Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Meksikalı ikon ve ‘Rancheras Kralı’ Vicente Fernandez 81 yaşında öldü – NBC Los Angeles

Meksikalı bir şovmen olan Vicente Fernandez, müzik ve filmde onlarca yıldır ünlü “Rancheras Kralı” hayatını yaşadı. 81 yaşında.

“Sessiz olun, Bay Vicente Fernandez. 12 Aralık Pazar günü sabah 6:15’te öldüğünü size bildirdiğimiz için üzgünüz.” Şarkıcının Instagram sayfası Söz konusu. “Mükemmel bir müzik kariyerini herkesle paylaşmak ve dinleyicileri için her şeyini vermek bir onurdu ve gururuydu. Övmeye devam ettiğiniz için teşekkür ederim, şarkı söylemeye devam ettiğiniz için teşekkür ederim.”

Cenazesi için planlar açıklanmadı.

Fernandez, Jalisco’daki Guadalajara eyaletinde öldü. 4 ay sonra hastaneye kaldırıldı Çiftliğinde bir düşüş. Fernandez, Guillain-Barré sendromundan muzdaripti ve iyileşmesini zorlaştırıyordu.

Fotoğraflar: Yıllar Boyunca Vicente Fernandez

Fernandez, hayranları tarafından “Sente” olarak adlandırıldı. Frank Sinatra’nın beğenileriyle karşılaştırıldı.

o Hayranları ölümünün yasını tuttu Pazar sabahı haberleri duyarak uyandılar.

Hispanik ailelerde aşkı, gönül yarası ve erkekliği gibi şarkılar öne çıkıyor. Bunlara “El Ray”, “Wolverine, Wolverine” ve “Maldidia Amore Savaşı” dahildir.

Meksika Devlet Başkanı Andrs Manuel Lபpez Obrador tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, Fernandez geniş çapta saygı gördü.

“Zamanımızın Ranchera müziğinin simgesi, Meksika’da ve yurtdışında tanınan ve tanınan Vicente Fernandez’in ailesine, arkadaşlarına ve milyonlarca hayranına başsağlığı diliyorum.” Twitter’da söyledi.

Oğullarından Vicente Fernandez Jr., Instagram’da ikilinin gülen bir fotoğrafını paylaştı.

“Her şey için teşekkürler !!!” Başlık okundu. “Seni seviyorum baba.”

Fernandez’in son yıllarda sağlıkla ilgili birkaç korkusu vardı.

2012 yılında Fernandez, bir tümör nedeniyle karaciğerinin yarısının alındığı karmaşık bir ameliyat geçirdi. Bir yıl sonra pulmoner emboli geçirdi ve Mart 2015’te şarkıcı üç fıtık aldı.

Bu yıl şarkıcı Lupita Castro’ya karşı cinsel taciz suçlamalarıyla karşı karşıya. Fernandez herhangi bir görevi kötüye kullanmayı reddetti.

Fernandez 65 milyondan fazla albüm sattı ve 35’ten fazla film çekti. 2002 yılında Latin Kayıt Akademisi tarafından Yılın En İyi Kişisi seçildi ve üç Grammy ve sekiz Latin Grammy kazandı.

READ  Sera Gazı Düzeyleri Başarısı; Dünya hasarı kontrol etmek için mücadele ediyor

1998’de Fernandez, Hollywood Walk of Fame’de bir yıldız aldı.