Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yavaş aşılamanın başlamasından sonra çocuklarda İngiliz Hükümeti davasının yükselmesi için yakıt

  • Lise çocuklarının %8’inde yüksek vaka insidansı var
  • Sağlık ve okul kaygısı
  • Okullarda aşıların yayılmasının etkisi üzerine tartışma
  • Gömme klinikler İskoçya’nın çocukları aşılama çabalarını artırıyor

LONDRA, 19 Ekim (Reuters) – Birleşik Krallık’taki çocuklar arasında Covid-19’un yayılması vakalarda ülke çapında bir artışa yol açtı ve bazı bilim adamları arasında okullardaki yavaş aşılama hızı çocukların ve yetişkinlerin sağlığını etkileyebilir.

Genel olarak Birleşik Krallık’ta Govt-19 vakalarının sayısı diğer Avrupa ülkelerinden daha yüksek ve artıyor. Cuma günü yapılan bir anket, yayılmanın Ocak ayından bu yana en yüksek seviyede olduğunu ve ortaokul çocuklarının %8’inin etkilendiğini söyledi. devamını oku

Birleşik Krallık’taki yetişkinler için aşı oranları, birçok Avrupa ülkesinde, hatta İskoçya’da bile geride kaldı, bazı bilim adamları çocuklara aşılarla ilgili karışık mesajlar gönderiyor, daha sonra başlangıç ​​ve esneklik eksikliği var.

Warwick Üniversitesi’nden bir virolog olan Lawrence Young, Reuters’e verdiği demeçte, “Şu anda endişe, 12 ila 15 yaşındakiler için aşı programının düzgün çalışmadığının açık olmasıdır.”

“Sadece okulları değil, NHS’yi boğmak anlamına gelen her şey … Sonbahar ve kış çok kafa karıştırıcı olabilir.”

Geçen ay, İngiltere’nin baş sağlık görevlisi, 12 ila 15 yaş arasındaki çocuklara Covit-19 aşısı yapılmasını tavsiye etti.

Salı günü yayınlanan veriler, 14 Ekim’de devlet destekli okullardaki 209.000 çocuğun Devletle ilgili nedenlerle okuldan atıldığını ve lise öğrencilerinin %12.4’ünün kayıp olduğunu gösterdi.

Çocuklar ve öğretmenler COVID ile okul zamanını kaçırdığından, bazıları salgının çok geç başladığına inanıyor.

Young, “Bunu sürdürmenin nihai onayı eğitimi korumaktır. Bunu biz yapmadık” dedi.

marjinal durum

Sağlık hizmeti, önümüzdeki haftadan itibaren okul yarıyılında tüm çocukları aşılamayı hedef olarak belirledi.

Perşembe günü yayınlanan veriler, 12-17 yaş arasındaki çocukların %28,8’inin Govit-19 aşısı olduğunu gösteriyor.

READ  Terence Crawford, orta siklet unvanını korumak için Shawn Porter'ı 10. turda durdurdu | Boks

Bununla birlikte, 16 ve 17 yaşındakiler için eğitim, İngiltere’deki 12-15 yaşındakiler için son teslim tarihinden üç hafta önce, okula dönmeden önce Ağustos ayında yeniden başladı.

Korona virüs hastalığının (COVID-19) kilitlenmesinin başladığı 9 Mart 2021’de İngiltere’nin Cheshire kentindeki Weaverham Lisesi’nde öğrenciler bir kursa gidiyor.

Ortak Aşılama ve Bağışıklama Komitesi (JCVI), 12 yaşından büyükler için kapsamlı aşı tavsiyesinde bulunmayı reddetmiş, bu çocukların aşılanması tavsiyesini ertelemiş, bir dereceye kadar sağlık açısından fayda sağladığına işaret etmiş ve Baş Tıbbi Görevliye bir karar vermiştir.

Aşıların hafif kaporta ve okulların yayılmasını önleyip önlemediği, aşıların daha erken başlaması gerektiğine inananlar ile JCVI’nınki arasındaki temel fark olan, oldukça bulaşıcı delta varyantının bir ifadesidir. .

JCVI üyesi Adam Finn Reuters’e şunları söyledi: “Durumu ne ölçüde değiştirebilirdik ya da şimdi durumu gerçekten değiştirebilir miyiz.

“Teknede kaçırdığımız bazı hayali sonuçların çocuklara veya başkalarına fayda sağlayacağını bir şekilde düşünmemeliyiz, çünkü aşılar (deltayı önlemek için) özellikle delta türü ile çok etkilidir.”

Finn, hem enfeksiyon hem de aşılama risklerinin küçük olması nedeniyle, çocukların ve ebeveynlerin, genel karar verme hızına odaklanmamak ve çekim yapıp yapmamak konusunda kendileri karar vermeleri gerektiğini söyledi.

“İnsanların çocuklarına aşı yaptırmak isteyip istememe konusunda kendi kararlarını vermelerine izin verdik. İlerleyenler ilerleme kaydetti, ilerlemeyenler ilerleme kaydetti.

dolaylı sorun

Bununla birlikte, Birleşik Krallık’ta yayın okullar tarafından yapıldı, bu da aşının tüm uygun çocuklara aynı anda mevcut olmadığı anlamına geliyordu.

Buna karşılık, İskoçya’da, 12 ila 15 yaşındakilerin %46.5’i inek aşısı oldu ve aşılama tesislerine sahipler, yani çocuklar onlara erişmek için okullara güvenmiyorlar.

Salı günü, İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javed, İngiltere’nin politikasını yarı dönem olarak değiştireceğini söyledi. devamını oku

“Şu anda ulusal aşı merkezlerinde 12 ila 15 yaş arasındaki herkesi aşılamak için ulusal bir rezervasyon hizmeti başlatıyoruz.

READ  Britanya Kolombiyası selden ölenlerin sayısının arttığını görüyor; Ottawa yardım sözü verdi

Cambridge Üniversitesi İmmünoloji Bölümü’nden Dr. Brian Ferguson, çocukların daha az bakım görmesi normal olsa da, yetişkinlerin daha iyi planlamadan fayda sağlayacağını söyledi.

Reuters’e verdiği demeçte, “Şu anda sorun bu sürecin yavaş çıkması, bu yaş aralığında daha yüksek bir vaka oranınız var” dedi.

“Aşı olmak isteyen çocuklara aşı yaptırmakta sorun yaratıyor… Bence bu beklenen ve önlenebilecek bir sorun.”

Alistair Smutt’un raporu; Josephine Mason ve Nick McPhee tarafından düzenleme

Standartlarımız: Thomson Reuters Kuruluş Politikaları.