Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Joe Biden 2024’te yeniden aday olmak istiyor, Beyaz Saray doğruladı | Joe Biden

Beyaz Saray tarafından bildirildiği üzere Joe Biden 2024’te yeniden seçilmek istiyor, bu, cumhurbaşkanının onay notunda bir düşüş gördüğü için geleceği hakkındaki spekülasyonların ortasında gelen bir açıklama.

79 yaşındaki Biden, son aylarda oy sayısının düştüğünü gördü ve bazı Demokratların dört yıllık bir görev süresi daha istemeyeceği yönünde spekülasyon yapmasına yol açtı.

Beyaz Saray sözcüsü Jen Zaki, “O bir. Niyeti bu” dedi.

Demokratlar, bu ayın başlarında Virginia’daki vali seçimlerinde Cumhuriyetçilerin zaferi ve New Jersey’deki az sayıdaki Demokratik zafer karşısında şaşkına döndüler.

Beyaz Saray raporu Raporları takip eder Biden, müttefiklerine tekrar aday olma niyetine dair güvence verdi ve bir defalık cumhurbaşkanlığı söylentilerini engellemeye hevesli.

Yakın zamanda Washington Post / ABC Anketi Enflasyon ve tedarik zinciri sorunlarının ve cumhurbaşkanının gündeminin önemli yönleri üzerindeki çekişmenin ortasında, cumhurbaşkanının tahminlerinde istikrarlı bir düşüş eğiliminin ardından seçmenlerin %40’ı Biden lehinde oy kullandı.

Biden tekrar aday olmamaya karar verirse, Kamala Harris’in 2024 başkan adayı olup olmayacağına dair sorular ortaya çıkacak. Yakın tarihli bir USA Today / Suffolk Üniversitesi anketinde, %28’lik bir iş onayı oranı buldu.

Biden, Ocak ayında göreve başlamasından bu yana Cuma günü ilk fizik muayenesinden geçti ve doktorlar, sert bir yürüyüşe sahip olduğunu ve asit reflünün sık öksürmesine neden olduğunu buldu. Doktorlar çalışmaya uygun olduğunu söyledi.

Biden’ın siyasi beklentileri, geçen hafta Kongre tarafından 1,2 trilyon dolarlık bir altyapı projesinin kabul edilmesiyle desteklenmiş görünüyordu. Sosyal Güvenlik ağ paketine harcanan 1,75 trilyon dolar daha tartışılıyor.

Biden, Kasım 2020 seçimlerinde Donald Trump’ı mağlup ettiğinde ve 5 Kasım 2024’teki 82. doğum gününe 15 günden az bir süre kala, ABD’deki seçmenlerden bir sonraki seçimlerini yapmaları istendiğinde zaten belediye başkanı seçilen en yaşlı adaydı. Önder.

READ  FBI, Florida Reserve bölgesinde bulunan insan kalıntılarının Brian Laundry olarak doğrulandığını söyledi.