Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Lincoln Riley, USC ‘Hayatımın En Zor Sonu’ için Oklahoma’dan ayrıldı

Oklahoma Erleri Koç Lincoln Riley, Norman’dan USC’de Truva atları olarak boş koçluk pozisyonuna ayrıldı. İşe alım resmi olarak açıklandı Pazar akşamı. Kaynaklar, USC ve Riley arasındaki görüşmelerin Cumartesi gecesi ve Pazar sabahına tırmandığını söyledi. SporcularBruce Feltman.

Riley yaptığı açıklamada, “OU’dan ayrılmak hayatımın en zor kararıydı” dedi. Oklahoma tarafından Pazar günü geç saatlerde yayınlandı. “OU ülkedeki en iyi kolej futbolu etkinliklerinden biri ve her zaman öyle oldu. Bu değişmeyecek. … Yalnızca yeni bir meydan okumayla yüzleşme arzuma dayanarak aldığım kişisel bir karar.

“Yaşadığım sürece hayran olacağım – bu devletin, bu üniversitenin ve buradaki insanların hayranıyım. Hepsini çok seviyorum.”

Kaynaklar, Riley’nin USC’de yerel işe alım yeteneği Los Angeles’ın çekiciliğini ve çekici bir markayı yeniden yaratma fırsatı bulduğunu söyledi. O da yönetim değişikliğinden etkilendi.

Riley, “USC, muazzam kaynakları ve tesisleri olan benzersiz bir futbol geleneğine sahiptir ve yönetim, başarıya derin bir bağlılık göstermiştir.” Dedi. Bir açıklamada söyledi Truva atları tarafından yayınlandı. “Bu başarılı geleneğe saygı duymayı ve inşa etmeyi dört gözle bekliyorum.

“Projeyi olması gerektiği yerde yeniden yaratacak parçalar var ve hayranlar da olmasını bekliyor.”

38 yaşındaki Riley, OU görev süresi boyunca 55-10 puan aldı. Soners, her yıl ilk 10’a girdi ve 2015’te programa katıldığından beri dört tur kolej futbolu playoff’u oynadı, ancak Oklahoma görünüşte 0-4. Riley, incinmiş zihni ve oyun kurucularıyla çalışmasıyla tanınır. fırıncı mayfield Ve kyler murray.

Bir kaynak, Suners eğitim personelinin bayrak yarışının Pazar günkü hareketinden haberdar olduğunu söyledi Sporcular Kaynaklar, komitenin bu öğleden sonra yapılan toplantıda bilgilendirildiğini söyledi. Riley katıldı, kase oyununun geri kalanında Suns’a koçluk yapacak olan eski teknik direktör Bob Stoops katıldı. Riley hemen USC’ye geçecek, ancak Donde Williams Cumartesi günkü bacak maçında geçici baş antrenör olacak.

READ  Joe Biden 2024'te yeniden aday olmak istiyor, Beyaz Saray doğruladı | Joe Biden

Oklahoma Atletizm Direktörü Joe Castiglione Bir bildiri yayınladı Riley’nin başarılı yazısı için teşekkürler. “Takımımız ve oyuncular (Stoops) liderliğin altında emin ellerde. Bugün takımla tanıştığımızda oyuncularımıza planımızın onlarla ilgili olduğunu söyledim. Her zaman herhangi bir kişiden daha büyük olacak.”

Suners, 2021 normal sezonunu Cumartesi günü eyalet rakibi Oklahoma State’e karşı 10-2 bitirdi. Arızadan sonra, röle Düşen spekülasyonlar LSU’nun bir sonraki baş antrenörü olacağını.

USA Today’e göre, Riley bu sezon OU’da 7.67 milyon dolar kazanıyor, kolej futbolunda beşinci en yüksek maaş. Riley’nin yerine geçen Clay Heldon, Truva atları ile yaklaşık 4.8 milyon dolar kazandı.

Bu, Stoops’un 1999’da işe alınmasından bu yana Oklahoma’nın ilk gerçek eğitim görevi olacak.

İşe alımların etkisi Oklahoma’da şimdiden hissediliyor. Pazar günü, okul 2023 beş yıldızlı Brandon Innis ve 2023 dört yıldızlı Troy Webb’in taahhüdünü kaybetti.

(Fotoğraf: Brian Bahr / Getty Images)