Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Üst düzey askeri yetkili, Tayvan’ın Çin ile savaş başlatmayacağını söyledi

Tayvan’ın üst düzey askeri yetkilisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Taipei’nin operasyonel bir savaş başlatmayacağını söyledi. Çin Pekin’in yakın zamanda askeri uçak rezervasyonu yapmasından bu yana bölgedeki tansiyon yükseldi. Adaya doğru.

Reuters’e göre, Xiu Guo-cheng, Tayvan’ın “bir savaş başlatmayacağını” söyledi.

Bazı uluslararası gözlemciler, Çin’in ada yakınlarındaki son işgalinin Pekin’i işgal etmeyi planlayıp planlamadığını merak ediyor. Bazıları savaşın yaklaşmakta olduğuna inanıyor, ancak birçoğu bu Çin akortlarının büyük ölçekli yanlış hesaplanmasının büyük bir çatışmaya dönüşebileceğinden ve ABD, Japonya, İngiltere ve Avustralya’yı dahil edebileceğinden endişe duyuyor.

Çin, Tayvan’ın kendisine ait olduğunu iddia ediyor ve adayı kontrol etmek, Pekin’in siyasi ve askeri düşüncesinin önemli bir parçası. Başkan Xi Jinping, hafta sonu yaptığı açıklamada, “ulusun yeniden yapılanmasının hissedilmesi ve gerçekleştirilmesi gerektiğini” yineledi – son yirmi yılda Çin silahlı kuvvetlerinde büyük ilerlemelerle çok gerçekçi bir hedef.

Tayvan kısa süre önce ordusuna yeni yatırımlar yaptığını duyurdu. Başkan Tsai Ing-wen, paranın “bizi koruma taahhüdümüzü kanıtlama” amaçlı olduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Çarşamba günü bir enerji konferansında CNBC’ye verdiği demeçte, Çin’in Tayvan ile ilgili hedefine ulaşmak için ordusunu kullanmasına gerek olmadığını söyledi.

Fox News uygulamasını edinin

Putin, “Çin çok güçlü bir ekonomi ve satın alma gücü açısından Çin şu anda dünyada ABD’nin üzerinde birinci sırada yer alıyor” dedi. . “Çin bu ekonomik gücünü artırarak ulusal hedeflerini gerçekleştirebilir. Herhangi bir tehdit görmüyorum.”

Associated Press bu rapora katkıda bulundu

READ  Oklahoma Sunners teknik direktörü Lincoln Relay, Baylor Pierce Field'ın son golünü attı - 'Kabul etmiyorum'