Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pennsylvania’da bir laboratuvar temizleyicisi tarafından keşfedilen ‘Büyük’ ​​etiketli şişeler

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Çarşamba günü, bir Pennsylvania laboratuvarında çiçek hastalığı etiketli şişelerin bulunduğunu söyledi.

CDC sözcüsü NBC News’e verdiği demeçte, donmuş şişelerin “Pennsylvania’da aşı araştırması yapan bir tesiste dondurucuyu temizlerken bir laboratuvar çalışanı tarafından yanlışlıkla keşfedildiğini” söyledi.

İçerik sağlam görünüyordu ve şirket, CDC’nin kolluk kuvvetleriyle birlikte bir soruşturma yürüttüğünü söyledi.

Şişeleri bulan laboratuvar çalışanı eldiven ve maske takıyordu. Az sayıdaki donmuş şişeyi açığa çıkaran herhangi bir iz yoktu. Bir sözcü, müsait olduklarında daha fazla ayrıntı sağlayacağız ”dedi.

CDC, çiçek hastalığının 1970’lerde ortadan kaldırıldığını, ancak bir salgın durumunda aşıların hala mevcut olduğunu söyledi. Bir kişide kızamık varsa, aşı onları korumaz. Her 10 kişiden 3’ü çiçek hastalığından ölüyor.

NBC Philadelphia Şişelerin, Philadelphia’nın yaklaşık 30 mil kuzeybatısındaki Montgomery County’deki bir Merck tesisinde bulunduğu bildirildi. Dünyada sadece iki tesis virüs seviyesini içermelidir: CDC’nin Atlanta merkezi ve bir Rus laboratuvarı.

Merck, Çarşamba günü yapılan yorum talebine yanıt vermedi. Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı, yorum talebine yanıt vermedi.

READ  Tacoma Mall çekimleri: 1 kişi vuruldu, alışveriş yapanlar korunmaya gönderildi