Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Omigron zaten ABD’de olsaydı, fosil ‘şaşırmazdı’ ve ‘her şeyin’ gideceğini tahmin ediyor

Anthony Fassi Cumartesi sabahı bunu öğrendiğinde şok olmayacağını söyledi. COVID-19 Omigron varyantı Amerika Birleşik Devletleri’nde zaten mevcut

NBC ile bir röportajda “Bugün hafta sonuUlusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü (NIAID) direktör yardımcı editörleri Kristen Welker ve Peter Alexander, suşun, bilim adamlarının bağışıklık korumasını önleyebileceğini tahmin edebileceği çok sayıda mutasyona sahip olduğunu söyledi. Daha bulaşıcı.

CDC, Amerika Birleşik Devletleri’nde hiçbir Covit-19 omigran varyantı vakasının tespit edilmediğini söyledi.

“Henüz bilmiyoruz ama dikkatli olmalı ve durumun böyle olduğunu varsaymalısınız. Korumayı engelleyen birçok mutasyona sahip, örneğin monoklonal antikorlar ve muhtemelen iyileşmiş plazma enfekte ve aşılanmış. Bunların hepsi ‘muhtemelen’ olabilir, ama tavsiye yeterlidir.” dedi.

Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüleri müdürü Anthony Fauci, 4 Kasım 2021’de Capitol Hill’deki Dirkson Senatosu ofis binasında Govt-19 salgınına verilen mevcut yanıt hakkında Senato Sağlık, Eğitim, Çalışma ve Emeklilik Komitesi’nden önce geldi. , Washington. , DC
(Çip Somodevilla / Getty Images)

Bu, Baş Tıbbi Danışman tarafından Başkan’a ifade edildi. Anksiyete varyasyonu bulaşıcı potansiyel aşılı Ve enfeksiyondan kurtulanlar “bize bunun çok dikkat etmeniz ve ciddi bir şeye hazırlıklı olmanız gereken bir şey olduğunu söyleyin.”

Fossie, bunun “bunu değiştirmeyebileceğini” ve ABD’nin bilmese de “bundan daha ileri gitmeye” çalıştığını kaydetti.

“Öyleyse Dr. Fauci, Omigron’un Amerika Birleşik Devletleri’nde zaten var olduğuna inanıyor musunuz?” İskender’e sordu.

“Biliyor musun, orada olmasına şaşırmadım. Henüz bulamadık. Ama bulduğunda Virüs Bu bulaşma düzeyini gösterir ve zaten Seyahatle ilgili İsrail’de, Belçika’da ve başka yerlerde bahsettikleri vakalar – böyle bir virüse sahip olduğunuzda, neredeyse değişmez ve nihayetinde, temelde her yere gider, “diye yanıtladı.

Hollandalı sağlık yetkilileri, Güney Afrika'dan Hollanda'nın Amsterdam kentine uçuş yapan 61 kişinin Covit-19 için pozitif test ettiğini söyledikten sonra, insanlar 27 Kasım 2021'de Schiphol Havalimanı'na girdiler.

Hollandalı sağlık yetkilileri, Güney Afrika’dan Hollanda’nın Amsterdam kentine uçuş yapan 61 kişinin Covit-19 için pozitif test ettiğini söyledikten sonra, insanlar 27 Kasım 2021’de Schiphol Havalimanı’na girdiler.
(REUTERS / Eva Plevier)

Fauzi, “Belirli bir ülkeden seyahati engellemenin sorunu, bize onu daha iyi değerlendirmemiz için zaman vermesidir. Bu yüzden bunu yapıyoruz,” diye ekledi Fauzi. “Panik yapmak için bir sebep yok. Ama şimdi kendimize bilmediğimiz boşlukları doldurmak için biraz zaman vermek istiyoruz.”

READ  Senato, İşletmeler için Biden Aşı Siparişini yürürlükten kaldırmak için oy kullandı

A Cuma günkü CNN’in “yeni gün” röportajı Fassi daha önce sunucu Brianna Kaylor’a bunun mümkün olup olmadığı sorulduğunda her şeyin mümkün olduğunu söylemişti.

Covit-19 Omigran varyantı: İşte bildiklerimiz

“Elbette hiçbir şey mümkün değil” dedi. “Bilmiyoruz. Şu anda orada olduğuna dair bir işaret yok. Kısıtlanmış görünüyordu.”

NS Beyaz Saray Cuma değişti Seyahat kısıtlamaları uygulanmalı Güney Afrika Ve birkaç istisna dışında bölgedeki diğer yedi ülke. Pazartesi günü değişiklikler başlıyor.

“Hızlı yayılıyor” Başkan Biden Cuma dediGazetecilere verdiği demeçte, “Uyanık olacağız” dedi.

Diğer ülkeler, davalar ve olası davalarla aynı eylemi gerçekleştirdi. dilimlenmiş İngiltere, Almanya, Belçika, İsrail ve Hong Kong’da.

Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Cuma gecesi dedi Amerika Birleşik Devletleri’nde bugüne kadar hiçbir Omigron varyasyon vakası tespit edilmedi ve şirket “yönünü izleme” sözü verdi.

Omigron varyantı temkinli Sağlık profesyonelleri Bu yüzden Güney Afrika’da gençler arasında hızla yayıldı, Varyantın daha şiddetli hastalığa neden olacağına dair hemen bir belirti olmamasına rağmen.

Fox News uygulamasını edinmek için buraya tıklayın

AstraZeneca, Moderna, Novavax ve Pfizer dahil olmak üzere birçok ilaç şirketi, aşılarını Omigran’ın maruziyeti ışığında değiştirmeyi planladıklarını söyledi.

Afrika’daki insanların %6’dan azı COVID-19’a karşı tam aşılıdır ve milyonlarca sağlık çalışanı ve savunmasız insan henüz tek bir doz almamıştır.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.