Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Urban Meyer, Jacksonville’deki Jaguarların baş antrenörü olarak görevden alındı

“Birkaç hafta süren istişarelerden ve Urban’ın ekibimizle tam görev süresinin kapsamlı bir incelemesinden sonra, acil değişimin herkes için gerekli olduğu sonucuna varmaktan büyük hayal kırıklığına uğradım.” dedi Hakan. “Bu akşam Urban’a bu değişikliği bildirdim. Ekim ayında da söylediğim gibi, güvenimizi ve saygımızı yeniden tesis etmek gerekiyor. Maalesef bu olmadı.”

Sahibi, saldırı koordinatörü Darrell Powell’ın sezonun geri kalanında geçici teknik direktör olarak görev yapacağını söyledi.

Belediye başkanının görevden alınması, eski vurucu Josh Lambo’yu Ağustos ayında antrenman sırasında kendisini tekmelemekle suçladığı bir dizi tartışmanın ardından Jacksonville’de çıkan bir tartışmanın ardından geldi.

1-3 hafta içinde üç şut girişimini de kaçırdıktan sonra ekip tarafından Ekim ayında serbest bırakılan Lambo, Tampa Bay Times O uzanırken belediye başkanı ona geldi ve “Hey ipuçları-d, f – King vuruşlarını yap!” dedi.

Lambo belediye başkanı için “Ve bacağıma tekme attı” dedi.

Times’a göre, Belediye Başkanı Lambo iddiaları yalanladı.

Belediye başkanı gazeteye verdiği demeçte, “Josh’un benimle ve bu olayla ilgili özellikleri tamamen yanlış ve ifadesini inkar eden görgü tanıkları var” dedi. “(Genel Müdür) Trent (Phalke) ve ben onunla birkaç kez tanıştık ve performansını geliştirmek için hiçbir zaman beslenmedi. O takımdayken Josh’u tamamen destekliyordum ve onun için en iyisinden başka bir şey değildim.”

Kick, Lambo Times’a “Tabii ki bunu yapmak için yeterince zor değil, ama kesinlikle bir romantizm değil” dedi.

Lambo gazeteye “Dürüst olmak gerekirse, bunu beşte (10 üzerinden) kaydediyorum” dedi. “Hiçbir iş yerinde futbol olsa da umurumda değil, patron bir çalışanı dövemez. Bir an gerçekten olduğuna inanamadım. Üzgünüm, ‘hayır’ dedim. Ve yanıtı, ‘Ben bir kafa topu koçuyum ve her an tekme atıyorum.

CNN, Jaguar’lara yaklaştı ve belediye başkanından ve organizasyondan geri bildirim istedi.

READ  Saints Rookie QB Ian kitabı, yunuslara karşı 'inanılmaz fırsatı' yakalamayı hedefliyor

Jacksonville’deki diğer sorunlar

Khan, belediye başkanıyla ilgili yaptığı açıklamada tekmeleme iddialarına değinmedi.

Ama Ekim ayında, Teknik direktörü eleştirdi Columbus, Ohio’daki bir barda bir taburede oturan belediye başkanının görüntülerinin ardından, kucağına yakın bir yerde dans eden bir kadının görüntüleri viral oldu ve o gece 57 yaşındaki evli kadının poposuna dokunan başka bir klip ortaya çıktı.

Khan, “Bundan Urban’a bahsettim. Görüşmemizin hariç tutulması güvenle gerçekleşecek,” dedi.

Video internette paylaşıldıktan sonra, belediye başkanı “aptalca” davrandığını itiraf etti ve ürünlere istenmeyen ilgiyi dağıttığı için ekibinden özür diledi.

Jaguars, performans koçu Chris Doyle'un tartışmalı atamasından bir gün sonra istifa ettiğini söyledi.

Şubat ayında belediye başkanı, Iowa Üniversitesi’nin eski güç ve kondisyon koçu Chris Doyle’un takımın spor etkinlikleri direktörü olarak atanmasını destekledi.

1999-2019 yılları arasında Iowa Üniversitesi’nde çalışan Doyle, birkaç eski Iowa gazisi tarafından ırkçılık iddialarının ardından Haziran 2020’de okul tarafından idari izne ayrıldı. Bir süre sonra üniversite ve Doyle ayrılmaya karar verdiler. O sırada Doyle, Twitter’da – silinen – davranışıyla ilgili iddiaların “doğru olmadığını” belirten bir açıklama yayınladı.

Açık Doyle’u Şubat’ta işe aldıBelediye başkanı, “İşe alma ve bu pozisyondaki uzmanlığı konusunda kendimi iyi hissediyorum” dedi.
Bir gün sonra, Belediye başkanı, Doyle’un dikkatinin dağılmasını istemediğini söyleyerek Jaguarlardan istifa ettiğini duyurdu.

Jaguarlar bu sezon 2-11 önde gidiyor. Conn’a göre, Trent Phalke genel menajer olacak ve “ekibimiz bu sezonun son dört maçında Jacksonville’i gururla temsil ederken ilham verici ve rekabetçi olmasını” sağlamak için Powell ile birlikte çalışacak.

Jaguars, Urban Mayor'ı Jacksonville'de baş antrenör olarak işe aldı
jaguarlar Ocak ayında belediye başkanını işe aldı. Bu, üç ulusal şampiyonluk içeren bir kolej koçluğu kariyerinden sonra NFL’de baş antrenör olarak ilk fırsatı.

Belediye başkanının son baş koçluk işi 2012-2018 yılları arasında Ohio eyaletindeydi. Takımın 2014’te ulusal şampiyonluğa ulaşmasına yardımcı oldu. Florida Gators’ın baş antrenörüyken 2006 ve 2008’de iki ulusal şampiyonluk kazandı. Ohio eyaletinde baş antrenörlük görevinden ayrıldıktan sonra Meyer, Fox’un stüdyo analisti oldu. Spor Dalları.

READ  ABD, Pekin Kış Olimpiyatlarını diplomatik olarak boykot etmeyi planlıyor