Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İsrail Başbakanı, Omigran ile başa çıkmak için 60’ların üzerinde dördüncü Govt Jab’ı duyurdu

Başbakan Naftali Bennett, İsraillilerin ve 60 yaş üstü sağlık gruplarının, hızla yayılan Omigran varyantına karşı korunmak için dördüncü Govt aşısı için uygun olacağını duyurdu.

“vatandaşlar İsrail Vardı Dünyada üçüncü doz alan ilk kişi Covit-19 aşısının ve dördüncü dozun öncüsü olmaya devam ediyoruz” dedi.

Bennett’in yorumları, yayılmayla ilgili artan endişeler arasında ülkenin bakanının korona virüs kabinesi toplantısının ardından geldi. Omigron Varyasyon.

Başbakan, Epidemiyoloji Komitesi’nin dördüncü dozla ilerleme kararına çağrıda bulunarak, “Dünyayı saran Omigron dalgasını yenmemize yardımcı olacak harika bir haber” dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bir raporda, bağışıklık yetmezliği olan kişilerin de kendilerine, yaşlılara ve sağlık gruplarına üçüncü aşıdan en az dört ay sonra verilebilecek dördüncü aşı için uygun olduğu belirtiliyor.

Bennett’in ofisi, başbakanın aşıları uygulayan sağlık bakanlığına ve sağlık fonlarına “yaygın (aşı) bir önlem” hazırlama talimatı verdiğini söyledi.

Karar, İsrail’de Omigran varyantı olan bir hastanın bilinen ilk ölümünü takip ediyor. Bir İsrail hastanesi Salı günü ölümü doğruladı, ancak önünde birkaç ciddi durum olduğunu söyledi. Beersheba’daki Soroka Tıp Merkezi, Corona virüsü koğuşuna yatırıldıktan iki hafta sonra 60 Pazartesi günü öldüğünü söyledi.

Hastane raporu, hastanın çeşitli ciddi hastalıkları olduğunu belirtiyor. “Hastalığı esas olarak önceden var olan hastalıklardan geldi, ancak korona virüsünün neden olduğu solunum yolu enfeksiyonlarından değil” dedi.

Salı günü, Sağlık Bakanlığı İsrail’de en az 340 Omigran vakası olduğunu söyledi. İsrail, virüsün yayılmasını önlemek için bu hafta ABD, Almanya, İtalya, Türkiye ve Kanada gibi ülkelere seyahat yasağını uzattı.

READ  Brezilya'nın kuzeydoğusundaki barajlar sel nedeniyle yıkıldı