Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Malala Yousafzai evliliğini duyurdu: “Bugün hayatımda altın bir gün”

Pakistanlı aktivist ve Nobel Barış Ödülü sahibi Malala Yousafzai Salı günü evliliğini duyurdu.

24 yaşındaki yazar, “Bugün hayatımda değerli bir gün” diye yazdı. “Azhar ve ben hayat arkadaşı olmak için düğüm attık. Birmingham’da ailemizle evde küçük bir Nikka kutladık. Lütfen bize dualarınızı gönderin. Önümüzdeki yolculukta birlikte yürümeyi dört gözle bekliyoruz.”

Kadınların eğitilmesi gerektiğini savunduğu için Taliban tarafından başından vurularak hayatta kalan Yusufzai, hikayesi ve bir insan hakları aktivisti olarak yaptığı çalışmalarla uluslararası tanınırlık kazandı. 2014 yılında 17 yaşındayken Nobel Barış Ödülü’nü kazanan en genç kişi oldu.

Geçen yıl, Yusufzai mezun Oxford Üniversitesi’nde felsefe, siyaset ve ekonomi okudu. Bu yılın başlarında, Apple TV + Duyuruldu Yusufzai ile ortaklık – onlar için özel içerik yaratacak.

Yusufzai, ABD’nin Afganistan’dan askerlerini çekmesinin ardından geçtiğimiz aylarda konuştu. bir eylülde Röportaj yapmak Yusufzai, “CBS Akşam Haberleri” ile Başkan Biden’ın kadınlar için “büyük bir sorumluluğu” olduğunu söyledi. Afganistan Özgürlükleri Taliban tarafından sınırlananlar. Arkadaşları ona, kızların artık okula gitmekten korktuklarını söylediler – Amerikan işgali sırasında yapmalarına izin verilen bir şey.

“Rüyaları vardı, artık sınıfta oturamayacaklarından endişe ediyorlar. Kadınların işe gitmesinden endişe ediyorlar. Sürekli izleniyorlar, insanlar nasıl davrandıklarını, nasıl davrandıklarını, ne giydiklerini, nasıl giyindiklerini, haklarını, haklarını izliyorlar. inkar ediyorlar” dedi bir Eylül röportajında.

Sophie Lewis ve Caitlin Yıllek raporlamaya katkıda bulundu.