Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Salgın bitmedi’: Yeni delta varyantı, Govt davalarındaki artışın ortasında İngiltere’de endişe yaratıyor

Yeni Delhi: Yeni bir mutasyon Delta Govit-19’un varyantı, korona virüsü enfeksiyonlarında son zamanlarda görülen artış nedeniyle Birleşik Krallık’taki uzmanları alarma geçirdi.
Gerilme denir Delta IS 4.2, Baskın delta türünden daha hızlı baskın olduğuna dair kanıtların ardından Birleşik Krallık tarafından araştırılan bir tür (VUI) olarak sınıflandırılmıştır.
Şimdiye kadar, bu varyantın daha şiddetli bir covid formuna neden olup olmadığı veya mevcut aşı mahsulünün daha az etkili olup olmadığı net değil.
Her yeni VUI’de olduğu gibi, Birleşik Krallık Sağlık Kurumu (UKHSA), bu varyantın özelliklerini daha iyi anlamak için laboratuvar ve epidemiyolojik araştırmalar yapacağını söyledi.
UKHSA CEO’su Dr Jenny Harris, “Virüsler sık ​​sık ve rastgele değişiyor ve enfeksiyon ilerledikçe, özellikle vaka oranı yüksek olduğunda yeni varyantların ortaya çıkmaya devam etmesi beklenmedik bir durum değil” dedi.
“UKHSA’daki meslektaşlarımın titizliği ve bilimsel uzmanlığı ile salgının yarattığı genetik dizileme potansiyeli, bu yeni varyantın çok hızlı bir şekilde tanımlanmasını ve analiz edilmesini sağladı. Ancak bu, salgının bitmediğine dair nesnel bir kanıt olarak hizmet etmeli, “dedi.

Yeni varyasyon, vakaların %6’sını oluşturur
20 Ekim itibariyle, VUI-21OCT-01 olarak da bilinen 15.120 AU 4.2 vakası vardı ve Temmuz ayında ilk tespit edildiğinden beri İngiltere’de genetik dizileme ile doğrulandı.
Geçen hafta, İngiltere’nin dokuz bölgesinde tam genetik dizileme ile VUI-21OCT-01 delta vakalarının yaklaşık yüzde 6’sı doğrulandı.
“VUI-21OCT-01’in genleri deltaya kıyasla çok fazla mutasyona sahip değil. Ancak bazı durumlarda viral özelliklerde bir fark yaratmak için küçük bir değişiklik yeterli olabilir. UKHSA bunu yakından izliyor.
İngiltere yeni bir yükselişin pençesinde
Bu arada, İngiltere şu anda dünyanın en yüksek ikinci enfeksiyon oranıyla mücadele ediyor ve Perşembe günü ABD’nin ardından 50.000’den fazla vaka bildirildi – Temmuz ayından bu yana en yüksek seviye.
Cuma günü, yaklaşık 50.000 yeni vaka eklendi ve pozitif testten sonraki 28 gün içinde 180 ölüm, patlamanın başlamasından bu yana toplam sayıyı 139.326’ya yükseltti.
Okul çağındaki çocuklar arasındaki yüksek enfeksiyon oranlarından sorumlu olduğu söyleniyor ve bazı acil durum önlemlerinin yeniden getirilmesi çağrısında bulunuyor.
Sağlık Bakanı Sajid Javed Bu hafta, yeni reklamın Blitz’in destekleyici çekimleri ve ateşli işleri teşvik etmeye başlamasıyla günde 100.000’e ulaşacağını söyledi.
Birçok ülkenin önünde, İngiltere geçen yıl Aralık ayında aşı kampanyasını başlatırken, azalan bağışıklıkla ilgili endişeler dile getirildi.
Ancak hükümet, kalabalık kapalı alanlarda maskelerin yeniden takılması çağrılarına karşı çıkıyor, ancak sağlık yetkilileri önümüzdeki kış aylarında yakın teması azaltmaya ve hastanelerin üzerindeki yükü hafifletmeye yardımcı olabileceğini söylüyor.
Bakanlar, aşı oranlarının daha ciddi Hükümet vakaları ile ölüm nedeniyle hastaneye kabul arasındaki bağlantıyı azaltmaya yardımcı olduğunu söylüyorlar.
(PTI, AFP’den gelen girdilerle)

READ  Asya hisse senetleri Reuters'in ABD enflasyon testi öncesinde işlem gördü