Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

World Series Skoru: Braves, Game 3’ü Astros’a karşı aldı ve kapatma zaferinde isabetsiz bir vuruş yaptı

Başlangıç ​​Ian Anderson ve iki Atlanta Braves yedek oyuncusu, Houston Astros’u Cuma gecesi World Series’in 3. maçında yedi isteka kala 2-0’lık önemli bir galibiyet için rotasında tuttu. Braves şimdi iki maçla bire karşı ilk yedi seride lider durumda.

23 yaşındaki yeni oyuncu Anderson, yenilmezlik vuruşlarının beşini çevirdi. Bunu rastgele düzeni hiçe sayarak yaptı ve Braves menajeri Brian Snitker, üçüncü kez zorlu Houston hattıyla karşılaşmadan önce onu kaldırdı. Braves fullben kapatma işlemini tamamladığı için sonuç mükemmel oldu.

Tyler Matsek’e karşı sekizinci oyunda, kıskaç vurucu Aletmis Diaz soldaki Eddie Rosario’nun önüne bir damla tek attı ve Houston sonunda ilk galibiyetini aldı. World Series’in en uzun yenilmezlik teklifi, Jim Lanborough’nun 1967 Güz Klasik Oyun 2’deki 7 2/3 isabetsiz vuruşuyla sona erdi. Astros geceyi iki galibiyetle bitirdi ve Alex Breckman dokuzuncu vuruşu tek galibiyetle tamamladı.

Anderson’a göre, dünya dizileri tarihinde en az beş vuruşsuz vuruş yaptıktan sonra oyundan atılan ilk oyuncu oldu. Bu playofflar sırasında dört başlangıç ​​ve 17 vuruştan sonra, Anderson şimdi 1.59’luk bir döneme sahip.

Oyunun ilk koşusu Austin, Riley’nin üçüncü vuruşunda Freddie Freeman’ı sıvadı. Atlanta yakalayıcısı Travis D’Arnot, Astros’tan kurtarıcı Kendall Graveman’a tek başına yaptığı bir sayıyla sekizinci sırada değerli bir sigorta koşusu ekledi. D’Arnad şimdi serinin ilk üç maçında beş galibiyet aldı.

Astros ayrıca Cumartesi gecesi Truist Park’taki Game 4’te diziye ev sahipliği yapmaya çalışacak. İşte Game3’ten beş paket.

Anderson şok oldu

Baskın mı? Gereksiz, Ancak Ian Anderson, 5. Oyunda Astros’a karşı beş yenilmez vuruş yaptı, Üç yürüyüş ve bir vuruş vuruşlu beyzbolda en yüksek puanı alma suçunu kontrol eder. Dörtlü patlattı ve neredeyse vuruş (39) kadar çok top (37) attı. Bu, Braves’in sezon sonrası tarihindeki en uzun üçüncü sonuçsuz açık artırma:

  1. Derek Lowe: 2010 NLDS Oyun 4’te 5 1/3 vuruşa karşı devler
  2. Bill James: 1914 World Series 2’de 5 1/3 isteka karşı atlet
  3. Ian Anderson: 5 vuruşa karşı Astros 2021 World Series Game 3
  4. Tom Clowin: 1998 NLDS Oyun 2’de 5 isteka karşı Kupalar
  5. Tom Clowin: Cleveland 1995 World Series Game6’ya karşı 5 vuruş
READ  Britanya Kolombiyası selden ölenlerin sayısının arttığını görüyor; Ottawa yardım sözü verdi

Anderson’ın isabetsiz teklifi, eski Giants’ın sağ kolu Jeff Tesro’nun hemen arkasında, dünya dizileri tarihinde yeni gelen bir oyuncu için en uzun ikinci teklif. Tesro, 1912 Dünya Serisinin ilk oyununda Red Sox’u 5 1/3 isteka isabet sütunundan düşürdü.

Eyalet Sahili’ne göre, yalnızca bir Astros vurucu topu Anderson’a karşı .270 (çıkış hızı ve füze açısı açısından) beklenen vuruş ortalaması ile kuzeyde oynadı. Bu, Martin Maldonado’nun beşinci devredeki kadrosuydu. Benzer vuruşlu toplar yüzde 67 zafere gidiyor. Bunun dışında Astros, Anderson’a karşı sert bir şey yapmadı. Saha konumlarına göz atın:

Ian Anderson 3. oyunda plakanın ortasını kaçırdı.

beyzbol testeresi

Yoksul bir at, hiç at olmamasından iyidir. Anderson’ın Astros’u ortalama 85,6 millik bir çıkış hızında tutmasına şaşmamalı. Tekerlek yuvasında uygun hiçbir şeyiniz olmadığında ve sürekli olarak ulaşmanız gerektiğinde topu sürmek zordur.

Ne yazık ki, Braves menajeri Brian Snitker Anderson üçüncü kez kuyruğa girmek istemedi, bu yüzden isabetsiz müzayedeyi sürdürmesine izin verilmedi. Bu anlaşılabilir. Astros harika ve Anderson kadar yetenekli, keskin değil. Bullben dinlendi ve Atlanta tüm yüksek kaldıraç vuruşlarını sıraya dizdi. Neden bütün gece sıkı bir ipte tutulan bir marşla çalmaya çalışıyorsun? Her neyse, Anderson için tarihi bir gezi.

Bulben neredeyse yenilmedi

Bu sezon sonunda her iki ligde de en baskın atıcı olan Tyler Matsek’in hiçbir vuruşta yenmeyen bir galibiyete teslim olacağı tahmin ediliyor. Aletmis Diaz, Houston’ın ilk galibiyeti için Eddie Rosario’nun önündeki sığ sola yumuşak bir şamandıra kaldırdı. Benzer vuruşlu toplar (çıkış hızı, atış açısı vb. bazında) yüzde 44 başarı oranına düşüyor. İyi vurmuyor ama iyi yerde.

