Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rogel Aguilera-Mederos: Yargıç 13 Ocak’taki duruşmada 110 yılını ölüm kazasında geçiren kamyon şoförüne yönelik suçlamaları değerlendirmeyi planlıyor

Düzey bir duruşmanın ardından Birinci Yargı Bölge Savcısı Alexis King, “20 ila 30 yıl arasında bir hapis cezası öneriyoruz” dedi.

King, geçen hafta onun kararı “Bu davanın gerçeklerine ve mağdurların ve ailelerinin girdilerine dayanarak.

King, “Bu davadaki mağdurlar uygun sonuca ilişkin birden fazla görüşe sahip olduklarından, bu dava mahkemesi sağlanan kanıtları dinledi ve soruşturmaya dahil olan herkes için adaleti sağlamanın en iyi yolunun bu olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Aguilera-Mederos, o sırada araştırmacılara verdiği demeçte, Nisan 2019’da frenleri arızalandığında 85 mil hızla bir yarı traktör römorku kullanıyordu. Çarptı, böylece I-70’te 28 arabalık bir yığını ateşledi, dört kişiyi öldürdü ve birkaç kişiyi de yaraladı. Lucknow Polis Departmanı o sırada şunları söyledi:.
Aguilera-Meteros, 26, Ekim ayında hüküm giydi Dört araba cinayeti ve birinci dereceden altı saldırı da dahil olmak üzere 23 diğer suçlama – ağır ihmal; Birinci dereceden saldırmak için 10 sayı – ciddi ihmal; İki araç saldırısı – sorumsuz; Bir dizi dikkatsiz sürücü; Ve ölüme neden olan ihmalkar araba kullanmanın dört hesabı.

13 Aralık’ta hapis cezasına çarptırıldı.

Bu ayın başlarında, Colorado Bölge Mahkemesi Yargıcı A.J. Bruce Jones, devletin zorunlu-asgari ceza yasalarına bağlı olduğunu söyledi. CNN yan kuruluşu KMGH Bildirildi.
İçinde Bir hareket Bir duruşma talep eden King, “Colorado yasalarının bu davada bir ceza vermesi gerektiğini ve mahkemenin olağandışı ve uzun süreli koşullar içeren istisnai bir davada cezasını yeniden gözden geçirmesine izin vermesi gerektiğini” kaydetti.

Ceza indirimi, Aguilera-Mederos’un cezasını kaldırmaz.

Colcan, eyaletin ceza yasalarının değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Colcan, “Yasa, Bay Madiros gibi toplum için tehlike oluşturmayan kişiler ile toplumu tehlikeye atmaktan ömür boyu hapis cezasına çarptırılanlar arasında gerçekten bir ayrım yapmıyor.” dedi. “Yasanın bu tür istisnalar yaratması ve Bay Madiros ile diğer insan türleri arasında bir fark olduğunu anlaması gerekiyor.”

Cümle anında eleştirildi ve Vali Jared polisini Aguilera-Mederos’un cezasını azaltmaya veya affetmeye çağıran bir çevrimiçi dilekçe geldi. 4.7 milyondan fazla imza aldı.

Polis ofisi CNN’ye Aguilera-Metro’nun af talebini değerlendirdiğini söyledi.

READ  Reliance of India: Mukesh Ambani brings 7-Eleven to the country

Basın Sözcüsü Connor Cahill CNN’e bir e-postada “Rogel Aguilera-Mederos’un başvurusunu yeni aldık ve hukuk ekibimiz şu anda başvuruyu inceliyor. Bir karara vardığımızda duyuruyu yayınlayacağız” dedi.

King, geçen hafta yaptığı açıklamada, kendisi ve ekibinin kazadan kurtulanlarla ve ölenlerin aileleriyle Aguilera-Metros’un kızma olasılığı hakkında konuştuğunu söyledi.

CNN’den Raja Razak, Jennifer Feldman, Melissa Alonso, Amir Vera ve Michelle Watson hikayeye katkıda bulundu.