Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Joe Biden, Demokratlar altyapı faturasını geçirirken Biden’ı ‘anıt ileriye’ selamlıyor

Cumartesi günü Temsilciler Meclisi’nden sonra Joe Biden, “ulus olarak ileriye doğru atılan anıtsal adımı” selamladı. Demokratlar Sonunda bir anlaşmaya varıldı ve imzalanmak üzere masasına 1 trilyon dolarlık bir altyapı paketi gönderildi, bu da siyasi zaferler için savaşan yönetime büyük bir ivme kazandırdı.

“Bu, Amerika’yı yeniden inşa etmek için mavi yakalı bir plan ve uzun bir gecikme olacak” dedi.

Ancak gerileme, Demokratların ikinci, daha da büyük bir yasa tasarısı için oylamayı ertelemesiyle geldi. Daha İyi Yerleşik olarak bilinen sağlık, aile ve iklim değişikliği planlarını iyileştirmeye yönelik 10 yıllık, 1.85 trilyon dolarlık bu harcama planı, Kongre Bütçe Ofisi’nden (CBO) bir maliyet tahmini talebinin ardından merkezciler tarafından göz ardı edildi. Biden, bunun başarılabileceğine dair umudunu dile getirdi.

Beyaz Saray’da gazetecilerle konuşmak için dışarı çıkan başkan, selefi Donald Trump pahasına bir şaka ile başladı.

“Sonunda, altyapı haftası” dedi.

Trump döneminde, yönetimin bir dizi skandalın ortasında altyapıya odaklanamaması ulusal bir şakaya dönüştü.

Biden, “Başlıyoruz” dedi. “Sadece o zaman dikkatimize geldi.

“NS Temsilciler Meclisi Altyapı Yatırım ve İstihdam Yasası kabul edildi. Milyonlarca istihdam yaratacak ikili altyapı faturasının, altyapımız, yollarımız, köprülerimiz, genişbantımız gibi çeşitli şeyler için iklim krizini değiştirecek nesiller boyu bir yatırım olduğunu söylemenin lüks bir yolu. Çin ve dünyanın diğer büyük ülkeleri ile karşı karşıya olduğumuz 21. yüzyıl ekonomik rekabetinde bizi başarıya giden yolda yönlendirme fırsatı.

ev Onaylandı 1 trilyon dolarlık paket, Demokratların ilericiler ve ılımlılar arasında bir aydır süren anlaşmazlığı çözmesinin ardından Cuma günü geç saatlerde teslim edildi.

Hareket 228-206 oyla kabul edildi. on üç CumhuriyetçilerÇoğunlukla ılımlılar yasayı destekledi ve New York’tan Alexandria Ocacio-Cortes dahil altı solcu Demokrat yasaya karşı çıktı.

Onay faturaları düştü ve onay tasarısını bu haftaki seçimlerde savaşan bir başkanın masasına itti. Cumartesi günü Biden, bu hafta sonu tasarıyı imzalamayacağını çünkü bunu yaparken geçenlerin olmasını istediğini söyledi.

Biden, “Yerde kürek olmasını dört gözle bekliyoruz” dedi. “Amerika’yı yeniden inşa etmeye başlamak için.

“Hızla değişen ekonomide kendini dışlanmış ve unutulmuş hisseden herkes için bu fatura tam size göre. Yaratılan binlerce işin çoğu üniversite diploması gerektirmiyor. Ülkenin her yerinde iş olacak: kırmızı eyaletler, mavi eyaletler, şehirler, küçük kasabalar, kırsal topluluklar, kabile toplulukları.

“Bu, Amerika’yı yeniden inşa etmek için uzun bir gecikme olan mavi yakalı bir plan.”

Zafer zamanındaydı, ancak Biden ve Demokratların karşı karşıya olduğu her sorunu çözmedi. Demokratik vali adayları, Virginia’da vali olarak yenildiler ve New Jersey’de iki eyalette bir araya geldiler. Bu aksilikler liderleri, merkezcileri ve ilericileri nasıl yöneteceklerini bildiklerini kanıtlamak için sabırsızlandırdı. Demokratlar, Cumhuriyetçilerin Kongre’nin kontrolünü yeniden ele geçirmelerini sağlayabilecek ara seçimlerden bir yıl önce çökmüş gibi görünebilir.

Beyaz Saray’daki sorulara yanıt veren Biden, “Her eyalet farklı, bilmiyorum ama bence bir mesaj bir şey yaptı… Bu yüzden Amerikan halkının aradığı şeyin bu olduğunu düşünüyorum.

Harcama tasarısının oylanmasının ertelenmesi, çifte zafer umutlarını paramparça etti. Ancak cumhurbaşkanı ve Meclis liderlerinin bir hamlesiyle, beş ılımlı, CBO’nun harcamalarını Beyaz Saray ve kongre analistlerinin sayılarıyla eşleştirmesiyle tasarıyı desteklemeyi kabul etti.

Milletvekillerinin harcama tasarısını 15 Kasım haftasına kadar oylamaya söz verdiği anlaşma, Senato’ya gönderilecek oylamaya doğru önemli bir adım. Olasılıkları belirsiz: Plan, Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve iki merkezci senatör, Batı Virginia’dan Joe Mancin ve Arizona’dan Kirsten Sineması’nın onayıyla geçirilmelidir.

Biden Cumartesi günü yaptığı açıklamada, harcama faturasının “finansal olarak sorumlu” olduğunu söyledi. “Tam ödeniyor demek lükstür. Açığı bir kuruş artırmaz.

Cumhuriyetçiler, harcama planının tehlikeli ekonomik enflasyon üzerindeki sonuçlarını vurguladılar.

Biden, “Ekonomistlere göre bu, çalışan ailelerin maliyetlerini azaltarak enflasyonist baskıları hafifletecek” dedi.

“Birkaç hafta önce ekonomi alanında Nobel ödüllü 17 kişiden bir mektupla çıktık ve buna karar verdiler. [the two bills] Enflasyonist baskılar hafifletilebilir ve yaratılamaz.

Soruları yanıtlayan Biden, harcama tasarısı için Cumhuriyetçi oy alamadığını ve kendi partisi içindeki hizipleri nasıl birleştireceğini “öğreneceğini” kabul etti.

“İnşa Edilmiş Daha İyi Planını uygulamak için oyları alacağımızdan eminim” dedi. Kendisine bu güveni neyin verdiği sorulduğunda, cumhurbaşkanı, senatör ve başkan yardımcısı olarak yasama deneyimine atıfta bulunarak “Ben” dedi.

Cuma gecesi, Biden ve eşi Jill Biden, cumhurbaşkanı telefonlar üzerinde çalıştığı için Delaware’e seyahat planlarını erteledi. Washington eyaletindeki Kongre İlerleme Komitesi başkanı Pramila Jayapal gazetecilere verdiği demeçte, Biden’ın annesini Hindistan’a bile davet ettiğini söyledi. Neden belli değil.

Annesi ona, “Bana rüşvet vermek için değil, her şey bitti,” dedi Jayapal, “ve küçük bir kız gibi bağırmaya devam etti”.

READ  Terence Crawford, orta siklet unvanını korumak için Shawn Porter'ı 10. turda durdurdu | Boks