Ekim 23, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İspanya’nın La Palma kentindeki volkanik patlama çoğu evi çevreliyor

La Palma, İspanya, 9 Ekim (İspanya, La Palma adasındaki yanardağın yakınındaki binalar) Cumartesi sabahı erken saatlerde volkan nehirleri tarafından sular altında kaldı.

Reuters tanıkları, magmanın Callejo de la Cata köyünde en az dört binayı yıktığını söylüyor.

İspanya Ulusal Jeolojik Araştırması’na göre Cumartesi günü en büyüğü 4.1 olan 37 deprem meydana geldi.

Avrupa Komisyonu’nun Copernicus Acil Durum Yönetim Servisi Cumartesi günü tweet attı, 19 Eylül’de Cumbria Viza’nın patlamasından bu yana, yaklaşık 1.150 binayı yıktı ve 480 hektar (1.190 dönüm) araziyi sular altında bıraktı.

Atlantik’teki Kanarya Adaları’ndan biri olan ve 83.000 nüfusa sahip La Palma’da yaklaşık 6 bin kişi evlerinden tahliye edildi.

Cumartesi sabahı erken saatlerde volkanik bir patlamanın yakınında görüldü. 2016 yılında Geophysical Research Letters dergisinde yayınlanan bir araştırma, kül parçacıklarının çarpışmasının bir elektrik yükü oluşturması nedeniyle bir volkanik patlama sırasında yıldırımın oluşabileceğini buldu.

İspanya hava sahasında navigasyonu kontrol eden Einir’in bir sözcüsü, Kanarya Adaları’na uçan havayollarına, uçuşların seyrini değiştirmek veya kül nedeniyle inişi geciktirmek için gerekirse ekstra yakıt yüklemeleri tavsiye edildi.

La Palma’nın havaalanı, İspanyol havayolu operatörü Ena’nın kül nedeniyle Perşembe gününden beri kapalı. (AENA.MC) Ancak, takımadalardaki diğer havaalanları açık kaldı. devamını oku

Silvio Castellanos’un raporu, Juan Medina, Graham Keeley; Düzenleme Jason Neely ve Francis Kerry

Standartlarımız: Thomson Reuters Kuruluş Politikaları.

READ  Bu Cumhuriyetçiler aşı emirlerine saldırdılar ve ardından sandıklara girdiler