Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mariachi Icon ve Meksika’nın ulusal hazinesi ‘L Ray’ Vicente Fernandez öldü.

Meksikalı müzik efsanesi Vicente Fernandez hayatını kaybetti. Ranchera müziğin kralıdır Guadalajara’da bir hastanede öldü Yerli Jalisco eyaletinde. 81 yaşında.

“Sakin olun bayım. Vicente Fernandez. 12 Aralık Pazar günü sabah saat 06:15’te hayatını kaybettiğini üzülerek bildiriyoruz” şeklinde Instagram hesabından bir mesaj okundu.

“Mükemmel bir müzik kariyerini herkesle paylaşmak ve dinleyicileri için her şeyini vermek bir onur ve gurur. Övgüye devam ettiğiniz için teşekkürler, şarkı söylemeye devam ettiğiniz için teşekkürler.”

Hayranları tarafından popüler olarak “Sente” olarak bilinen Fernandez, aşk, nostalji ve Amerikan Hispanikleri ile ilgili ikonik şarkılarının yanı sıra “Wolverine, Wolverine” ve “L-Ray” ve “L-Ray” ve “İspanyol-” ile ünlüdür. dünyanın her yerinden insanlarla konuşuyor.” Maldido Amore “birçok kişi tarafından Ranchera’nın son sanatçılarından biri olarak görülüyordu, kökleri Meksika’nın kırsalına dayanan bir şarkı tarzı.

1998’de Fernandez, Hollywood Walk of Fame’de bir yıldız aldı. Üç Grammy ve sekiz Latin Grammy Ödülü kazandı. 30’dan fazla filmde rol aldı ve 50 milyondan fazla plak sattı.

Fernandez, Meksika’nın Virgin de Guadeloupe veya Guadeloupe’nin Virgin Feast ile aynı gün öldü. Meksikalı ve Meksikalı Amerikalılar için, 12 Aralık çok önemli. Bakire Meryem, birçok görünüşün en son yerli bir Meksikalı Juan Diego’ya göründüğü söylenen tarih olan 1531’e dayanıyor.

Fernandes bir sembol olduğu için, NBC’nin İspanyol ağı Telemundo, ölümünü duyurmak için Meksika’daki Virgin of Guadeloupe kutlamalarının canlı yayınını askıya aldı. Büyük Meksika yayınları onun öldüğünü açıklarken, haberler hızla sosyal medyayı sardı.

17 Şubat 1940’ta Jalisco’da doğan Fernandez, babasının çiftliğinde büyüdü.

Yaklaşık on yıl önce karaciğerindeki bir tümör için ameliyat oldu ve başka sağlık sorunları vardı.

Nisan 2016’da Fernandez, Mexico City’deki Azteca Stadyumu’nda dünyanın dört bir yanından 80.000’den fazla hayranı çeken büyük ölçekli bir konserde canlı performansa veda etti. Bu yıl hastaneye kaldırıldı Çiftliğinde bir düşüş.

READ  Boston belediye başkanlığı seçim sonuçları: Michelle Woo, Annisa Scibe George'un kabul etmesinden sonra tarih yazacak, CNN planları

Fernandez, eşi Maria del Refugio Abarca Villasenor ve üç çocuğu tarafından hayatta kaldı.

Takip et NBC Latince Açık Facebook, heyecan Ve Instagram.

Reuters Katkıda bulunan.