Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

YouTube TV, ESPN dahil Disney kanallarını kaybediyor

YouTube TV Aboneler, programlamayı taşımak için YouTube anlaşmasından sonra ESPN ve FX dahil kanallara erişimi kaybetti Walt Disney Co. Cumartesi bitti.

Ayakta çukurlar Google YouTube TV, ABC yayın ağının ebeveyni Disney ve Disney Channel ve Freeform dahil olmak üzere kablo kanallarına karşı müşterilere bir dizi kanal yayınlar. Google, Alphabet Inc’dir.

Buraya tıklayarak Fox Business’ı edinin

YouTube TV aboneleri, Los Angeles Lakers ve Minnesota Timberwolves arasında devam eden basketbol maçına erişimi kaybetti. Oyun birden bire kesilince bazı hayranlar Twitter’da bu konuda şikayette bulundu.

Bir Disney sözcüsü yaptığı açıklamada, “Google’ın YouTube TV’siyle görüşmeye devam ediyoruz. Ne yazık ki, bizimle piyasa hüküm ve koşullarına dayalı olarak adil bir anlaşmaya varmayı reddettiler. Sonuç olarak, aboneleri benzersiz ağlarımıza erişimi kaybetti” dedi. Beyan. “Ağlarımızı sıfırlayarak YouTube TV izleyicilerinin yaşadığı rahatsızlığı azaltmak için mümkün olan en kısa sürede Google ile eşit bir anlaşmaya varmaya hazırız. Google’ın bu çabamızda bize katılmasını umuyoruz.”

YouTube, yeni içerik oluşturucuların ‘tacizini’ önlemek için genel nefret sayılarını ortadan kaldırıyor

Şirketler Disney kanalları için dağıtım ücretleri için savaşıyor. Konuyu bilenlere göre, YouTube TV’nin aynı dağıtımcıların ödediği ücretlerin aynısını garanti eden bir alt bölüm talep etmesi önemli bir özellik.

“Disney ile birkaç aydır iyi niyetle pazarlık yapıyoruz. Ne yazık ki, tüm çabalarımıza rağmen, mevcut sözleşmemiz sona ermeden eşit bir anlaşmaya varamadık ve kanalları YouTube TV’de kullanılamayacak.” YouTube sözcüsü yaptığı açıklamada. “Bunun müşterilerimiz için istemediğimiz bir hayal kırıklığı olduğunu biliyoruz. İçeriklerini YouTube TV’de alma umuduyla sizin adınıza savunma yapmak için Disney ile konuşmaya devam edeceğiz.”

SNAP, YOUTUBE, TİKTOK, çocuklar ve gençlerle ilgili kurum içi araştırmaları milletvekillerimizle paylaşma sözü veriyor.

READ  iFixit, M1 Pro ve M1 Max 2021 MacBook Pro Dirtdown sunuyor

YouTube, TV abonelerinin sayısını açıklamamasına rağmen, şirkete yakın biri bunun dört milyondan fazla olduğunu söyledi. MoffettNathanson verilerine göre abone tabanı, geleneksel ödemeli TV sağlayıcıları Altice USA Inc. ile aynı. Ve Verizon Communications Inc. İlk sırada yer almaktadır.

hisse senedi Güvenlik Geçen Değişiklik Değişiklik%
DIS Walt Disney Co. 148.76 +0.01 + %0.01
Google ALFABE A.Ş. 2.834.50 -54.40 -1.88%

YouTube TV’de bir düzine Disney kanalı ve yerel yayın kanalı vardır. Bu kayıp, YouTube TV’nin teklifinin önemli bir bölümünü ortadan kaldırır. YouTube TV, kanallar kullanıma açılana kadar aylık abonelik fiyatını 64,99 dolardan 49,99 dolara indireceğini söyledi.

Fox Business hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın

Programcı ve dağıtımcı arasındaki açmaz, bu hafta başında YouTube’un abonelere Disney’in programlarına erişimlerini yakında kaybedeceklerini bildirmeye başlamasıyla halk arasında yayıldı. YouTube TV ayrıca aboneleri, kaybettikleri içeriğin bir kısmına yeniden erişim sağlamak için Disney’in akış hizmetleri Disney+ ve ESPN+’ya abonelik satın almaya teşvik etmek için olağanüstü adımlar attı.

[email protected] adresinden Lillian Risso’ya ve [email protected] adresinden Patience’a Hokin’e yazın