Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Salgın yayıldıkça ölü sayısı rekor seviyelere ulaştı

“Birçok insan ne tükettiğini bilmeden ölüyor” diye ekledi.

Mücadele edip kölelikten kurtulanlar yeniden doğuşa tabidir. Erken salgın kilitlenmeleri ve ardından sosyal ağların kesintiye uğraması, anksiyete ve depresyon gibi zihinsel bozukluklardaki artışla birlikte bir sağlık döngüsünün oluşmasına yardımcı oldu.

Benzer şekilde, ülke genelinde sağlık hizmeti sunucularının çok sayıda korona virüs hastası elde etmek için mücadele etmesi ve diğer hizmetleri ertelemesi nedeniyle madde bağımlılığı bozukluklarının tedavisi ertelendi.

Hazelden Betty Ford Vakfı başkanı ve CEO’su Dr. Joseph Lee, salgın hastalıklar, okulların kapanması sırasında kaybedilen toplum ve toplum desteğinin çok sayıda ölüme katkıda bulunduğunu söyledi. Dr. Lee, “Yardım almaya geç kalan ve hasta görünen birçok insan görüyoruz” dedi.

Bu ölümlerin büyük çoğunluğu, yaklaşık yüzde 70’i, 25 ila 54 yaş arasındaki erkekler arasındaydı. Ve opioid krizi öncelikle beyaz Amerikalıları etkiliyor olarak sınıflandırılırken, siyah Amerikalıları da giderek daha fazla etkiliyor.

Kaliforniya, Tennessee, Louisiana, Mississippi, Batı Virginia ve Kentucky’deki ölümlerin sayısında bölgesel farklılıklar var ve yıldan yıla en büyük artış yüzde 50’den fazla. Vermont’un sayıları küçüktü, ancak raporlama döneminde yüzde 85 arttı.

Washington Eyaleti, Oregon, Nevada, Colorado, Minnesota, Alaska, Nebraska, Virginia ve Carolinas’ta artış yaklaşık yüzde 40 veya daha fazlaydı. Ölümler aslında New Hampshire, New Jersey ve Güney Dakota’da düştü.

READ  Oklahoma Sunners teknik direktörü Lincoln Relay, Baylor Pierce Field'ın son golünü attı - 'Kabul etmiyorum'