Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kargaşa yeni değil, Hollandalı satıcı Wynaendts Deutsche sandalyede oturuyor

Deutsche Bank’ın Almanya’daki genel merkezi, 21 Eylül 2020’de Almanya’nın Frankfurt kentinde çekildi. REUTERS / Ralph Orlowski / Dosya Fotoğrafı

reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

  • Alexander Wynaendts Aegon, CEO olarak kurtarma ve sözleşmeleri yönetiyor
  • Almanya’nın en büyük borç vereni için kritik bir dönemeçte lider
  • CEO, notta, Wynaendts’in küresel bir ağa sahip gerçek bir Avrupalı ​​olduğunu söylüyor
  • Deutsche Bank, Natixis baş risk yetkilisinin peşine düştü

Frankfurt, Kasım 21 (Reuters) – Hollandalı sigorta şirketi Aegon’un başkanı olarak Alexander Vinendts, dünyanın dört bir yanından çalışanları olan karmaşık bir Avrupa finans kuruluşunu yönetti ve çalkantılı on yılda büyük bir ABD varlığıyla Almanya’nın bir sonraki başkanı olarak hizmet etme deneyimine sahipti. Alman bankası (DBKGn.DE).

Cuma, Deutsche Bank Denetim Kurulu Vincents tarafından aday gösterildi Gelecek yıldan itibaren Almanya’nın en büyük borç verenini denetlemek için. Tüm komite Pazar günkü toplantıda onu destekledi ve hissedarlar Mayıs ayında atamasını oylayacak. devamını oku

Almanya’da nispeten bilinmeyen Wynaendts için, gelecekteki bir birleşme amacıyla seçilirse, Deutsche, on yıl sonra kendini kurduğu bir dönemde ülkenin önde gelen bankacılarından biri olarak rol oynayacak.

reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Deutsche Bank CEO’su Pazar günü personele verdiği bir notta, tüm yönetim kurulunun Wynaendts’e verdiği desteği kaldırdı ve Hollandalıları gerçek bir Avrupalı ​​ve uluslararası finans uzmanı olarak nitelendirdi.

Tailor Reuters tarafından bulunan bir notta, “Alex, Deutsche Bank’ın her zaman öne çıktığı alanlarda deneyime sahiptir: perakende, kurumsal ve sermaye piyasası işleri ve varlık yönetimi – ve küresel ağda güçlü uzmanlık.”

Akon’da göreve başladıktan birkaç ay sonra (AEGN.AS)19. yüzyılın ortalarında Hollandalıların cenazesinin ödenmesine yardımcı olan bir şirket, 61 yaşındaki Vientianes tarafından 3 milyar avroluk (3,39 milyar dolar) devlet kurtarma paketi ve 2008 mali kriziyle yeniden düzenlendi.

READ  Federal bir yargıç, Teksas'taki okul maskesi yasağının Amerikan Engelliler Yasasını ihlal ettiğine karar verdi.

Deutsche milyarlarca avro kaybetti ve düzenleyicilerin beş yıl önce çöküşün eşiğinde olduğundan korktuğu büyük para cezalarıyla karşı karşıya kaldı. Yeni liderlik altında küçük kârlar elde edilmeye başlansa da, bitmemiş çok sayıda iş var.

Banka şu anda Mart ayında açıklanacak yeni bir stratejik plan uyguluyor ve henüz 18.000 kişiyi işten çıkarma sözünü yerine getirmedi, analistler ise önümüzdeki yıl önemli bir kâr hedefini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

Daha geniş sektör için kilit bir soru, Avrupa’nın parçalanmış bankalarının konsolidasyonudur. Deutsche yöneticileri, rakip Commerzbank ile birleşme görüşmelerini durdurduktan sonra, borç vereni gelecekteki olası bir ilişki için daha güçlü hale getirmek için çalıştıklarını söylüyorlar. (CBKG.DE) 2019 yılında.

Aegon’un başkanı olarak on yıldan fazla bir süredir Kanada’dan Meksika’ya ve Romanya’dan Çin’e kadar sürekli satın alma, elden çıkarma ve ortaklık akışını denetleyen Wynaendts’in bu stratejiyi benimsemesi bekleniyor.

Aegon, reinitiv verilerine dayalı olarak 2012’den 2020’ye kadar 87 M&A anlaşmasına dahil oldu.

Ayrıca, şirketteki görev süresinin sonunda Akon’un sermaye pozisyonunu etkileyen düşük faiz oranlarının ve değişken piyasaların zorluklarının da farkındadır. Akon’un hisseleri, mali kriz ve salgın nedeniyle görev süresi boyunca düştü.

Reuters grafikleri

Vinendts, görevi daha önce Alliance için çalışan bir başka eski sigorta müdürü olan Avusturyalı Paul Asleitner’den devraldı. (ALVG.DE), Mayıs ayında istifa ettiğinde. Achleitner, yönetim kurulu başkanı olarak geçirdiği on yıl boyunca birkaç yönetim değişikliğinden sonra bankayı döndürmeye yardımcı olmak için mevcut CEO Christian Tailor’u kurmuş olmaktan gurur duyuyor.

Ayrı bir gelişmede, Pazar günü Deutsche, Fransa’nın Natixis kentinden Olivier Vigneron’u avlayan Baş Risk Sorumlusu rolünü üstlendiğini duyurdu. devamını oku

(1 dolar = 0,8859 euro)

Tom Sims ve Frank Siebelt’in Raporu; Kurgu: Kirsten Donovan, Jane Merriman ve David Evans

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.