Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yetkili, Iowa’lı gençlerin öğretmenin günlük yürüyüşüne gizlice girip onu ormana sürüklediğini söylüyor

Des Moines, Iowa – Bölge Savcısı iki Güneydoğu davasını dinliyor Iowa gençleri cinayetle suçlandı Lise İspanyolca öğretmeninin ölümünde mahkeme belgeleri, onun yaşam tarzını izlediklerini, günlük yürüyüşüne gizlice girip onu ormana sürüklediklerini ve sonra cansız vücudunu örtmek için geri döndüklerini gösteriyor.

Nohema Grabber’ın Kasım ayı başlarında ölümüyle ilgili daha fazla ayrıntı, 16 yaşındaki bir şüphelinin davasında Perşembe günü dosyalandı. Bir meslektaşı ile cinayet ve komplo kurmakla suçlanıyor ve 16. İki gencin avukatları hakime sordu. Davalarını Çocuk Mahkemesi’ne havale edin.

İddialarla ilgili duruşma 27 Ocak’ta yapılacak.

NBC News genellikle çocuk suçlulardan yetişkin olarak bahsetmez.

Perşembe günü sunulan mahkeme belgelerinde Jefferson İlçe Avukatı, Sancy Molding Grabber’ın ölümü hakkında daha fazla ayrıntı verdi.

Nohema Grober.Facebook üzerinden

66 yaşındaki Grober’in 2 Kasım’da kayıp olduğu bildirildi ve kalıntıları o gün bir parkta bulundu. Yetkililer daha önce “kafa travması” geçirdiğini ve cesedinin Des Moines’in 95 mil güneydoğusundaki Fairfield’deki Saudaugua Park’ta bir katran, el arabası ve demiryolu raylarının altına gizlendiğini doğrulamıştı.

Yetkililer herhangi bir gerekçe açıklamadı. İki genç, Graber’in 2012’den beri ders verdiği Fairfield Lisesi’ndeki İspanyolca sınıfına katıldı.

Molding, tek uygun planın şüphelilerden birini yetişkinliğe sokmaya çalışmak olduğunu, çünkü çocuk mahkemesi sisteminde yargılanıp hüküm giyerse 18 ay, 24 ay içinde serbest bırakılacağını savundu.

“Bu avukat, herhangi bir Iowa çocuk tesisinde, bir sanığı çocuk olarak mahkum ederse uygun şekilde tedavi edebilecek veya rehabilite edebilecek herhangi bir programlama kombinasyonunu anlayamaz” dedi.

Diğer zanlının avukatı yaptı benzer istek Ve kalıplamaya da aynı nedenlerle karşı çıkıldı.

Gençler, 1 milyon dolarlık tahville yargılanmayı bekleyen çocuk gözaltı merkezlerinde tutuluyor. İkisi de suçsuz olduğunu iddia etti.

Molding, yetişkinleri birinci derece cinayet ve cinayet işlemek için komplo kurmakla suçladı. Çocukların 2016 Iowa Yüksek Mahkemesi kararına göre cezalandırılmaları gerekse de, Iowa’da birinci derece cinayetten ömür boyu hapis cezası verilebilir. Serbest bırakma fırsatı Müebbet hapis cezası verildiğinde.

READ  Tayvan cumhurbaşkanı yeni yıl konuşmasında Çin'i "askeri bir maceraya" karşı uyardı.