Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Küresel piyasalar Omigron aşı endişeleriyle sarsıldı

Tüccarlar, 27 Ekim 2021’de New York City’deki New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) sitesinde çalışıyor.

Brendan McDermott | Reuters

LONDRA – Küresel piyasalar, yeni Omigron Covit-19 varyantının aşılardan kaçınabileceği endişeleriyle bir kez daha kargaşa içinde.

Sağlık yetkilileri, Omigran’ın 30’dan fazla mutasyonunun mevcut aşılara tepkisini nasıl etkilediğinin tam bir resmini elde etmenin birkaç hafta süreceğini söylüyor. Modern CEO Stephen Boncel Financial Times’a anlattı Pazartesi günü yeni türe karşı daha az etkili olmalarını bekliyor. Pancel Pazartesi günü CNBC’ye söyledi Özellikle Omigran varyantını hedefleyen bir aşının geliştirilmesi ve sunulması birkaç ay sürebilir.

Asya-Pasifik hisseleri düştü Salı günkü işlemler sırasında Güney Kore %2,4 düştü Cosby Ve Hong Kong %1,9 Hong Cheng Endeksi. Japonya’nın Nikki 225 %1.6 düştü.

Avrupalı Hisse senetleri Salı günü açık düştü, ancak piyasa Cuma günü keskin bir küresel satışın ardından yeniden başlamaya çalıştıktan sonra Pazartesi günkü kazançlarını sildi. Düz tip karakter-Avrupa Hisse Senetleri 600 Endeks sabah %1.6 düştü.

Durum, Dow Vadeli İşlemleri 550 puanın üzerine düştü Erken piyasa ticaretinde, Başkan Joe Biden’in aşı performansı endişeleri, ekonomik kilitlenmeler ve daha fazla seyahat kısıtlamaları konusundaki ısrarının ardından duygusal değişim tersine döndü. Şu anda masanın dışındaydı.

CNBC Pro’dan Hisse Senedi Seçenekleri ve Yatırım Trendleri:

nokta altın Troy ons fiyatı, geleneksel bir güvenli liman iken %0,5’ten fazla artışla 1,794 dolardan fazlaya yükseldi. Japon Yeni Ve gül. Dolar, Salı sabahı yen karşısında %0.7 düşüşle 112,7’de kaldı.

Ölçekte verim 10 yıllık hazine notu Sabah 4:30’da 10 baz puan düşüşle %1.4273’e geriledi. verim 30 yıllık hazine bonosu 6 baz puan %1.8166 düştü. Getiri, fiyatın tersi yönde hareket eder ve 1 baz puan %0.01’e eşittir.

READ  Florida Valisi Desantis, aşılanmamış memurları nakit ikramiye ile işe alıyor

Kripto uzayında, Bitcoin %2.75 düşüşle 56.520 dolara düştü. Petrol fiyatları da düştü, Brent ham petrolü %3.2 düşüşle varil başına 71.12 $’a ve ABD ham petrolü %2.8 düşüşle uluslararası alanda 67.97 $’a düştü.

Hareket, Avrupa ve ABD hisse senetlerinin Pazartesi günü bir rahatlama rallisi girişiminde bulunmasıyla geldi. Güney Afrikalı doktor yeni varyant konusunda uyardı. Dr. Angelique Cotsy, Omigran’ın semptomlarının şimdiye kadar hafif olduğunu söyledi.

JFT Bank araştırma başkanı Saralambos Fisoros, haftanın şu ana kadarki hareketlerinin piyasa katılımcılarının Omigron manşetlerine karşı ne kadar hassas olduğunu gösterdiğini söyledi.

“Bunun bir süre daha ana tema olacağını umuyoruz. Bunu akılda tutarak, piyasa endişelerinin hafiflediğini ve dünkü toparlanmanın uzun vadeli bir toparlanmanın başlangıcı olduğunu söylemek konusunda isteksiziz. Herhangi bir yeni olumsuz başlık. Başka bir büyük satışla sonuçlanma olasılığı daha yüksek,” dedi Psoros.

Çeşitli analistlerin uyardığı gibi Önümüzdeki haftalarda dalgalanmalar yüksek olabilir, ancak yatırımcıları trendi sürdürmeye ve değişmeyen uzun vadeli temellere odaklanmaya çağırdı.