Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Travis Scott Konseri: Aile avukatı, 9 yaşındaki çocuğun AstroWorld festivalinde yaralandıktan sonra öldüğünü, ölü sayısının 10’a yükseldiğini söyledi

Crumlin’in raporuna göre, ailesi tarafından Ezra Blount olarak tanımlanan çocuk, beyin, karaciğer ve böbrek travmasıyla başa çıkmak için klinik olarak tetiklenen bir komadaydı.

“Bu gece Blount ailesi değerli küçük oğullarının anlaşılmaz kaybının yasını tutuyor. Bu, oğullarını konsere götürmelerinin sonucu olmamalıydı, mutlu bir kutlama olmalıydı. Ezra’nın ölümü yürek burktu. Cevap aramaya kararlıyız. ve Blond ailesi için adalet. Ama bu gece aileyle dayanışma içinde, keder ve duadayız, “dedi Crump’ın açıklaması.

Bernon Blount daha önce CNN’ye torununun Houston’da “en sevdiği sanatçıyı” görmek için olduğunu ve babası Dresden Blount ile bir konsere katıldığını söyledi.

Konsere gidenler ezildi, ezildi ve nefes alamaz oldu Rapçi ve lider Travis Scott gösteriye başladığında, kalabalık kalabalık açık hava sahnesine yöneldi.

Blount, “Oğlum konsere gittiğinde torunum omzundaydı” dedi. “Bütün insanlar içeri itildi. Nefes alamayınca vücuduna yapılan baskılar yüzünden dışarı çıktı. Dışarı çıkınca Ezra omzundan düşüp kalabalığın arasına düştü.”

Bernan’ın oğlu geldiğinde, Ezra zaten John Doe tarafından Teksas Çocuk Hastanesine götürülmüştü.

Bernan, “Oğlumdan ayrıldığı için onun hakkında, adı ya da herhangi bir şey bilmiyorlardı” dedi.

Blount, “Ezra, kalbine zarar veren bir kalp krizi geçirdi” dedi. Blount, çocuğun karaciğerine ve ciğerlerine zarar verdiğini ve beyninin şiştiğini söyledi. Ezra’nın sağlık durumu daha önce hastanede CNN tarafından doğrulanmadı.

Blount daha önce ailenin “baba-oğul ilişkisi için bir yolculuk olması gerektiği için telef olduğunu ve bunun korkunç ve üzücü bir yolculuk olduğunu” söylemişti.

Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner de taziyelerini iletti ve Ezra’nın geçen mesajını paylaştı. Twitter hesabı Pazar.

“Ezra’nın bu akşam vefatını üzüntüyle öğrendim. Şu anda şehrimiz annesi, babası, dedesi, ninesi, diğer aile üyeleri ve sınıf arkadaşları için dua ediyor. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda hepimizin desteğine ihtiyaçları olacak. . Allah yanlarında olsun. Onlara güç ver. RIP Ezra.”

READ  2021 iPod Pro'nun fiyatı daha da düşük

CNN, Harris County Adli Tıp Kurumu ve Blount ailesine başvurdu. CNN, Blount ailesinin organizatörleri ihmal ettiği iddiasıyla açılan bir davada Travis Scott’ın ekibine ve diğer sanıklara başvurdu.

Kaos içindeki bir olayın detayları ortaya çıkıyor

Festivaldeki itfaiye ve polis memurlarından gelen ek bilgiler, Scott’ın setinden önce ve sonra giderek daha tehlikeli hale gelen bir durumu ortaya koyuyor. Ambulanslar o sabah ve öğleden sonra birkaç konser için yaralıları hastaneye kaldırdı. Buna göre Houston İtfaiyesi kayıtları.

Saat 17.00’den hemen önce Houston Polis Departmanı bir noktada “tehlikeli toplantı koşulları” ilan etti. Scott’ın akşam 9’da sahneye çıkmasından sekiz dakika önce, tedavinin türünü belirtmeyen kayıtlara göre, 260’tan fazla kişi tedavi edilmişti. Ve 21:18’de “ezilmiş yara” olarak anıldı.

Scott’ın performansından yarım saat sonra kayıt şöyle diyor: “Hepsi gerçek.”

Bir hafta içinde Astroworld trajedisinin ardından kimin sorumlu olacağı konusunda sorular gelecek.

Saat 21:33’te polis, “birkaç kişi sahnenin önüne geçerek bayıldı” dedi. Dakikalar sonra, bir polis operatörü “kalabalıkta bayılma. Olası kalp masajı raporu” hakkında beş 911 araması bildirdi.

En az bir polis memuru, ana sahnenin 21:11’de tehlikeye atıldığını söyledi. Houston Chronicle Perşembe günkü rapor, acil bir telsiz konuşmasından alıntı yapıyor.

Gazeteye göre ses, bariyerleri aşan haberler, kapılardan atlayan insanlar, nefes alma ve kalp sorunları içeriyordu. Chronicle’ın bildirdiğine göre, radyo görüşmesi 22:15’e kadar devam etti. CNN, yorum için Houston Polis Departmanına başvurdu.

Houston itfaiye şefi Samuel, Scott’ın sahneden ne gördüğü ve kalabalığın durumundan haberdar olup olmadığı belli değil, ancak yetkililerin konseri “büyük ölümcül bir olay” olarak ilan etmesinin ardından gösteriye 22:10’a kadar devam ettiğini söyledi. Geçen Cumartesi Pena.

Avukatı Cuma günü yaptığı açıklamada, Scott’ın ertesi sabaha kadar toplu ölüm duyurusundan habersiz olduğunu söyledi.

READ  FBI, Florida Reserve bölgesinde bulunan insan kalıntılarının Brian Laundry olarak doğrulandığını söyledi.

Avukat Ed McPherson, ABC’nin “Good Morning America”ya verdiği demeçte, “Travis için hiçbir zaman mevcut değildi, Travis’in ekibi için asla mevcut değildi” dedi.

Scott, trajedi tarafından harap olduğunu ve bunu yapacağını söyledi. Tüm nihai masrafları karşılayacaktır Mağdurlar için yardım ve mağdurlar için ruh sağlığı bakımı.
Scott, festival organizatörü ve olaya karışan diğer kişiler ve kurbanların aileleri ile hayatta kalanların aileleri hakkında davalar açıldı. Crump, Houston Avukatları ile ortaklaşa, Cuma günü açıklandı Festivale katılan ve Organizatör Canlı Ulus aleyhine Harris County Sivil Mahkemesinde 90’dan fazla dava açan 200’den fazla mağduru temsil ediyorlar.
Live Nation, 6 Kasım’da Astrovorld’a “kalbi kırık” olduğunu söyledi ve olayın neden tehlikeli olduğunu araştırırken yetkililerle işbirliği yaptığını söyledi. Geçen hafta şirket, hastane masraflarına yardımcı olmak için akıl sağlığı danışmanlığı sağlayarak “katılımcıları, mağdurların ailelerini ve personelini desteklemek için çalıştığını” söyledi.

CNN’den Rosa Flores, Ed Lavandera, Ray Sanchez, Melissa Alonso, Raja Razek ve Aya Elamroussi rapora katkıda bulundu.