Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sıcak enflasyon verilerinin tetiklediği satış sonrası hisse senedi vadeli işlemleri eşitlenecek

Bir tüccar, 8 Kasım 2021’de New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) platformunda çalışıyor.

Brendan McDermott | Reuters

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Wall Street’teki teknoloji odaklı satışların ardından Çarşamba gecesi yatay işlem gördü.

Dow Vadeli İşlemleri sadece 25 puan düştü. S&P 500 Vadeli İşlemleri Flat ve Nasdaq 100 Vadeli İşlemleri %0.02 yükseldi.

Disney Hisse senetleri, medya şirketinin alt ve üst sıralarını kaçırmasının ardından saatlik işlemden sonra %4 düştü. Üç aylık sonuçlar. Disney + aboneleri de derecelendirme olmadan geldi.

Başlıca ortalamalar düştü Çarşamba günü Sıcak bir enflasyon raporunun ardından yükselen tahvil getirileri. Getirilerdeki artış, özellikle pazarın büyüme ceplerini sıkıştırdı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması 240 puan kaybederek yaklaşık %3 kayıp yaşadı Satış ekibi Ve Nike. S&P 500 yüzde 0.8 düştü. Nasdaq Composite, Facebook ebeveyni olarak %1,7 düşüşle nispeten düşük bir performansa sahip. Meta platformlar, Amazon, elma, Netflix, Microsoft Ve Google-Üst Edebiyat Hepsi kapandı.

Küçük kap kriteri Russell 2000, Çarşamba günü %1.6 düştü.

Çarşamba günü sabit enflasyon verileri açıklandı. Benzin ve sağlık hizmetlerinden bakkaliye ve kiralamaya kadar uzanan bir ürün sepeti olan tüketici fiyat endeksi. Geçen yıl Ekim’de yüzde 6,2 arttı, Son otuz yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Aylık bazda, TÜFE %0,6 olan tahmine karşı %0,9 arttı.

LPL Financial baş piyasa stratejisti Ryan Detrick, “Enflasyon inatla yüksek, fiyatların yakında düşmesini bekleyen birçok kişiyi şaşırtacak şekilde” dedi. “Gerçek şu ki, 20 trilyon dolarlık ekonomiyi kapatamazsınız, yeniden başladığında bazı engeller hissedemezsiniz, ancak tedarik zinciri sorunlarının çözüleceğini ve önümüzdeki çeyreklerde enflasyonun sakin kalacağını umuyoruz.”

TÜFE verilerini takiben, Esnaf beklentilerini yükseltti İlk merkez bankası faiz artırımı ne zaman gerçekleşecek? Merkez bankasının ilk tam faiz artırımı Temmuz 2022’de geldiğinden, merkez fonunun vadeli işlem piyasası şimdi daha fazla çelişki görüyor.

READ  Evin Aralık ayı başında borç tavanını uzatmak için oy kullanması gerekiyor

Yatırımcılar da Çarşamba günü enflasyona sığındı, Altın ve bitcoin.