Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Trevor Keells ve Paulo Panchero, Duke Kentucky’yi yendi

NEW YORK – Salı, Mike Kryzewski’nin veda turunun başlangıcıydı. Salı da erken Paulo PanzeroHaziran NBA Draftı’nda 1 numaralı seçim olmalı.

Ama hayır. 9 Duke’ün 10 No’lu Kentucky’ye karşı 79-71’lik galibiyetinin sonunda, Madison Square Garden’dan çıkan en büyük hikaye yeni guard oldu. Trevor Keells, 25 puanla şovu çalan Mavi Şeytanlar sezona erken başladı.

6 fitlik bir kombo guard olan Keells, ikinci yarının ilk sekiz dakikasını domine ederken, Panzero soyunma odasında kolları sıvadı ve ardından son dakikalarda Blue Devils maçının kapanmasına yardımcı oldu.

Keells, “B dışarı çıktığında birinin yukarı çıkması gerektiğini biliyordum ve ben de öyle yaptım” dedi. “Skora bakmaya devam ettim, ilerleme kaydettik, kazandığımızdan emin olduk. Bu her zaman baktığım bir şey. Puanlarım ya da bunun gibi bir şey umurumda değil. [caring whether] Galibiyetle çıkıyoruz.”

Champions Classic’in Salı gecesi çift başlı ikinci ayağındaki liderliğin merkezi büyük ölçüde Kryzewski’ydi. Kansas-Michigan Eyaleti açılış maçında devre arasında onurlandırıldı ve John Calibari, Tom Isso ve Bill Self’in katıldığı sohbet, ikinci yarısında MSG video panosunda en sevdikleri Krishevsky anılarını tartıştı. oyun.

Oyun bittiğinde konu Panzero’ydu. Şu anda ESPN tarafından 2022 NBA Draftı’nda 2. sırada yer alacağı tahmin edilen ilk üç üye, Panzero Kolej Basketbolunda nadiren bulunan bir hücum cephaneliğine sahip. 6 fit-10, 250 pound, ancak topu idare edebilir, anahtarın üstünden atlayıcılara yüz yüze vurabilir ve sepetin etrafında gol atabilir. Teması emmeye devam ediyor ve serbest atış çizgisini düzgün bir şekilde alıyor.

Eksik süreye rağmen maçı 22 sayı ve 7 ribaund ile tamamladı ve saha dışında 7-11 atış yaptı.

Kryzewski, “O özel bir oyuncu, onu sıkı bir şekilde çalıştırabilirsiniz” dedi. “Ama daha iyi olmaya devam edecek. Asıl mesele o. Bu konuda hiç şüphe yok.”

READ  Polonya, Belarus sınır krizinin "daha kötü" hale gelebileceğini söyledi

Panzero’nun Salı gecesi oynadığı maçtaki tek zayıflık, ikinci yarının başlarında meydana gelen ve onu IV almak için soyunma odasına zorlayan nöbetlerdi. Kryzewski’ye göre, Panchero nöbetlerle uğraşan dört Duke oyuncusundan biriydi ve hem Star Freshman hem de Ventel Moore Jr.’ın IV’lere ihtiyacı vardı.

İkinci yarıdan üç dakika sonra Panzero soyunma odasına gitti ve Duke of Kentucky’nin devre arasındaki farkı ortadan kaldırdı ve bir öne geçti. Wildcats ivme kazandı ve Duke en iyi oyuncusundan yoksundu.

Sekiz dakika sonra Duke 15 öne geçti.

Keells yönetimi devraldı – buna “Omurga Modu” diyor – 24-8’de 12 sayı, bu da Mavi Şeytanların kontrolünü genişletti. Kentucky, Duke’ün liderliğini dörde düşürmek için 11-0 yanıt verdikten sonra, Keells koşuyu durdurmak için bir sürüş turu yaptı, ardından 90 saniye sonra Blue Devils’in liderliğini etkili bir şekilde 11’e çıkarmak için başka bir atış yaptı.

10’a 18’lik şutlarda 25 sayı, iki asist ve üç top çalma yaptı.

Krisevsky, “Buradaki bu çocuk harika bir oyuncu olacak” dedi. “İyi bir oyuncu değil. Trevor harika bir oyuncu. 230 pound ağırlığında. Tekrar koşarsa deliği nasıl alacağını biliyor. Faul aldı. Çok düşük olduğu için fazla ücret almıyor. O olabilirdi. DC bölgesindeki en iyi oyuncu.”

Calibari’deki önceki yeni gelen ağır sezonların tam aksine, Kentucky, Duke’a karşı oyunculara büyük ölçüde güveniyordu. İkinci yarıda uzun bir süre Wildgates beş transfer yaptı. Oynanan dakikalarda ilk yedi oyuncusundan sadece biri yeni: düzenli Washington, Kim hücum sonunda bitirmek için mücadele etti.

İki yeni gelen – transferler Zahveer Wheeler (Gürcistan) ve Oscar Gemi Yolu (Batı Virginia) – Kentucky’yi rekabetçi tuttu. Wheeler ilk yarıda aktifti, istediği gibi boya atıyor, açık şutlar için diğer oyuncular buluyor veya kendini bitiriyordu. Tshiebwe sahanın her iki tarafında da etkiliydi, 17 sayı, 19 ribaund – 12’si hücumun sonunda olmak üzere – ve iki blok.

READ  Apple Watch Series 7 gemisi için plastik yerine alüminyumdan yapılmış yeni şarj kovası

Ancak Wildcats’in ulusal olarak ilk 10’da oynamaya devam etmek için diğer yıldızlarına ihtiyacı olacak.

Calibury, Panzero ve Keells’e atıfta bulunarak, “Yani, ilk beş oyuncularından ikisi ilk beş oyuncu gibi oynadı” dedi. “Şimdi onlar olmak istiyorsan, oyununu geliştir.”

Duke önde gelen iki oyuncuyla, Mavi Şeytanların tavanı Salı gecesi yükselmiş olabilir. Geçen sezonun hayal kırıklığı yaratan 13-11 sezonundan sonra, takımın bu sezonki yeteneği hakkında sorular ortaya çıktı. Deneyimsizlik ve sığlık, özellikle çevre konusunda iki önemli.

Takım Kentucky’ye karşı mükemmel görünmese de – örneğin Mavi Şeytanlar 3 sayılık mesafeden 1-13’e vurdu – Panzero ve Keells, Kryzewski’nin son şansına ciddi umut verdi.

Her ne kadar Krzyzewski hala kabul etmek istemiyor.

“Onlara 1-0 olduklarını hatırlattım” dedi. “Uzun bir sezon oldu.”