Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Milyonlarca insan bir halk sağlığı acil durumu nedeniyle sağlık sigortasını kaybedebilir

Christina Preston, her sabah Ohio, Franklin County’de hizmet veren Western Community Opportunity Center’a girerken, o ve personeli, yardıma ihtiyacı olan insanlardan gelen çağrılar ve talepler karşısında şaşkına döner.

Ulusal halk sağlığı acil durumunun sona ermesiyle birlikte, hayal kırıklıklarının önümüzdeki ay yoğunlaşması muhtemel. Bu, milyonlarca insanın tıbbi bakım ve diğer yardımlara erişimini kaybetmesine yol açabilir.

Ohio, Columbus’taki Yerel İşler ve Aile Hizmetleri şubesi müdürü Preston, “Bunu elimizden geldiğince yapmayı planlıyoruz, ancak şimdi bakıyoruz.” Dedi. . Çok büyük olacak.

Ülke genelinde Preston gibi yerel kurumlar, salgına ve en önemlisi, 15 Ocak’ta sona erecek ardışık Medicare’in sona ermesine yanıt olarak oluşturulan genişletilmiş Sosyal Güvenlik ağını çözmeye hazırlanıyor. Halk sağlığı acil durumu, Biden yönetimi tarafından uzatılmadığı sürece.

Kural, altında bir gereklilik Aileler İlk Corona Virüs Müdahale Yasası Mart 2020’de kabul edildi ve devletler tıbbi yardım alanların program listesinden çıkarılmasını engelledi. Şubat 2020’den bu yana en az 11 milyon kişi tıbbi yardıma kaydoldu.

Koruma sona erdiğinde, yaklaşık 6 milyonu çocuk olmak üzere 15 milyon Amerikalı, tıbbi bakım için uygunluğunu kaybedecek. Urban Company’ye göre, Bir ekonomik ve politik araştırma düşünce kuruluşu. Şehir ajansı, bu değişikliğin renk toplulukları üzerinde büyük bir etkisi olabileceği sonucuna vardı.

Birçoğu, Urban Institute of Analysis’in diğer yardım hibe kapsamı için uygun olabilir. FHayır, ancak bazı kişilerin tıbbi bakımlarını kaybetme riski altında olduklarının ve diğer sağlık sigortası türlerine uygun olduklarının farkında olabileceğine dair endişeler var. Bunu mağdurlara bildirmek için bazı girişimler oldu ve her devletin konuya aynı şekilde yaklaşmadığını söylediler.

“Dün bunun için planlamaya başlama zamanıydı.”

Bazı durumlarda, Amerikalıların uygunluklarını değerlendirmeye ve yeni sağlık planları bulmaya istekli oldukları eyaletler, insanları agresif bir şekilde tıbbi yardım listesinden çıkararak finansal kemerlerini sıkılaştırmanın yollarını arıyor.

Preston, tıbbi yardımın reddedilmesine karşı gelecek yılki mücadelenin “harika bir canavar” olduğunu söyledi ve bunu ülkeyi gördüğünde gördüğü sayısız çağrı ve davayla karşılaştırdı. İşsizlik başvurusunda bulunan kişilerin sicil numarası.

Sorun şu ki, krizdekiler, personel sıkıntısı ve zihinsel sağlık sorunlarından muzdarip yerel şirketlerle karşı karşıya kalabilir.

Preston, yeni bir gaz işçisinin yetiştirilmesinin 12 ay sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Dizi kapsamına karşı devlet bütçesi

Mevcut koşullar altında, devletler, bir halk sağlığı acil durumu sırasında ayrılana veya ayrılmaları istenene kadar insanları tıbbi yardım listesinde tutmalıdır. Halk sağlığı acil durumu sona erdiğinde, eyaletlerin herkesin uygunluk durumunu kabul etmek ve belirlemek için 12 ayı olacak.

READ  1 No'lu Consoka, erkekler basketbol karşılaşmasında 1 No'lu UCLA'yı domine etti

Tıbbi ve Tıbbi Hizmetler Merkezlerine göre, Şubat 2020 ile Mayıs 2021 arasında tıbbi yardım ve CHIP kaydı 11 milyon kişi veya yüzde 17’den fazla artarak program tarihindeki 18 aydaki en büyük kayıt artışı oldu. Projeye yapılan federal harcama, birleşmelerdeki büyüme nedeniyle 2020’de yüzde 9,2 artarak 671,2 milyar dolara yükseldi.

Ancak acil durum sona erdiğinde, tıbbi yardım alıcıları, kişisel bilgilerini güncellememek gibi küçük suçlar için programdan çıkarılabilir – Mart 2020’den beri yapmadıkları bir şey – veya değişen durumlarıyla ilgili postada mektup yok. .

