Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

John Croton, NFL Komiseri Roger Coodell’i dava ediyor

Dava Perşembe günü Clark County’deki Nevada Bölge Mahkemesinde açıldı.

Crouton Ekim ayında istifa etti ESPN analisti olarak çalışırken e-postalarda eşcinsellik, ırkçılık ve kadın düşmanlığı dilini kullandığına dair raporların ortaya çıkmasından sonra Riders’ın baş antrenörüydü.

Cruden’ın avukatı Adam Hossmer-Henner yaptığı açıklamada, “Davalılar Cruden’ın kişisel mektuplarının Wall Street Journal ve New York Times’a Gruden’in itibarını zedelemek ve onu kovmak için sızdırıldığını iddia ediyor” dedi. “Washington futbol takımının NFL soruşturması sırasında toplanan 650.000 e-postadan yalnızca Croton’un e-postalarının neden ‘sezon’ olduğuna dair hiçbir açıklaması veya gerekçesi yok.

NFL sözcüsü Brian McCarthy CNN’e yaptığı açıklamada, “İddialar tamamen asılsızdır ve NFL bu iddialara karşı kendisini aktif olarak savunacaktır” dedi.

Dava, NFL’nin eylemlerinin Grouton’a “ciddi mali hasar ve kariyerine ve itibarına zarar verdiğini” iddia ediyor.

Sızan e-postaların kaynağı bilinmemekle birlikte, dava, NFL tarafından sızdırıldığını ve ligin Crouton’a kasten zarar vermeye çalıştığını iddia ederken, Washington futbol takımına yönelik soruşturmanın diğer detayları gizli tutuldu. McCarthy, Ekim ayında CNN’e, ligin gizlilik nedeniyle soruşturmadan daha fazla ayrıntı yayınlamayı planlamadığını söyledi.

“Washington Futbol Federasyonu’nun işyerinde suistimal soruşturmasıyla bağlantılı olarak aylar önce alınan 650.000 e-postadan sanıklar, Raiders tarafından işe alınmadan önce Cruden tarafından yazılan küçük bir alt komiteyle kendilerini silahlandırdılar. Sanıklar bu e-postaları kasıtlı olarak kullandılar.

Soruşturma, Washington ekibi yönetimine yönelik iddiaların ardından geldi

Temmuz ayında NFL, bağımsız bir soruşturmanın kulübün çalışma ortamının özellikle kadınlar için “çok profesyonel olmadığını” tespit etmesinin ardından Washington organizasyonunu 10 milyon dolar para cezasına çarptırdığını duyurdu.

Para cezası, 15 eski kadın çalışan ve iki gazetecinin ekip üyelerini cinsel taciz ve sözlü taciz etmekle suçlanmasının ardından geldi. Kulüp, geçen Temmuz ayında NFL’nin Ağustos ayında devralmasıyla bir soruşturma başlattı.

Ekim ayında Wall Street Journal, Croton’un 2011 tarihli bir e-postada NFL Oyuncuları Derneği’nin genel müdürü DeMaris Smith’i tanımlamak için ırkçı bir dil kullandığını bildirdi.

READ  Brian Laundry, Florida'nın Carlton Reserve bölgesinde hala hayatta olabilir mi? İşte hayatta kalma uzmanları ne düşünüyor

New York Times daha sonra e-postaları yeniden gözden geçirdi ve Croton kadınlarının saha görevlisi olarak işe alınmasını, açıkça eşcinselleri oluşturan grubu ve milli marşlara karşı hoşgörüyü kınadı.

Times, Crouton’un yedi yıllık bir görev süresi de dahil olmak üzere e-postalarının birçoğunun, Aralık 2019’da kovulan o zamanki Washington ekibinin başkanı Bruce Allen’a gönderildiğini bildirdi.

Bir lig kaynağı CNN’e, Crouton istifa etmeden kısa bir süre önce Times’ın hikayesinin doğruluğunu onayladı.

Bordro web sitesi Spotrock’a göre Cruden, Raiders ile 10 yıllığına 100 milyon dolarlık bir sözleşme imzalayarak NFL’nin en yüksek ücretli koçlarından biriydi.

İlk önce 1998’den 2001’e kadar Raiders’ı çalıştırdı, ardından 2002’de Tampa Bay Buccaneers ile bir Super Bowl kazandı. O sırada, Croton 39 yaşındaydı ve daha sonra Super Bowl’u kazanan en genç antrenördü.

Times’ın haberine göre, 2008’de ESPN’in futbol analisti olmak için Bucs’tan ayrıldı ve mesajları ESPN’de “Pazartesi Gecesi Futbolu” sırasında renk analisti olarak çalışırken gönderildi.