Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

LG’nin ‘ilk oyun dizüstü bilgisayarı’, RTX 3080 ve 11. General Intel CPU’ya sahiptir.

LG, “ilk oyun dizüstü bilgisayarı” UltraGear 17G90Q’yu arayacağını duyurdu. 17 inçlik dizüstü bilgisayar, 11. General Intel Tiger Lake HCPU ve Nvidia GeForce RTX 3080 Max-Q grafik kartının bir kombinasyonu tarafından desteklenmektedir ve 32 GB’a kadar RAM ve 1 TB depolama alanıyla yapılandırılabilir.

Şirket, dizüstü bilgisayar yapımında yeni bir şey değil, ancak önceki modellerinin odak noktası, daha iyi bir oyun deneyimi sağlamaktan ziyade genellikle ofis üretkenliğiydi. bu LG Gram17 Bu yılın başlarında, örneğin mükemmel bir hafif çalışma makinesini inceledik, ancak sığır eti, özel bir GPU’nun olmaması nedeniyle kesinlikle bir oyun makinesi değil.

HDMI ve Ethernet dahil olmak üzere dört bağlantı noktası makinenin arkasına gizlenmiştir.
Resim: LG

LG iki dizüstü bilgisayarı listeledi onun sitesi Nvidia GPU’lar takılıdır, ancak her ikisi de aynı düşük güçlü GTX 1650’ye sahiptir. Buna karşılık, yeni UltraGear 17G90Q’da bulunan RTX 3080, Nvidia’nın şu anda dizüstü bilgisayarlar için sunduğu en hızlı GPU’dur. Diğer özellikler arasında 300Hz yenileme hızına sahip 1080p IPS ekran, 93Wh pil, RGB klavye, güç düğmesinde parmak izi sensörü ve 1080p web kamerası yer alıyor. Kasası alüminyumdan yapılmıştır ve dizüstü bilgisayar mor gri renkte gelir.

LG UltraGear 17G90Q oyun için tasarlanmış olsa da, yine de fiziksel bağlantı noktalarıyla donatılmıştır. İki USB-C bağlantı noktasına (bir USB 4 dahil), iki USB-A bağlantı noktasına, bir kulaklık jakına, bir HDMI bağlantı noktasına, Ethernet’e ve iyi boyutta bir microSD kart yuvasına sahiptir. Şarj, özel bir DC girişi tarafından gerçekleştirilir.

17G90Q’nun fiyatı henüz açıklanmadı ancak LG, 4 Ocak’ta CES’te daha fazla ayrıntı açıklayacağını söyledi. İlk olarak 2022’nin başlarında Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore’de piyasaya sürülecek.

READ  2021 Oyun Ödülleri'nde Yüzüklerin Efendisi: Kollam fragmanına göz atın