Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

La Palma Volkanı, Bugün Canlı Güncellemeler: Patlama, Tsunami Uyarısı ve Son Haberler | Kanarya Adaları

Bir grup ünlü şef aç La Palma sakinlerini besliyor

İspanya’nın La Palma adasındaki bir yanardağdan akan kıpkırmızı bir yanardağın yakınında çalışan acil durum çalışanları, hevesle öğle yemeği molasını bekliyor – ve herhangi bir yemek yaparken, Ünlü bir şefin mutfağından çıkınca çok lezzetli olacak.

Şef Jose Andres’in kâr amacı gütmeyen World Central Kitchen’ı (WCK), binlerce yerinden edilmiş ve acil durum çalışanına sıcak yemek, sandviç ve su sunuyor. Sakinlerin uzaklaştırılmasının izlenmesi Zararlı yoldan.

“Birçoğumuz olmasına rağmen, personel sıkıntısı var gibi görünüyor … Bize bir sandviç vermek için aşağıdakiler dahil! Kulağa aptalca geliyor, ancak sekiz saat sonra basit. “

Minibüsün boşaltıldığı bölgeye gelen WCK gönüllüsü Pablo Pais, Reuters’e şunları söyledi: “Lav çok yakın. Düne kadar bu evlerde insanlar vardı.”

45 yaşındaki Madridli bir şef olan Olivier de Belleroch, kâr amacı gütmeyen kuruluşun başlangıçta günde 200 yemek pişirmeye başladığını söyledi – 19 Eylül’de başladı – ve şimdi 1.400’de duruyor. WCK’ya.

Yerel bir otelin müdürünün, otelin tüm yiyeceklerini kullanmanızı önermesinden sonra Sürünen volkanik enerji hatlarını kesme tehdidiWCK ve ortakları, ordu, kurtarma görevlileri ve tahliye edilenler için büyük bir gıda gücü örgütlediğini söyledi.

Belleroche, bir süpermarket zinciriyle dolup taşan bir mutfakta fırından düzinelerce kapalı sıcak yemekle dolu bir tepsiyi çıkardıktan sonra, “Bu çok duygusal, sürekli uyanık olma hissi, bu kadar çok insan evini kaybediyor” dedi.

İnsanlarla daha çok ilgilenirsin – Bunu dört haftadır yapıyorum,“Başlangıçta sadece birkaç gündür burada olduğunu açıkladı.

WCK Başkanı Andres, yenilikçi mutfağıyla tanınır ve 1990’larda Amerika Birleşik Devletleri’nde tapas’ı popüler hale getirmesiyle tanınır.

Yakın zamanda, Britanya Prensi Harry ve eşi Megan Marklein Arkwell Charity ile işbirliği içinde küresel felaketlerden etkilenen bölgelerde bir dizi toplum yardım merkezi kurdu.

READ  Teksas'ta bir römorkör kazasında iki çocuk öldü, sekiz kişi yaralandı.