Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Netflix, en popüler oyunlarını sıralama şeklini değiştiriyor

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Netflix’in akış hizmetindeki en popüler konuları sıralamak için kullandığı halka açık ölçümleri değiştireceğini duyurdu.

Geçmişte şirket, bir filmin veya TV şovunun ilk iki dakikasının tamamlanmasına göre başlıkları sıralardı. ilk 28 gün Serviste. Ancak son zamanlarda, şirket buna dayalı sıralamalar yayınladı. Toplam saat sayısı Bir film veya dizi izleyin – şirketin bu yıl içinde ilerleyeceğini söylediği bir ölçüm Hissedarlara mektup.

“Sıralamalarda bazı farklılıklar var” […] Ancak saatlik ölçümün, konularımızın genel başarısı ve üyelik memnuniyetinin biraz daha iyi bir göstergesi olduğunu düşünüyoruz” dedi. “Harici hizmetler bu şekilde TV izlemeyi ölçer ve inceleme için uygun kredi verir.”

Bu değişiklik, yalnızca temel genel sıralama sistemlerinden birini izleyicilerin izleme saatlerine dönüştürmekle kalmamalı, aynı zamanda teorik olarak sıralamalarını biraz daha kolay anlaşılır hale getirmelidir. Şirket bu tür şeyleri izler. Başlıklarını tamamlama Dahili olarak, 2 dakikalık ölçüm kafa karıştırıcıydı ve bir dizinin veya filmin gerçek başarısını yanlış temsil etme yeteneğine sahipti (örneğin, hesap sahibi görürse Bir tek İlk iki dakika ama kefaletle.)

Ayrıca şirket, “Üyelerimizin ve sektörümüzün yayın dünyasındaki başarıyı ölçebilmesi için gelir tablolarımızın dışında başlık okumaları yayınlamaya devam edeceğiz” dedi. Akış istatistiklerinde şeffaflık – ve hizmetlerin başlıklarını izleme doğruluğu – için çağrılır endüstri istatistikleri Akış hizmetlerinin başarı ölçümleri konusunda şeffaf olmadığını söylemek her şeyi karmaşık hale getiriyor. Oyuncular ve ekip ücreti NS Sözleşme görüşmeleri.

Resim: Kod 2021

Netflix eş CEO’su ve Baş İçerik Sorumlusu Ted Sarandos Geçen ay Kotkan’da Netflix’in en iyi oyunlarının hem 2 dakikalık metriğe hem de görüntülenen metriğe dayalı paylaşılan sıralamaları ve yan yana karşılaştırma gösterildi – biri diğerinden emin olduğunda – farklı ölçekler başlık sıralamalarını önemli ölçüde değiştirdi.

Kesin olan şey, birçok boyutuyla Kore dramasıdır. kalamar oyunu Sahnedeki en büyük hit oldu. Dahili belgelere atıfta bulunmak, Bloomberg bildirdi Geçen hafta şirket, “gösteriye başlayanların %89’u en az 75 dakika (birden fazla bölüm) izledi ve izleyicilerin %66’sı veya 87 milyon kişi diziyi ilk 23 günde bitirdi” dedi.

Geçen hafta şirket, dizinin kendi haline geldiğini duyurdu. Başlangıçtaki en büyük dizi. Salı günü hissedarlarına yazdığı bir mektupta şirket, 2 dakikalık ölçüme dayanarak, dünya çapında 142 milyon ailenin “akıllara durgunluk veren” programa katıldığını açıkladı.

READ  Halloween Kills büyük bir gişe rekoru kırdı