Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Yalnız değilsiniz’: AB Parlamento Komitesi Tayvan’a ilk resmi ziyaretinde söyledi

Taipei, 4 Kasım (Reuters) – Avrupa Parlamentosu’nun Perşembe günü Tayvan’a giden ilk resmi heyeti, diplomatik olarak izole edilmiş ada Pekin’den artan baskıyla karşı karşıya kalırken, AB-Tayvan ilişkilerini güçlendirmek için cesur adımlar atılması çağrısında bulundu.

Küçük Vatikan Şehri dışında hiçbir Avrupa ülkesiyle resmi diplomatik ilişkisi olmayan Tayvan, AB üyeleriyle bağlarını derinleştirmeye hevesli.

Bu ziyaret, Çin’in Artan askeri baskı, Tekrarlayan görevler dahil Çin savaş uçakları Demokratik Tayvan’ın yakınında, Pekin ona sahip olma hakkını talep ediyor ve onu zorla almayı reddetmez.

Avrupa Parlamentosu’nun Fransız üyesi Rafael Kluxman, Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing ile yaptığı yüz yüze röportajda, “Buraya çok basit, çok net bir mesajla geldik: yalnız değilsiniz. Avrupa sizinle birlikte” dedi. -wen. .

Heyete başkanlık eden Kluxman, “Ziyaretimiz önemli bir ilk adım olarak kabul edilmelidir” dedi. Ancak bundan sonra, çok güçlü bir AB-Tayvan ittifakı kurmak için üst düzey toplantılar ve üst düzey eylemlerden oluşan çok sağlam bir gündeme ihtiyacımız var.”

Avrupa Parlamentosu’nun demokratik süreçlere yabancı müdahale paneli tarafından düzenlenen üç günlük ziyarette Tayvanlı yetkililerle yanlış bilgilendirme ve siber saldırılar gibi tehditler hakkında görüşmeler yapılacak.

bir eğim var uyarıldı Çin’in Tayvan’da nüfuz kazanma çabalarının artması, güvenlik kurumlarını sızma çabalarına karşı koymaya sevk etti.

Başkanlık ofisinde gazetecilere konuşan Chai, “Yanlış bilgilere karşı demokratik bir koalisyon kurmayı umuyoruz.”

Tayvan ve Avrupa Birliği’nin ortaklığımızı tüm cephelerde sürdüreceğinden eminiz” dedi.

Tayvan Dışişleri Bakanı Joseph Woo bir açıklama yaptı. Nadir gezi Bu, ev sahibi ülkeleri Çin ile ilişkileri baltalamaya karşı uyaran Pekin’i geçen ay Avrupa için kızdırdı.

Pekin’in misillemesinden korkan çoğu ülke, üst düzey Tayvanlı bakanları tedavi etmek veya adaya üst düzey yetkililer göndermek istemiyor.

READ  Magos, Natsi'yi yeni MacBook Pro'da tam ekran modunda gizler

Geçen ay Avrupa Parlamentosu, Tayvan ile ilişkileri derinleştirmeye yönelik yatırım anlaşması gibi önlemlere bağlı olmayacak bir kararı onayladı.

Sarah Woo ve Yimo Lee tarafından bildirildi; Stephen Coates’i Kurmak

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.