Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Terence Crawford, orta siklet unvanını korumak için Shawn Porter’ı 10. turda durdurdu | Boks

Terence Crawford, Cumartesi gecesi Shawn Porter’ı 10. rauntta teknik bir nakavtla durdurdu.

Crawford (38-0) WBO Welterweight unvanını korudu ve Mandalay Bay’de 11.568 satılan kalabalığın önünde durma süresini dokuza çıkardı.

Crawford, 10. raundun başında sol üst kesimle Porter’ı yere serdi, ardından tapınağa yıkıcı bir sağ kroşeyle bir ünlem işareti ve ardından suratına bir sol kroşe vurdu.

Porter’ın koçu ve babası Kenny havlu attı ve hakem Celestino Ruiz’i maçı durdurması için çağırdı. Porter, dövüş sonrası düzenlediği basın toplantısında boksu bıraktığını açıklayarak gazetecileri hayrete düşürdü.

Crawford, “Onu güzel bir aparkatla yakaladığımı biliyordum ve sonra başka bir sol kroşeyle suratından yakaladığımda gerçekten incindiğini biliyordum ve babası bunu durdurdu ve doğru olanı yaptı çünkü ben intikam almak için geldim” dedi. . “Onunla gerçekten dövüşmek istemiyorum. Her zaman birbirimizle doğru zamanda savaşacağımızı söyledik. Bence bu dövüşün gerçekleşmesi için doğru zaman.

Crawford oradaydı Ve üç yargıcın puan kartları Durakta. Dave Moratti ve Steve Weissfield, Crawford’u 86-85, Max de Luca ise 87-84 önde tuttu. (The Guardian, Crawford için 86-85 idi.)

Meşru bir ilk beş orta siklet haline gelen Porter (31-4-1), Crawford’un kariyerinin en iyi rakibiydi ve ilk turlarda amansız bir saldırganlık sergiledi.

WBO şampiyonu Terrence Crawford, Cumartesi gecesi Shawn Porter’ı mağlup ettikten sonra hakem Celestino Ruiz ile poz verdi. Fotoğraf: Steve Marcus / Getty Images

Crawford’un anahtar vuruş esnekliği, dövüşün başında Southpaw’a döndüğünde işe yaramadı çünkü Porter buna göre ayarlandı ve sık sık bağlantı kurdu.

“Shawn Porter parlak bir dövüşçü. Orada bazı şeyler yaptı ve beni düşündürdü, ”dedi Crawford. “Onun hakkında kötü bir şey söyleyemem.”

Savunmacı bir şekilde oynayan ve yumruk atmaktan çok gülen Crawford, nihayet altıncı turda suçluluk belirtileri gösterdi ve dokuzuncu ve 10. turda – Porter’ın hayatının son iki turunda – hayatta kaldı.

Porter, “Emekli olmaya hazırım” dedi. “Bu gece emekliliğimi ilan etmeye hazırdım – zafer, mağlubiyet veya beraberlik. Beraberlik de olsa bir randevumuz vardı. Bize tekrar yapmamız gerektiğini söylediler. Bir daha yapmayacağım. Ben” Emekliliğimi hemen açıklayacağım.”

Alt kartta Eskiva Falcao (29-0), dikkatsiz bir kafa travması nedeniyle durdurulan mücadelenin ardından altıncı turda Patrice Volni’yi (16-1) teknik bir kararla 2:18’de mağlup etti. Johnnybeck Alimkanuli (11-0) sekizinci turda TKO Hassan N’Dom (38-6) ile yenilmedi.

Adam Lopez (15-3) ve Adan Ochoa (12-2) herhangi bir karar vermekte zorlandılar. Maç, Ochoa’nın kafa travması nedeniyle iptal edildi. Carlos Balderas (11-1), dördüncü turda Julio Cortes’e (15-4) karşı TKO ile üst üste ikinci KO zaferini kazandı. İlk profesyonel maçında Tiger Johnson, dördüncü turda Antonius Grabble’ı (3-2-1) mağlup etti.

READ  Netflix, en popüler oyunlarını sıralama şeklini değiştiriyor