Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Taylor Swift ve Obama, yıldızlarla dolu Rock Hall of Fame’e saygı duruşunda bulundu

Alicia Powell tarafından

Cleveland, Ohio (Reuters) – Taylor Swift, Carol King’i övdü, eski ABD Başkanı Barack Obama, Rob J-Z’yi övdü ve Paul McCartney, Tina Turner’ın onuruna Rock and Roll Onur Listesi’nin açılış töreninde Fight Fighters’a haraç ödedi. Ve Go-Go’lar.

Video aracılığıyla konuşan Obama, 23 kez Grammy Ödülü sahibi J-Z’yi, yoksul bir New York mahallesinden milyarder bir söz yazarı, plak yöneticisi ve girişimci olmak için yükselen “Amerikan rüyasının özü” olarak nitelendirdi.

51 yaşındaki J-Z, komedyen Dave Chappell’in de aralarında bulunduğu övgüler karşısında şaşkına döndü.

“Bu çok fazla. Bütün bu beyazların önünde kendimi ağlatmaya çalışıyorum!” Bu alay etti. “Büyürken Rock & Roll Onur Listesi’ne dahil olacağımızı hiç düşünmemiştim. Bize hip-hop’un bir moda olduğu söylendi.”

Swift, gösteriye “Will You Love Me Tomorrow”un pop versiyonuyla başlarken, Jennifer Hudson şarkıcı-söz yazarı King’in anısına “A Natural Woman”ı seslendirdi. Bir arkadaşım var.”

Swift, 1971 tarihli “Goblen” albümü için “Carol King’in müziğini bilmediğim bir zamanı hatırlayamıyorum” dedi.

Ohio, Cleveland’daki etkinlik, aralarında Dr. Tray, Eminem, Jennifer Lopez, Lionel Richie ve Keith Urban’ın da bulunduğu ünlü isimlerle doluydu.

Christina Aguilera, Turner’ın en büyük hitlerinin karışımına öncülük etti.

Şimdi İsviçre’de sessizce yaşayan “Simply the Best” şarkıcısı Cumartesi günkü törene katılamadı, ancak video aracılığıyla kendisine teşekkür etti.

Turner, “81 yaşında bana hala ödül veriyorlarsa, doğru bir şey yapmalıydım” dedi.

Turner ilk olarak 1991’de eski kocası Ike Turner ile onurlandırıldı, ancak Cumartesi günü 1980’ler ve 1990’lardaki büyük solo kariyeri için kutlandı.

King ve Dave Kroll iki kez onurlandırıldı. King’e daha önce söz yazarı ortağı Jerry Coffin katılırken, Foo Fighters’ın başrol oyuncusu Kroll, 2014 yılında tanıtılan grunge grubu Nirvana’nın bir üyesiydi.

READ  John Croton, NFL Komiseri Roger Coodell'i dava ediyor

McCartney, kendisinin ve Kroll’un bir şekilde rock and roll müziğe düşmüş “normal saçma” çocuklar olduğunu söyledi.

1980’lerin kadın rock grubu The Go-Goes, rapçi LL Cool J, Alman elektronik öncüleri Kraftwerk ve merhum Billy Preston’dan oluşuyordu.

73 yaşındaki Amerikalı çok enstrümantalist Todd Rundgren kendi yemin törenine katılmadı. Runtgren, müziği bir yarışma olarak görmediği için katılmayacağını söylemişti.

Bu ödüller, müzik endüstrisinde 25 yılı aşkın süredir çalışan sanatçılara veriliyor. Rock & Roll Onur Listesi tarafından 1.200’den fazla sanatçı, tarihçi ve müzik endüstrisi üyesine gönderilen oy pusulaları temelinde seçildiler. Halk da oy verdi.

2021 Festivali, 20 Kasım’da kablo kanalı HBO’da yayınlanacak.

(Jill Çavuş tarafından yazıldı; Düzenleme Robert Brussel tarafından)