Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni CDC verileri, Amerika Birleşik Devletleri’nde bilinen ilk Omigron hastasının 15 Kasım’dan beri semptomları olduğunu gösteriyor.

6 Aralık 2021’de ABD, New York City’deki Times Meydanı’ndaki Covit-19 mobil test sitesinde bir kadın Covit-19 testi alıyor.

Tayfun Coşkun | Anadolu Ajansı | Getty Resimleri

Cuma günü Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde uluslararası seyahat eden ve 15 Kasım’da semptomlar almaya başlayan bir adamdan bilinen ilk Omigran vakasını keşfetti.

Yeni zaman çizelgesi, Omigron’un ABD’ye önceden düşünülenden daha erken gelmesidir. 1 Aralık California, ilk teyit edilen vaka olarak kabul edildi. 22 Kasım’da Güney Afrika’dan San Francisco’ya dönen uluslararası bir gezgin, üç gün sonra semptomlar geliştirdi ve 29 Kasım’da pozitif test etti.

CDC, 22 eyalette en az bir omega vakasını doğruladığını ve bazı vakaların sosyal çoğalmanın devam ettiğini gösterdiğini söyledi. CDC, 43 Omigran hastasının %33’ünün semptomların başlamasından 14 gün önce uluslararası bir seyahat bildirdiğini veya pozitif test ettiğini söyledi.

Denemeler, uluslararası ve yurtiçi seyahatlerle ilgili ifşaları belirledi,
Büyük halka açık etkinlikler ve ev alışverişi.

Aşı olan bir kişi iki gün hastanede yattı, ancak CDC’ye göre sağlık görevlileri tarafından takip edilen hastalardan bugüne kadar ölüm olmadı.

Vakaların %58’i 18 ila 39 yaşları arasındaydı ve %79’u semptomların başlamasından veya pozitif testten en az 14 gün önce tam olarak aşılanmıştı. CDC’ye göre, on dört kişi ek dozlar aldı ve altı kişi önceki Govt enfeksiyonlarından kurtuldu. Beşi, semptomların başlamasından sonraki 14 gün içinde bir destek dozu aldı.

En sık görülen semptomlar öksürük, yorgunluk ve tıkanıklık veya burun akıntısıdır.

“İlk bildirilen Omigran varyant enfeksiyonu vakasının çoğu vakası hafif görünüyor, ancak her tür enfeksiyon ve daha ciddi yan etkiler arasında bir tersine dönüş olmasına ve aşılanmış bireyler ile daha önce SARS-CoV’si olanların semptomlarına sahip olma olasılığı daha düşük. aşılanmamış olanlar.” Cuma günü haftalık morbidite ve mortalite raporunda söyledi.

READ  Taraftarlar Novak Djokovic'i otelinden çıkarmak için mücadele ediyor. İçeride, mülteciler hiç ayrılıp ayrılmayacaklarını merak ediyor

Dünya Sağlık Örgütü, kesin cevaplar için daha fazla veriye ihtiyaç duyulmasına rağmen, Omigron’un ana delta varyantından daha bulaşıcı göründüğünü belirtti. Beyaz Saray Baş Tıbbi Danışmanı Dr. Anthony Fauci, hafif semptomların erken raporlarının cesaret verici olduğunu, ancak Omigran’ın neden olduğu hastalığın ciddiyetini belirlemek için ek verilere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Birleşik Krallık Sağlık Kurumu Çarşamba günü Omigron’un Delta’ya göre önemli bir büyüme avantajı gösterdiği konusunda uyardı. Sağlık Bakanı Sajid Javed, İngiliz milletvekillerine İngiltere’de Omigron enfeksiyonları olduğunu söyledi Yıl sonunda 1 milyonun üzerinde olabilir.