Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kerala sel: Şiddetli yağmurlar toprak kaymalarını tetikler ve sel en az 27 kişiyi öldürür

Kerala kıyı eyaletindeki nehirler Cuma gününden bu yana şiddetli yağışlar nedeniyle sular altında kaldı, yolları su bastı, çamur kaymalarına ve bazı evlerin çökmesine neden oldu.

Hint Ordusu, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri’nin yardımıyla kurtarma operasyonları Cumartesi gününden itibaren devam etti. Ulusal Afet Kurtarma Gücü, Kerala’nın güney ve orta bölgelerine 11 ekip gönderdi.

Devlet yetkilileri, Kottayam ilçesinde meydana gelen toprak kaymasında 13 kişinin öldüğünü söyledi. Yetkililer, Idukki ilçesindeki başka bir heyelan alanından dokuz ceset çıkarıldığını ve iki kişinin henüz bulunamadığını söyledi. Malappuram ilçesinde üç balıkçı kayboldu.

Kerala Eyaleti Afet Komiseri Dr. A. Cosigan Yönetim Otoritesi CNN’e söyledi.

Covsigan, kayıp kişilerin sayısını belirlemek için kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Kerala Eyaleti Afet Yönetim Otoritesine göre, binlerce insan eyalet genelinde 150’den fazla yardım kampına tahliye edildi.

Hindistan Meteoroloji Departmanı, güneydoğu Arap Denizi ve Kerala’da alçak basınç nedeniyle şiddetli yağış tahmininde bulundu. Selin Pazartesi günü azalması bekleniyordu, ancak CNN bölgenin önümüzdeki günlerde 50 ila 100 milimetre (2 ila 4 inç) yağmur alacağını tahmin ediyor.

Hindistan Meteoroloji Departmanı Pazar günü, 20 Ekim’den itibaren “doğu gelgitinin” Kerala’nın bulunduğu Hindistan’ın güney yarımadasını, yaygın sağanak yağışlar ve izole … Devamı [three to four] günler.”

16 Ekim'de Kerala'da şiddetli yağışlar nedeniyle bir otomobil çamurlu suda mahsur kaldı.

33 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan Kerala, mayıs sonundan eylül ayına kadar muson mevsiminde yoğun yağış alıyor. Ancak, son yıllarda eyalette ani sel ve toprak kaymaları daha sık ve şiddetli hale geldi.

Ağustos 2018’de, yağışların ardından en az 324 kişi öldü ve 300.000’den fazla kişi tahliye edildi. dövülmüş KeralaSonuç olarak, devletin gördüğü en kötü sel Neredeyse bir yüzyılda. Kerala’nın 14 bölgesinden 13’ü kırmızı alarmdaydı, acil durumlar sırasında Hindistan’da verilen en yüksek uyarı.
READ  ABD, Omigron tehdidiyle daha fazla seyahat kısıtlaması planlıyor