ABD’deki Ulusal Kapsam Keşfi Merkezi direktörü Stan Dorn, bu durumun özellikle endişe verici olduğunu, çünkü salgın sırasında birçoğunun yerinden edildiğini ve tıbbi yardım alan çok sayıda kişinin tahliye riski altında olduğunu söyledi. Eğik Tüketici Sağlığı Savunma Grubu.

Dorn, “Zor durumda olan birçok insan bu duyuruları almayacak” dedi. “Eğer İngilizce ana diliniz değilse, belge yüklemeniz gerekiyor ve internet erişiminiz iyi değilse, birçok işle uğraşırsanız bu kolay kolay bozulmaz.”

Hükümet yetkilileri ve sağlık avukatları, bunun ABD sağlık hizmetinde ne kadar büyük bir değişiklik olacağını vurgulayarak, bunun ülke hala korona virüsünün yayılmasıyla mücadele ederken olacağını kaydetti.

Dorn, “Bu, Kısıtlayıcı Bakım Yasası’nın kabul edilmesinden bu yana en büyük sağlık değişikliği olabilir.” Dedi. “Ama olumlu yerine olumsuz yönde olacak.”

Tıbbi yardım programları için federal fonların, halk sağlığı acil durumunun sona ermesini takip eden aylarda hızlı bir şekilde düşmesi bekleniyor ve bazı eyaletler, rulo düzenleme sürecinden ne kadar hızlı geçmeleri gerektiğini tartışıyor.

Savcılar, Ohio’da Cumhuriyetçilerin kontrolündeki yasama organının bu yılın başlarında kabul edilen bir bütçeye, devletin bu yeniden atamaları 90 günde tamamlaması gerektiğini ve bunun da Ohio’nun 3,2 milyon tıbbi alıcısına ulaşmak için yeterli zaman olmadığını ekledi. Uygun adaylar listeden çıkarılmayacaktır.

Şu anda İş ve Aile Hizmetleri programını denetleyen Franklin İlçe Komiseri Erica Crawley, yasama meclisinde görev yaptığı sırada bütçedeki 90 günlük kotaya karşı mücadele ettiğini ve bölgesinde yaklaşık 460.000 kişinin 90 gün içinde uygulanması gerektiğini söyledi. Buna Columbus da dahildir.

READ  Knicks'e Karşı. Hawks skoru: Kemba Walker, nadir NBA Noel gününde New York vs. Atlanta Rolls olarak triple-double rekoru kırdı

Yaklaşık 300 vaka yöneticisi ile her birinin 90 gün içinde işleme koyması gereken 1.500’den fazla başvuru var.

Crawley, “Sadece tıbbi yardım için. SNAP’den bahsetmiyoruz. Nakit yardımdan bahsetmiyoruz ve yeni uygulamaların hayata geçirilmesi gerekiyor.” Dedi. “Ekstra 15.000 saatten bahsediyoruz ve bunların işlenmesi için onaylanmaları gerekiyor.”

Ohio Tıbbi Yardım Departmanı yorum yapmayı reddetti. Ohio Valiliği, yorum talebine yanıt vermedi. Ohio Eyalet Senatosu. Cumhuriyetçi ve 90 günlük program mimarı Tim Schaefer, yorum talebine yanıt vermedi.

Cumhuriyetçi eyaletler arasında, federal fonların kesilmesiyle birlikte uzun ve sistematik bir yeniden tasarım sürecinin eyaletler için çok maliyetli olabileceğine dair bir endişe var.

Ohio Kamu Danışma Konseyi, harici bir bayiye 35 milyon dolar tahsis edecek kadar ileri gitti. Şirket Uygunluk belirlemelerinin otomatikleştirilebileceğini belirtir Üçüncü taraf kaynaklarını kontrol edin ve işi birkaç gün içinde tamamlayın. Ohio Genel Kurulu Ortak Tıbbi Gözetim Komitesi tarafından yayınlanan bir Kasım bültenine göre, devlet şirkete kamu danışma kurulunda işaretlenenler üzerindeki tasarruflarının yüzde 10 ila 20’sini ödeyecek.

Boston merkezli şirket, yorum talebine yanıt vermedi.

Bu, bazı sağlık savunucularının, sakinlerin sağlık hizmetlerine erişimini sağlamak için bir ödül ödemekle eşdeğer olduğunu söylediği, hızı ve ödeme sistemi nedeniyle bazılarının tartışmalı olduğunu düşündüğü bir sistemdir.

Bununla birlikte, ülke genelinde federal ve eyalet yetkilileri, eyalet bütçesi ve eyaletlerindeki insanların sağlık hizmetleri üzerinde büyük etkisi olabilecek zorlu bir idari görevi ele almanın yollarını hazırlamakta ve tartışmaktadır.

