Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Teksas’ta bir römorkör kazasında iki çocuk öldü, sekiz kişi yaralandı.

Teksas’ta bir halat çekmede iki çocuk öldü, sekiz kişi yaralandı.

6 ve 8 yaşlarında iki erkek çocuk, binlerce kişiyi Kerville-Kerr County Havaalanı, Kerville Polis Departmanına çeken “Airport Race Wars 2” adlı popüler bir öğleden sonra etkinliğinde öldü. Cumartesi gecesi yaptığı açıklamada.

Polis, öğleden sonra 15.20 sıralarında bir sürücü kontrolünü kaybetti ve park halindeki bir araca çarparak “yarışları izleyen seyircilere çarptı” dedi.

Yaşları 26 ile 46 arasında değişen dört kurban, San Antonio’nun yaklaşık 60 mil kuzeybatısındaki olaydan yakındaki hastanelere kaldırıldı. Polis, yaralılardan 46 yaşındaki bir kadının Üniversite Tıp Merkezine kaldırıldığını ve durumunun kritik olduğunu söyledi.

Polis, 4 yaşında bir erkek ve 3 aylık bir kız çocuğu olan diğer iki çocuğun ihtiyati değerlendirme için Peterson Bölgesel Tıp Merkezi’ne götürüldüğünü söyledi.

34 yaşındaki sürücü, San Antonio Tıp Merkezi’ne götürüldü ve durumu stabil olarak listelendi.

Diğer iki kişi ise olay yerinde tedavi edilerek serbest bırakıldı.

Öldürülen çocukların kimlikleri henüz açıklanmadı.

Polis soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Etkinlikte serbest gazeteci olan Louise Amestoy, Associated Press’e anlattı Etkinliğe, “aksiyon dolu, aile dostu, hazır olmayan bir drag yarışı günü” olduğunu söyleyen yaklaşık 3500 motor sporu hayranı katıldı. Etkinlikte para ödülü 8.000 dolara kadar çıktı, Kerville Ziyaretçi Bürosu’na göre.

Amastoy AP’ye verdiği demeçte, hipodromun sekizinci en uzun mil olduğunu ve su dolu bariyerlerden oluştuğunu söyledi. Bununla birlikte, engeller bitiş çizgisinin ötesine geçmedi ve aracını çarparak, arabalar hızla geçerken izleyicileri açığa çıkardı.

READ  Modi, protestoların ardından Hint çiftlik yasalarını yürürlükten kaldırmalı

Amastoy, seyircilerin yarış pistinden 15 metreye kadar yaklaşabildiklerini ve organizatörler tarafından çim ve asfalttan uzak durmaları konusunda uyarıldığını söyledi. Tribün yok, çoğu oturma ve çim sandalyelerden izliyor.

Posta telleri ile