Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Japonya, kaos sonrası gelen uçuş yasağını kaldırdı

Doğu Narita’daki korona virüsü hastalığı (COVID-19) salgınının ortasında yeni korona virüsü Omigran varyantının yayılmasını önlemek için kapatılan sınırların ilk gününde güvenlik maskesi takan bir yolcu Narita Uluslararası Havalimanı giriş kapısının yanında yürüyor. Tokyo, Japonya, 30 Kasım 2021. REUTERS / Kim Kyung-Hoon

reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

TOKYO, 2 Aralık (Reuters) – Japonya, Perşembe günü gelen hava rezervasyonları yasağını kaldırarak, hükümet kurumları ve halk arasında Başbakan Fumio Kishida’nın Omicron Corona virüs varyantından kaçınma stratejisi konusunda kafa karışıklığı ortaya çıkardı.

Pazartesi günü, Japonya’nın havacılık bürosu, havayollarına, ikisi ülkede tespit edilen Omicron nedeniyle Aralık ayı için yeni rezervasyonları kabul etmemelerini söyledi, ancak ani duyuru, yıl sonu tatili için geri dönmeyi hedefleyenler arasında endişelere yol açtı.

Kishida, hareketin kafa karıştırıcı olduğunu ve Başbakan Hirokasu Matsuno’nun havacılık sektörünü denetleyen Ulaştırma Bakanlığı’ndan Japonya’ya dönenlerin ihtiyaçlarını dikkate almasını istediğini söyledi.

reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Matsuno, düzenlediği basın toplantısında, “Ulaştırma Bakanlığı’nın yeni rezervasyonları askıya alma talimatını iptal ettiğini ve havayollarından geri dönen Japon vatandaşlarının ihtiyaçlarına yeterince dikkat etmelerini istediğini anlıyorum.”

Bir Ulaştırma Bakanlığı yetkilisi, havayollarının geçen ayki 5.000’den günlük varış sayısı 3.500’ün altına düşene kadar yeni rezervasyonlar yapabileceğini söyledi.

Pazartesi günü, Kishida Japonya’ya yeni yabancı girişleri yasaklayarak geçen ay başlayan sınır açma operasyonlarını kolaylaştırdı. Daha sonra yasak, Omicron’un ilk tanımlandığı Afrika’daki 10 ülkeden Japonya’da yaşayan yabancılara kadar genişletildi.

Yeni uçuş rezervasyonlarındaki kısıtlamalar Çarşamba günü gün ışığına çıktı.

Perşembe günü, Ulaştırma Bakanı Tetsuo Saito gazetecilere verdiği demeçte, havacılık bürosunun “acil durum ve gözaltı konumundan hızla yanıt verdiğini” söyledi.

READ  Google Pixel 2022'de katlanır, kameralar Pixel 6'dan düşer

Perşembe günü ilerleyen saatlerde Nikkei, sporculara ve müzisyenlere özel amaçlarla vize verilmesini geçici olarak askıya alacağını ve kuralları daha da sıkılaştıracağını duyurdu.

Daha önce, Japonya Buz Pateni Federasyonu, batıdaki Osaka kentinde önümüzdeki hafta yapılacak Kış Olimpiyatları yolunda prestijli bir artistik patinaj Grand Prix finalinin iptal edildiğini duyurdu. devamını oku

reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Sakura Murakami, Tim Kelly, Mackie Shiraki, Rocky Swift, Kiyoshi Tokenaka ve Elaine Lies’ın raporu; Kurgu Jerry Doyle, Clarence Fernandez ve Barbara Louise

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.