Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Trump, işiyle ilgili soruşturmayı durdurmak için Letidia James’e dava açtı

Donald J. Trump, Pazartesi günü New York Eyaleti Başsavcısı Letidia James’e, ticari uygulamalarına ilişkin uzun süren sivil soruşturmayı askıya almasını ve ayrı bir ceza soruşturmasına katılmasını engellemesini talep eden bir dava açtı.

Albany’deki federal mahkemede, Mr. Emlak işinde Trump ve ailesi tarafından açılan dava, Bayan James’in her iki soruşturmaya katılımının tamamen siyasi amaçlı olduğunu, Bay Trump’ın geçmişte araştırdığı bir taktik olduğunu savundu. Kanun yaptırımı ve diğerleri.

Görev için koştuğunda, Mr. Dava, Bayan James’in Trump’a yönelik halka açık saldırılarının uzun bir listesini gösteriyor. “Gücüne yalnızca siyasi düşman ve siyasi hasım olarak gördüğü sıradan bir vatandaşın zulmü, sindirilmesi ve misillemesi rehberlik ediyor” diyor.

Bir Demokrat olan Bayan James yaptığı açıklamada, davanın duruşmayı durdurmayacağını söyledi.

Açıklamada, “Trump yönetimi, ticari anlaşmalarıyla ilgili soruşturmamızı ertelemeye çalışıyor” denildi. “Açık olmak gerekirse, ne Bay Trump ne de Trump örgütü, eylemlerine nerede tepki vereceklerini dikte edemez.”

Bay. Trump, James’in haklarını ihlal ettiğini kanıtlamada daha fazla engelle karşı karşıya ve hukuk uzmanlarına göre bazıları, yargıç James’in görüşlerinin uygunsuz olduğuna karar verse bile kazanacağını tahmin ediyor.

Demokrat Parti’den Cyrus R. Vance Jr., Manhattan Bölge Savcısı Cyrus R. Eski cumhurbaşkanı daha önce Vance Jr.’ın ceza soruşturmasına itiraz etmeye çalıştığında siyasi tacize maruz kaldığını iddia etmişti.

Bu kavga, eski başkanın vergi hesabı sapona ile bağlantılı olarak, Mr. Trump’ın argümanından önce bile, duruşma önemli ölçüde ertelendi. Sonunda Yargıtay tarafından reddedilen Şubatta.

Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Bay Trump, Bayan James’e doğrudan hitap etti ve soruşturmasını “bana karşı yürütülen siyasi cadı avının devamı” olarak nitelendirdi.

“Bu gecikmeyle ilgili değil, anayasamızla ilgili!” Açıklama dedi.

Bay. Vance’in Suç Soruşturması, Mrs. James’in ofisi yardımcı olur ortalanmış Bay. Trump, varlıklarının değerini hileli bir şekilde artırdı ve bankaları dolandırdı ve kredi sağladı.

READ  ABD, Blinken'in planladığı gibi Ukrayna ve Rusya'daki toplantılarda Rus yanlısı ajanlara yaptırımlar uyguluyor

Soruşturma kısa süre önce, savcıların eski cumhurbaşkanının muhasebecilerinden birini büyük bir jüri önünde sorguya çekmesi ve otelleri, golf kulüpleri ve ofis binalarının kayıtları için saponlar sağlamasıyla kritik bir noktaya ulaştı.

Bay. Vance bu yıl içinde görevi bırakacak, ancak ofisindeki savcılar Bay Trump’ın bir suç işlediğine karar verirse, ona karşı suçlamada bulunabilirler. Sonuç Sn. Vance’in varisi Alvin Brock’a düşer.

Bay. Vance’in ofisinin sözcüsü Danny Frost, dava hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Bayan James’in paralel sivil soruşturması Mart 2019’da başladı ve Bay Trump’ın varlıklarına nasıl değer verdiğine ilişkin benzer sorulara odaklanıyor. Bayan James, yanlış yaptığına dair bir kanıt bulursa, Bay James ile iletişime geçecektir. Trump hakkında dava açılabilir, ancak bu bir hukuk davası olduğu için suç duyurusunda bulunamaz.

