Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Senato, İşletmeler için Biden Aşı Siparişini yürürlükten kaldırmak için oy kullandı

Konseyde oy kullanma şansı belirsiz ve Biden’ın veto etmeye kararlı olduğu için yasalaşmayacak olsa da, hareket Kongre’de federal hükümetin büyük işletmeler için aşılama yetkisine karşı iki partili muhalefeti gösteriyor.

Bu girişim için Hindistan Cumhuriyetçi Parti Senatosu. Mike Brown başkanlık etti ve Meclis tarafından onaylanması için sadece 51 oya ihtiyacı vardı.

Son Anket 52-48. İki Demokrat, Montana Duygusu. Batı Virginia’dan John Tester ve Joe Mancin, şartı kaldırmak için oylamada 50 GOP meslektaşlarına katıldı.

Biden, Eylül ayında 100 veya daha fazla çalışanı olan tüm işletmelerin, Çalışma Bakanlığı’na çalışanlarının tam olarak aşılanmaları veya Covit-19 için haftalık kontrollere tabi tutulmaları ve maske takmaları konusunda tavsiyede bulunduğunu yineledi. Acil durum kuralı vardı Kasım ayında yayınlandı, Dava muhtemelen Cumhuriyetçi devletler ve özel işverenler tarafından değil, aynı zamanda liberal eğilimli sendikalar tarafından finanse edildi.
Geçen ay bir federal temyiz mahkemesi Geçici olarak bloke Biden yönetiminin aşılama kurallarının 4 Ocak’ta yürürlüğe girmesi planlanıyor. Düzene karşı birkaç dava Daha sonra entegre ve Ohio’daki Federal Temyiz Mahkemesi’ne devredildi, Pek çok kişi davanın ABD Yüksek Mahkemesi’nde sonuçlanmasını bekliyor.
Senato Cumhuriyetçiler geçen ay başvurdu Onların meydan okuması Pitton’un Kongre Değişikliği Yasası kapsamındaki Emri uyarınca, Kongre, bir yürütme organının yeniden iktidara gelmesine izin veren bir yasama organıdır.

Brown ve diğer Senato Cumhuriyetçileri, aşı yetkisinin federal otoriteyi ihlal ettiğini ve zaten mücadele eden işletmeler üzerinde daha fazla baskı oluşturduğunu ve aşıların kişisel bir seçim olduğunda ısrar ettiğini savundu.

Geçen hafta, bir avuç Senato Cumhuriyetçisi, Kongre hükümetini finanse etmek için bir son tarihle karşı karşıya kaldı. tehdit Hükümet, Biden’ın Govt-19 aşı siparişleri için federal fonların kullanımını yasaklayan bir değişikliği oylayana kadar grevi zorlamalı. Ancak, değişiklik sonuçta 50-48 oyla başarısız oldu.

Bir grevden kaçınmak için hükümet fonunu Şubat ayına kadar uzatmak için oy kullandığında Mancin, işletmeler için aşı gereksinimini değiştirmek için bir GOP kararına ortak sponsor olduğunu ve “güçlü bir şekilde desteklediğini” açıkladı.

Batı Virjinya Demokrat Partisi yaptığı açıklamada, “Çalışanlarını Covit-19’dan korumakla sorumlu özel işverenleri teşvik etmeli ve para cezası vermemeliyiz.” Dedi. Rapor Geçen hafta.

Munchin, aşı emrinin yürürlükten kaldırılmasına destek veren tek Demokrat değil.

READ  DSÖ, Güney Afrika'da bulunan yeni Covid-19 varyantı hakkında küresel uyarılar arasında toplanıyor

Aşı ihtiyacına karşı olduğunu açıklayan Tester, “Montana’nın küçük işletme ve toplum liderlerinden, özel ticaret aşı siparişinin tabanları ve devletimizin ekonomisi üzerindeki olumsuz etkileriyle ilgili endişelerini defalarca duydum” dedi.

Salı günü yaptığı açıklamada, “İşte bu yüzden Montana işlerini ve küçük işletmeleri bu külfetli düzenlemelere karşı korumak için meslektaşlarımın çoğuna katılma niyetindeyim” dedi.

Eski Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell Fox News anlattı Senato’nun bu hafta karara oy vereceğini ve “Senato’nun geçmesi için iyi bir şans olduğunu” düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Salı günü gazetecilere konuşan Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Cumhuriyetçilerin Govt-19 aşı emrine karşı meydan okumasını “bilimsel, aşı karşıtı bir oylama” olarak nitelendirdi.

“Planları gerçekleşirse, Hükümet. “Bilime aykırı, sağduyuya aykırı, anlamsız.”

Ancak birçok işletme, çalışanlarını ve müşterilerini korumak için Govt-19 salgınlarının başlamasına karşı gönüllü olarak ihtiyati tedbirler aldı. Hükümet aşı siparişleriyle ilerliyor Mahkemelerin Biden yönetiminin kurallarını ihlal edip etmediğine bakılmaksızın.

Hikaye ve başlık Çarşamba günü ek iyileştirmelerle güncellendi.

Düzeltme: Bu hikayenin önceki bir versiyonu ed. Mitch McConnell’in liderlik konumunu yanlış tanıttı. Senato Azınlık Lideridir.

CNN Manu Raju Bu rapora katkıda bulundu.