Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Virginia valisi seçiminde en yakından izlenen anketler sona eriyor

anketler bitti Virjinya, Seçmenlerin karar verdiği yer Boyun ve boyun valisi yarışması Salı Demokratlar arasında Terry McAuliffe Ve Cumhuriyet Halk Partisi glenn genç.

NBC News’e göre, anketler sona erdiğinde bahisler çok hızlıydı.

Her iki taraf da önümüzdeki yıl Kongre, Senato ve 36. Guvernörler Meclisi için kampanyalarını açıklayacak olan siyasi mizaç hakkında ipuçları için Commonwealth’in dört bir yanından gelecek sonucu bekliyor. Bu, Joe Biden’ın cumhurbaşkanlığı için eyalet çapındaki ilk seçimi.

Bu arada seçmenler New York City Ve New Jersey Demokratlar Eric Adams ve Vali Bill Murphy de sırasıyla seçimi kazanmak için yarışıyor.

Doğrudan sonuçları takip edin Virjinya, New Jersey, Ohio Ve Florida Açık NBCNews.com.

Ayrıca iki özel kongre seçimi var. Ohio, Rağmen beklenmiyor Özel kongre seçimlerinde diğer tarafa ve birincil partiye geçin Florida.

İlk kez göreve aday olan eski bir özel sermaye yöneticisi olan Young, kırsal kesimde desteğin artacağını ve bazı banliyölerin GOP’a geri dönmesinin partisinin iktidara dönmesi için kırmızı bir dalganın başlangıcını işaretleyeceğini umuyor Washington’da.

Eski bir vali olan McAuliffe, Kuzey Virginia’nın uçsuz bucaksız banliyölerinde, Richmond bölgesinde ve büyük ölçüde Afro-Amerikan Hampton Roads bölgesinde güçlü oylama ile eyaleti mavi tutmayı umarak görevi yeniden ele geçirmeye çalışıyor.

Erken NBC News çıkış anketleri, ekonominin Virginia seçmenleri için önemli bir sorun olduğunu gösteriyor Bu sorunla başa çıkmak için en çok güvendiğiniz aday hangisi olursa olsun, o aday Eğitim, Vergiler, Devlet ve Kürtaj olarak sınıflandırılır. Seçmenler, salgınla başa çıkmak için büyük ölçüde McAlliffe’e güvendiklerini, ancak daha çok Young’ın suçluluğuna güvendiklerini söyledi.

Young’ın eğitimini oluşturdu Kampanyasının merkezinde, Okulların kapanmasıyla ilgili ebeveynlerin hayal kırıklığını ve müfredatta beyazlara karşı iddia edilen ayrımcılık korkusunu istismar eder.

READ  Japon Kishida, LDP seçimini kaybettikten sonra dengede kaldı

Kritik ırkçılık hakkındaki muhafazakar uyarılardan esinlenen, yakın zamana kadar belirsiz akademik disiplin üniversitelerde öğretiliyordu ve Cumhuriyetçiler konunun ülke çapında gelecekteki kampanyaların merkezinde olabileceğini iddia ediyorlardı.

Bir NBC News çıkış anketine göre, ebeveynlerin çocuklarına okul öğretmede ne kadar olması gerektiği sorulduğunda, McAuliffe seçmenleri genellikle “fazla değil”, Young seçmenleri ise “çok” dedi.

Donald Trump, Virginia yarışında önemli bir figür haline geldi ve McAuliffe, rakibini 2020’de eyaleti yüzde 10 puan kaybeden ayrılıkçı eski başkanla ilişkilendirmek istiyor.

Bir NBC News çıkış anketinde, seçmenlerin yüzde 54’ü Trump hakkında olumsuz, yüzde 41’i ise olumlu bir görüşe sahip olduklarını söyledi. McAuliffe seçmenleri eski başkan hakkında neredeyse oybirliğiyle olumsuz olsa da, Young seçmenlerinin sadece dörtte üçü (yüzde 73) Trump hakkında olumlu ve yüzde 19’u ona olumsuz bakıyor.

Young, Pazartesi günü bir telefon mitinginde Trump’ı övdü ve son yıllarda GOP’tan ayrılan banliyö seçmenlerini devre dışı bırakmaktan kaçınmak için muhafazakar tabanla ilişki kuracak kadar yakın tutarak Trump ile zor bir denge kurmaya çalıştı.

Bu arada, bir NBC News çıkış anketine göre, seçmenlerin yarısı Biden’ın valiye oy vermede bir faktör olmadığını, ancak sadece yüzde 43’ünün işini yapma şeklini onayladığını söylerken, küçük bir çoğunluk (yüzde 56) aynı fikirde değil. .

Yüzde kırk dokuz oylarında Biden’ın bir faktör olmadığını, yüzde 28’i valiye oy vermelerinin bir nedeninin Biden’a muhalefet olduğunu ve yüzde 20’si cumhurbaşkanını desteklediklerini söyledi.

Erken oylama seçeneklerinin yakın zamanda genişletilmesinin Virginia’da katılımın artmasına yardımcı olması bekleniyor, ancak değişiklikten hangi tarafın yararlanacağı belli değil.

Sonuçların nispeten hızlı gelmesi bekleniyor, ancak yakın bir maç kazananın duyurusunu geciktirebilir.