Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Savcı, NJ memuru yayalara saldırdı, cesedi arabaya attı

Bir savcı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bir yayaya saldırmakla suçlanan bir New Jersey polis memurunun ne yapacağını tartışmak için adamın cesedini eve götürdüğünü, ardından ölü adamı arka koltuğuna koyup olay yerine geri döndüğünü söyledi.

Essex Eyaleti Vekili Theodore Stephens II yaptığı yazılı açıklamada, 25 yaşındaki Newark memuru Luis Santiago, yolcusu ve annesinin 1 Kasım’daki olayla ilgili olarak suçlandığını söyledi.

Görevde olmayan Santiago, saat 03.00 sıralarında Garden State Parkway’de omuzlarında yürürken 29 yaşındaki hemşire Damien Timco’ya saldırdı.

Santiago da değil Savcılık, yolcusu Albert Guzman’ın da saldırıya uğradıktan sonra 911’i aramadığını veya Timco’ya yardım etmediğini söyledi.

Timco’yu Honda Accord’a yerleştirmeden önce birkaç kez olay yerine döndükleri söyleniyor. Stephens’ın ofisinden yapılan açıklamaya göre, daha sonra Santiago’nun evine gittiler ve burada o, Guzman ve Santiago’nun annesi Annette Santiago ne yapacaklarını tartıştılar.

Yetkililer, Luis Santiago’nun sonunda olay yerine gittiğini ve babası Newark Polis Teğmeni’nin 911’i aradığını söyledi.

Savcılık, Timka’nın New Jersey Eyalet Polisinin arka koltuğunda ölü bulunduğunu söyledi.

Yetkililer, Luis Santiago’nun pervasızca adam öldürme, ceset kalıntılarına iftira, fiziksel kaynaklara zarar verme ve resmi görevi kötüye kullanma gibi başka suçlamalarla karşı karşıya olduğunu söylüyor.

Savcılık, 25 yaşındaki Guzman ve 53 yaşındaki Annette Santiago’nun insan kalıntılarını karalamak ve korkuyu kışkırtmak için komplo kurmakla suçlandıklarını söyledi.

Savcılık, üç kişinin de tutuklandığını ve şartlı tahliyeyle serbest bırakıldığını söyledi.

Çarşamba günü geç saatlerde avukatları olup olmadığı hemen belli değildi ve telefon numaraları Çarşamba gecesi hemen bulunamadı.

Newark polisi Perşembe günü erken saatlerde yorum yapmayı reddetti ve tüm soruları Essex İlçe Savcılığına gönderdi.

READ  Japon Kishida, LDP seçimini kaybettikten sonra dengede kaldı