Medicare ve Medicate Hizmet Merkezleri eyaletlere ulaşmış ve en iyi uygulamalardan oluşan bir sistem geliştirmeye çalışmıştır. Yetkililer, yaklaşan işten çıkarmalar hakkında bilgi vermenin ve devlet tıbbi yardım ofisleri ile yerel kurumların halkı diğer sağlık hizmetleri seçenekleri hakkında bilgilendirmesini sağlamanın zorunlu olduğunu söyledi.

Haziran ayında atanan Tıbbi Yardım ve CHIP Hizmetleri Merkezi direktörü Daniel Chai, ofisinin “benzeri görülmemiş” olarak adlandırdığı bir soruna nasıl yaklaşılacağı konusunda en iyi uygulamaları tartışmak için yaklaşık 25 devlet sağlık kuruluşu ile bir çalışma grubu oluşturduğunu söyledi. Daha sonra, bulgularını yayınlamak için 700’den fazla kişiyi içeren çağrılarda kalan eyaletlerle buluşuyorlar.

Tsai ve Chiquita Brooks-LaSure’ın odak noktası, tıbbi ve klinik hizmetler merkezlerini yönetenlerin diğer kapsam türleri için kapsama almalarını ve korumalarını sağlamaktır, ancak zorluklar da vardır.

READ  Dow Jones Vadeli İşlemleri: Piyasa Rally Base Ama Tesla, AMAT Pop; Apple Chipmaker satın alma noktasına yakın

Şirket, devletleri değişikliklerle iletişim kurmaya ve sağlık rehberleri, topluluk grupları ve diğerleriyle yakın çalışmaya teşvik etmek için bir kontrol listesi hazırladı.

Zorluk çok büyük, ancak bazı yeniliklere yol açtı çünkü devlet tıbbi yardım kurumlarını sağlık piyasalarıyla ilişkilendirmeye çalışıyorlar.

Chai, “Sahadaki gerçeklerin çok farkında olmaya çalışıyoruz ve herkes için kapsama ve erişimi güvence altına almaya yardımcı olan her kolu – yani – kullandığımızdan emin olmaya çalışıyoruz.” Dedi.

Yerleşik Daha İyi: Bir Muhafız ve Bir Özet mi?

Biden yönetiminin kilometre taşı koruma web faturası olan Yeniden Yapılanma Daha İyi Yasası, tıbbi bakım alanlarını daha fazla korumak için bir miktar koruma sağlar ve federal fonları eyaletlere kadar genişletir, ancak bu ek bir idari özet olabilir.

Fatura, bu Yeni yıldan önce geçmesi olası değil, Federal fon Eylül ayı sonuna kadar uzatılacak, ancak Mart ayı sonunda yarıya indirilecek ve Haziran ayı sonunda daha da azaltılacak.

Bu, eyaletlerin yalnızca art arda 12 ay boyunca tıbbi yardımda bulunanlar için kapsamı durdurmasına izin vererek, bir eyaletin programdan aylık olarak düşebileceği tescil ettiren sayısını sınırlayarak, eyaletlerin posta dışındaki yollarla iletişim kurmaya çalışmasını zorunlu kılacaktır. Artan gözetim ve Merkezi Hükümete raporlama.

Tıbbi yardımın genişletilmesini reddeden Devletler, ek federal fonları geri çekmeye ve tüm bu güvenlik ve idari yüklerden kaçınmaya karar verebilir.

“Devletler, iyileştirmeler karşılığında gereksinimleri karşılamaya değer olup olmadığını belirlemek için bu hesaplamaları kesinlikle yaparlar. [federal funding], Yoksa yeniden atamaları daha hızlı yapmaya çalışmak daha mı mantıklı, “dedi.

Devletlerin katılmaya karar verip vermemelerine bakılmaksızın, Chai ve tıbbi ve tıbbi hizmet merkezlerindeki diğerleri, devletlerin ne yaptığını ve bireylerin gerekli takip olmaksızın kendilerini terk edip etmediklerini yakından izlemeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

Bu arada Chai, sağlık sigortasındaki değişim selini önlemek ve insanların diğer sağlık hizmetlerine bağlanmasını sağlamak için merkezler ve eyaletler tarafından yapılan çalışmaların miktarının “benzeri görülmemiş” olduğunu söyledi.

Chai, “Sağlığın nasıl çalışması gerektiğini düşündüğünüzde biraz beyinsiz ve bu ortamdan daha önemli olmamıştı” dedi. Sadece şimdi değil gelecekte de hepimizi ve devlet meslektaşlarımızı bu şekilde hareket etmeye teşvik etmemiz gerektiğini düşünüyoruz” dedi.