Diaz’ın zaferi sekizinci vuruşa yol açtı. Braves, Red Sox ‘Jim Lanborough’un 1967 Dünya Serisinin 2. Oyununda yaptığı gibi, bir World Series maçında yedi vuruş kazanmasına izin verilmeyen ilk takımdı. Lanborough, sekizinci vuruşta iki çıkışla isabetsiz teklifini kaybetti ve tüm oyunu bir vuruş kapatması için halletmek zorunda kaldı.

Alex Breckman, dokuzuncu vuruşu karşı sahada tek bir vuruşla önde götürdü, ancak sonraki üç topa vuran oyuncu oyunu bitirdi. Oyun 3, Astros’un 2021’deki 175. oyunu ve beşinci kez iki veya daha az isabet aldı. Deniz Piyadeleri onları Nisan ayında iki kez aldı, Temmuz ayında beyaz çorap aldı, Eylül ayında atletizm aldı ve şimdi Braves onları Ekim ayında aldı.

Astros bu sezon maç başına ortalama 6.33 koşu yaptı – sezon sonrası 12 maçın hepsinde en az üçü – ve beş Braves atıcısı Houston’ı 5. Oyunda dokuz istekada iki yumuşak bekarla yakaladı. Anderson başladı ve beş vuruşsuz vuruş yaptı, ardından AJ Minter, Luke Jackson, Tyler Matsek ve Will Smith geldi. Dokuz vuruş mükemmel.

Atlanta bir koşu boyunca kaşıdı

Gerçeği söylemek gerekirse, birden fazla koşu almış olmalı. Birkaç vuruş için, Braves’in üçüncü vuruşta sadece bir koşuya pişman olacağını hissettim, ancak bir koşu sürdü. Anderson gibi, Astros’un sağ beki Luis Garcia da 5. istekada etkiliydi – 3 2/3 istekanın dördünü yürüdü – 11 sayı almak için 72 sayıya ihtiyacı olmasına rağmen. Ayrıca üçüncü kez çizgiyle yüzleşmesine izin verilmedi.

Atlanta’nın üçüncü atış rallisi Eddie Rosario’nun yürüyüşü ve Freddie Freeman’ın solo çalışmasıyla başladı. Ozzie Albies’in vuruşunun ardından, Austin Riley, oyunun ilk koşusunda sol saha çizgisinde bir çift sayı kaydetti. Aksiyon sahneleri için:

Rölenin çift akışı bir koşu getirdi. Jorge Solar daha sonra platformları yüklemek için içeri girdi, ancak Garcia Adam Dowell kötü bir bölgede ortaya çıktı ve platformları yükleyerek Travis D’Arnot’a saldırdı. Bazı çalıştırma beklentisi sayıları:

  • Çıkışları olmayan birinci ve ikinci koşucular: Vuruşlarda 1.373 koşu bekleniyor (Freeman’ın single’ının ardından)
  • One Out Yüklenen Siteler: Devre arasında 1.520 koşu bekleniyor (röle çift koşusunun ardından, zaten bir koşu)

Braves, her iki sahnede de beklenen toplamın altında geldi. Astros gibi bir takıma karşı, fırsatların boşa gitmemesini ve pişmanlık duymamasını bekleyebilirsiniz, ancak 3. Maçta Atlanta’ya iğneyi batırmayı başardınız. Braves 1’e 6 gol atmasına rağmen koşu durma noktasına geldi. Oyunda seviye ve dokuz koşucu tuzağa düştü.

d’Arnaud bir MVP vakası yaratıyor

Braves’in yakalayıcısı Travis D’Arnot şu anda World Series MVP Ödülü’nün lideri olmasına rağmen, dizinin daha gidecek çok yolu var. Oyun 3’te Astros sağ Kendall Graveman’a karşı sekizinci vuruşta tek başına ev sahibi koşusu ile büyük bir sigorta sağladı ve 1-0’ı 2-0’a çevirdi.

Atlanta’da soğuk ve yağmurlu bir geceydi – beyzbol havasından çok uzaktı – ve bu durumda Dead Center sahasına bir top sürmek için yoğun bir güç gerekiyordu. 112,6 mil hızla ev sahibi koşusu D’Arnot’un bu sezon kaydettiği en sert topdu ve bu sezon izin verilen en sert top Graveman’dı. Bu, 2021’de doğru vuruş için izin verilen ilk ev sahibi Graveman.

Üç oyunda, D’Arnot 5 küçük kapı için 12 (.417) iki ev koşusu ile seride. Bu, her iki takımdaki herhangi bir normal ortalamanın en yüksek vuruş ortalamasıdır ve D’Arnot, seride birden fazla iç saha koşusu yapan tek oyuncudur. Yine, World Series sona ermedi, ancak D’Arnaud bir etki yaratıyor ve şimdi MVP ödülünün favorisi.

Cesurlar kenarda

Tarihsel olarak, ilk yedide 2-1 önde olan takımlar serinin yüzde 70’ini kazandı, bu yüzden bu sefer ihtimaller Atlanta’nın lehine. Tabii ki, dünya serisi, özellikle önümüzdeki birkaç gün içinde güvertede bazı kafa karıştırıcı bulben oyunları ile hala çok uzakta. Şimdilik, Braves’in şampiyonluğu kazanmak için sonraki dört maçtan ikisini kazanması gerekirken, Astros’un dörtte üçünü kazanması gerekiyor.