Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sera Gazı Düzeyleri Başarısı; Dünya hasarı kontrol etmek için mücadele ediyor

  • BM, iklim değişikliğinde çarpıcı artış çağrısında bulundu
  • Zirve, tehdit edici küresel ısınma seviyelerinden kaçınmaya çalışacak
  • İngiltere’den Johnson, COP26 kararının ‘dokunma’ olduğunu söyledi
  • Tüm yaşam tarzımızı yeniden düşünmeliyiz. – Thalas

CENEVRE / GLASGOW, 25 Ekim (Reuters) – Birleşmiş Milletler Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sera gazı emisyonlarının rekor seviyeye ulaştığını ve dünyanın Pazartesi günü Glasgow’da iklim müzakereleriyle yüzleşme göreviyle karşı karşıya olduğu için “yükselen sıcaklıkların eşiğinde” olduğunu söyledi.

BM Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) tarafından hazırlanan bir rapora göre, karbondioksit seviyeleri, Covid-19 lokavtı sırasında emisyonlarda geçici bir düşüşe rağmen, 2020 yılına kadar milyonda 413,2 parçaya yükseldi ve bu son on yılın ortalamasından daha yüksek.

WMO Genel Sekreteri Better Talas’a göre, ısıtma motoru gazlarındaki mevcut artış oranı, bu yüzyılda 2015 Paris Anlaşması hedefinden 1,5 santigrat derece daha yüksek olacak.

“Yoldan çıktık” dedi. Sanayimizi, enerjimizi, ulaşım sistemlerimizi ve tüm yaşam biçimimizi yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor” dedi. Vergilerde “dramatik artış” COP26 konferansı Pazar günü başlıyor.

İskoç şehri Glasgow, bayram öncesi son rötuşları yaptı iklim konuşmasıBu, Paris Anlaşması’nda belirtilen 1,5-2 santigrat derece tavanında küresel ısınmayı kontrol etmek için dünyadaki en iyi şans olabilir.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson çocuklarla düzenlediği basın toplantısında, “Bu zirve çok zor olacak” dedi. devamını oku

“Çok endişeliyim çünkü işler ters gidebilir, ihtiyacımız olan anlaşmaları alamayabiliriz, dokunup gidebilir, çok zor ama sanırım yapabilirim” dedi.

Alman hükümeti, Şansölye Angela Merkel’in katılmak için Glasgow’a gideceğini duyurdu. devamını oku

Stoklar büyük

Gezegen için hisse senetleri En büyükleri – dünyadaki ekonomik geçim kaynakları üzerindeki etkisi ve küresel finansal sistemin gelecekteki istikrarı.

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Cumartesi günü, ABD’nin en büyük petrol ihracatçısından 2060 – 10 yıl sonra fosil yakıtların yakılmasıyla üretilen sera gazı emisyonlarının “net sıfır” emisyonunu elde etmeyi hedefliyor. Aynısını yapacağını söyledi Emisyon kesintilerini ikiye katlayın Bunu 2030 yılına kadar gerçekleştirmeyi planlıyor.

Ottawa’da yayınlanan resmi plan, gelişmiş ülkelerin hedeflerine ulaşmak için üç yıl geç olan 2023 yılına kadar yılda 100 milyar doları aşabileceklerini umduğunu gösteriyordu. devamını oku

Kanada ve Almanya tarafından hazırlanan hedefe nasıl ulaşılacağına dair plan, gelişmiş ülkelerin hala daha fazlasını yapması gerektiğinden ve özel fonların beklentileri karşılamadığından şikayet etti.

Ekonomistler tarafından yapılan bir Reuters anketine göre, Paris’teki net sıfır karbon emisyonu hedefine ulaşmak, 2050’ye kadar her yıl küresel üretimin %2 – %3’üne yeşil değişim yatırımı gerektirecek. Hareketsizliğin ekonomik maliyeti.

Buna karşılık, Ocak 2020’den bu yana hükümetler, Govt-19 salgınına yanıt olarak toplam 10,8 trilyon dolar veya küresel üretimin %10,2’sini harcadı.

‘Zamanımız yok’

2030, 2050 ve 2100’e kadar sırasıyla 1,6C, 2,4C ve 4,4C sıcaklık artışına yol açan “olağan” ticaret yolu, 2030’a kadar %2,4, 2050’ye kadar %10 ve 2100’e kadar %18’lik bir kayba neden olacaktır. Ankete verilen ortalama cevaplar için.

Avustralya kabinesinin Pazartesi günü 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefini resmen benimsemesi bekleniyor. Bir sözleşme Resmi kaynakların Reuters’e verdiği bilgiye göre, Başbakan Scott Morrison’ın koalisyon hükümeti taraflar arasında gitti.

İktidar koalisyonu iklim değişikliğiyle nasıl mücadele edileceği konusunda bölünmüş durumda ve hükümet 2 trilyon dolarlık (1,5 trilyon dolarlık) zorlu hedeflerin ekonomiye zarar vereceğini savunuyor.

Londra’da, iklim aktivistleri şehrin finans bölgesindeki trafiği kesintiye uğratarak ana yolları trafiğe kapatmaya yönelik bir kampanyaya devam ederken, Madrid’de birkaç düzine kişi Gran Via Shop Caddesi’ni kısa bir süreliğine trafiğe kapatan oturma eylemi düzenledi.

READ  Bitcoin toplu silme işleminden sonra '2022'ye kadar konsolide edildi' BTC fiyatı 41 bin dolara gönderildi

27 yaşındaki Alberto, “Sera gazı emisyonları tüm gezegende iklim felaketlerini tetikliyor. Zamanımız yok. Zaten çok geç. Olanlara karşı harekete geçmezsek, gerisini kurtarmak için zamanımız olmayacak” dedi. , gösteriye katılan bir sosyolog.

Londra’da William James ve Kylie McClellan, Berlin’de Susanna Siemenska, Ottawa’da David Lungren ve Madrid’de Marco Trujillo tarafından hazırlanan ek rapor; Michael Shields tarafından yazıldı, William McLean tarafından düzenlendi

Standartlarımız: Thomson Reuters Kuruluş Politikaları.