Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NASA danışmanı James Webb, teleskopun adını değiştirme talebini reddetti.

NASA danışmanlarından biri yazdı Açık mektup Ajansın James Webb Uzay Teleskobu’nun adını değiştirme talebini reddetmesinin ardından neden Salı günü istifa etmeye karar verdiler.

Lucian Valkovich, NASA’nın James Webb’in bir sonraki büyük görevini belirleme konusundaki seçimiyle ilgili sorularla uğraşmasının bunu bir şaka haline getirdiği için istifa ettiklerini yazdı. [NASA Astrophysics Advisory] Takım. “

Mektup ayrıca NASA Astronomik Danışma Komitesine gönderildi.

Bu yılın başlarında, James Webb Uzay Teleskobu’nun adını değiştirmek için bir dilekçe sunuldu. Teleskop, adını Dışişleri Bakanlığı’nda yüksek bir pozisyonda bulunan eski NASA yöneticisi James Webb’den aldı. Eleştirmenler, NASA’da çalışan Clifford Norton da dahil olmak üzere gey ve lezbiyen federal personelin görevden alınmasına izin verdiğini söylüyor. NEPAL RUPİSİ..

Adı değiştirme girişimleri başarısız oldu ve NASA, NPR’ye konuyu araştırdıktan sonra teleskopun adının yeniden adlandırılmayacağını söyledi.

NASA Yöneticisi, “Şu anda James Webb Uzay Teleskobu’nun adını değiştirecek herhangi bir kanıt bulamadık” dedi. Bill NelsonClarence (Bill) William Nelson NASA, tartışmalar arasında James Webb Uzay Teleskobu’nun adını değiştirmiyor FAA, taksi yollarında uçuş süresini azaltmak için yeni bir sistem sunuyor NASA’nın aydan adam iniş sistemi için teknoloji kolay ama politik olarak zor Radyo haber ajansına söyledim.

Wakovich – Kimde var Adlandırılmış asteroit – Adı değiştirmeyi düşünmeyen ajansın yanıtı, “NASA’nın tuhaf astronomların hakları konusundaki tutumuna dair net bir mesaj gönderiyor. Ayrıca bana NASA’nın zamanıma layık olmadığını açıkça söylüyor.

“Geçen bir buçuk yıldır sadece salgın hastalıklarla değil, aynı zamanda ulusal ırkçılık ve insan hakları sorunlarıyla da uğraşıyoruz. Örneğin, NASA’nın kendisi Catherine Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson’ın figürlerini sakladığında, NASA genel merkezinin adresini “Gizli İstatistikler Yolu” olarak yeniden adlandırması ne anlama geliyor?

Mountain, geri bildirim için NASA’ya başvurdu.

READ  Olaf Scholes, 16 yıl sonra Almanya'nın yeni cumhurbaşkanı olarak Angela Merkel'in yerini aldı.