Bay. Trump’ın davası, Bayan James’in vereceğini işaret etmesinden iki hafta sonra geliyor Yemin altında sorgulamak istiyor Önümüzdeki ayın başlarında. Eski cumhurbaşkanının avukatları o sırada hakimden Sabina’yı görevden almasını isteyeceklerini ve bunu önümüzdeki günlerde yapacaklarını söylediler.

Bay. Trump’ın avukatı Alina Hubba Pazartesi günü yaptığı açıklamada, davanın Bayan James’in “siyasi rakibine karşı acımasız haçlı seferini” önleme girişimi olduğunu söyledi.

Uzun yıllar boyunca, “NYC’de Donald Trump’a karşı muhalefete liderlik ettiğini” açıklayan 2017 tweet’i dahil. Dava muhtemelen Bayan James’in Trump’a yönelik kamuoyu eleştirisi tarafından finanse edildi.

Bay. Trump’ın avukatları, o sırada New York Başsavcısı olan Bayan James’in, Trump karşıtı bir gündemin parçası olarak başsavcı için kampanya yürüttüğünü iddia ediyor.

Bayan James, kampanyası sırasında Twitter’da ve bağış toplamada sık sık Bay Trump’ı aradı. İtirazlar. Davaya göre, seçildikten sonra Bayan James, Bay Trump’a yönelik saldırılarını iki katına çıkardı.

Kasım 2018’deki zaferinden bir gün sonra yayınlanan bir videoda, “Onu kesinlikle dava edeceğiz” dedi. “Gerçekten baş belası olacağız. Adımı şahsen bilecek.

READ  Covid-19 Canlı Güncellemeleri: Amerika Birleşik Devletleri'nde Omigron Varyasyonunun Yükselişi

Son zamanlarda Bayan James New York valisi yarıştan çekildi, “birkaç önemli soruşturma ve davaya” atıfta bulunarak, başsavcı olarak devam etmek istediğini söyledi.

Bay. Bayan James’in Trump’a alenen saldırıları – ve onun şirketine sağladığı alt ikramiyeler – Dava, Trump’ın birçok anayasal hakkı ihlal ettiğini iddia ediyor.

Bay. “Aşırı, aşırı ve uygunsuz saponinleri”, Trump’ın davasının Dördüncü Değişikliğin haksız hükümet aramalarına karşı korumasını ihlal ettiğini savunuyor.

Medeni haklar hukuk uzmanları, davanın Bayan James’in davasını geciktirebileceğini veya saptırabileceğini, ancak bir yargıcın davayı tamamen durdurmasının mümkün olmadığını söyledi. Uzmanlar, siyasi olarak önyargılı bir avukata karşı anayasal savunma olmadığını söylüyor.

Bay. Trump, herhangi bir sapona’yı aşırı geniş veya mantıksız bularak meydan okuyabilir, ancak geçmişte bunu yaptığında, yargıçlar onun aleyhine karar vermiştir.

READ  Yetkili, Iowa'lı gençlerin öğretmenin günlük yürüyüşüne gizlice girip onu ormana sürüklediğini söylüyor

Washington Baro Sivil Haklar ve Kentsel İşler Grubu’nun yönetici direktörü Jonathan M. Smith, bir röportajda, Mr. Mahkemenin Trump’ın anayasal argümanlarının çoğunun dikkatini dağıtmasını beklemediğini ve davanın mümkün olmadığını söyledi. Bay. Vance, duruşmayı geciktirmek için.

“Trump hakkında siyasi inançları olmasına rağmen, Trump sistemi ve Trump’ın davranışı hakkında soruşturmayı haklı çıkaracak makul iddialarda bulunuldu” dedi. dedi Smith.

Bununla birlikte, avukatların bir davayı sürdürürken etik olarak her türlü önyargıyı bir kenara bırakmak zorunda olduklarını kaydetti. Bay. Trump’ın avukatları tarafından öne sürülen en güçlü argümanın, Bayan James’in yasaları ihlal ederek ofisini kötüye kullanması olduğunu söyledi.

“Sürecin kötüye kullanılmasının çok yaklaştığını düşünüyorum” dedi. dedi Smith. Eğer niyetinin intikam olduğunu ya da siyasi olduğunu gerçekten gösterebilirlerse, bu etik kuralları ihlal ediyor” dedi.