Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Xpeng XPILOT 3.5 Yarı otonom sürüş özelliklerini sunar

Alışveriş merkezindeki Xpeng Motors amiral mağazasında yeni bir Xpeng P7 arabası sergileniyor. Xpeng P7, Xpeng motorlarının en popüler iki modelinden biridir.

Zhang Peng | IşıkRoketi | Getty Resimleri

Guangzhou, Çin-Çin elektrikli otomobil start-up Xpeng Zorlukla karşı karşıya kaldığı için yarı otonom sürüş sistemi için güncellemeler yayınladı tesla Çin’de.

Xpeng, gelişmiş sürücü destekli XPILOT 3.5’in en son sürümünü yayınladı Sistem veya ADAS. Bazı özerk özelliklere sahip, ancak yine de bir sürücüye ihtiyaç duyulan bir sürücü yazılım sistemini ifade eder.

Explode 3.5 ile şirket, City NGP adlı bir özelliği tanıtacak Navigasyon rehberli pilot. Bu sistem, Xpeng arabalarının şerit değiştirmesine, hızlanmasına veya yavaşlamasına, arabaları sollamasına ve otoyollara girip çıkmasına izin verir. Daha önce sistem otoyollar için tasarlanmıştı, ancak şimdi Xpeng bu özelliği şehirlerde sürüş için yayınlayacak.

XPILOT 3.5 sahiplerine sunuldu Xpeng’in P5 arabası bu yıl piyasaya çıktı. Güncelleme, 2022’nin ilk yarısında müşterilere teslim edilecek.

Xpeng ayrıca Explite 4.0 adlı yeni nesil ADAS ile ilgili ayrıntıları da duyurdu. Şirket, XPILOT 4.0 çalıştıran donanımı yükselttiğini ve park etmeye yardımcı olmak için park etme dahil özellikler içerdiğini söylüyor.

XPILOT 4.0’ın 2023’ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

XPILOT, Tesla’nın Auto Pilot olarak bilinen ADAS’ına Xpeng’in rakibidir. Çin’in elektrikli araç pazarında rekabet artmaya devam ediyor. Otomobil üreticileri, kendilerini farklılaştıracak ve giderek kalabalıklaşan pazarda öne çıkacak özellikler ve araçlar sunmak istiyor.

Xpeng, arabaları için yeni bir şarj cihazı tanıttı. Şirket, yeni şarj cihazıyla sadece beş dakikalık şarj ile otomobilin aküsünün 200 kilometre menzile sahip olacağını iddia ediyor.

READ  Joe Biden 2024'te yeniden aday olmak istiyor, Beyaz Saray doğruladı | Joe Biden