Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Intel, 5.5 Ghz kapasiteli 12. Nesil CPU’yu duyurdu

O zamanlar Bu hafta başlarında alay haberleri, Intel, kutunun dışındaki bir hub’da 5.5 GHz’e kadar yükseltme yapabilen yeni bir 12. nesil masaüstü CPU’yu resmi olarak duyurdu. O sırada haber geldi Intel’in CES 2022 sunumu, KS-Serisi masaüstü işlemcinin bu çeyreğin sonlarında sevk edileceğini söyledi, ancak fiyatlandırma hakkında hiçbir şey söylemedi.

Çipin tam adı Core i9-12900KS’dir ve hakim donanım notlar “S” soneki sınırlı bir sürüm olacaktır. Tek bir hub’da maksimum 5.5 GHz’e ulaşmanın yanı sıra (300 MHz yükseltme i9-12900K), Yeni CPU gücünün sahne gösterimi tetikçi3 İşlemcinin tüm performans çekirdeklerinde sabit bir 5.2GHz hızında çalıştığı gösterildi. Bu sonuçlara ulaşmak için ne tür bir güç çekişi veya soğutma çözümünün gerekli olduğu konusunda hiçbir ayrıntı verilmemiştir.

İşlemci, Intel’in CES sunumu sırasında platformda duyuruldu.
Ekran görüntüsü: Intel

Ne yazık ki, Intel’in 5.5GHz CPU’sunu kendi Rick’iniz için hiçbir zaman satın alamazsınız. Intel’in başkan yardımcısı Gregory Bryant, CPU’nun “OEM istemcilerine” gönderileceğini ve bunun da yakın gelecekte çiplerden birini alabilmeniz için yerleşik bir bilgisayar satın almanız gerekeceği anlamına geldiğini belirtti. Bu yeni birinci sınıf CPU, Intel, CES sunumunu kullanarak yeni ürün yelpazesini duyuruyor. Ana masaüstü Ve Dizüstü 12. Genel CPU’lar.

READ  Trump, GOP örgütü onu sıkı tuttuğu için seçim yalanlarına sarıldı