Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Instagram’ın Tag A Break özelliği, kullanıcılara nefes almalarını söylüyor

Salı günü şirket, kullanıcıları bir süre kaydırdıktan sonra platformdan biraz zaman geçirmeye teşvik edecek Tag A Break aracını tanıttı. Özellik, Duyuruldu Eylül ayında ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya’daki kullanıcılara ve önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara sunulacak.

Kullanıcılar, özelliği “Ayarlar”da etkinleştirebilir ve işletim sistemini kullandıktan 10 dakika, 20 dakika veya 30 dakika sonra uyarılmaları arasında seçim yapabilir. Ardından, derin bir nefes almalarını, bir şeyler yazmalarını, yapılacaklar listesini kontrol etmelerini veya şarkıyı dinlemelerini öneren tam ekran bir uyarı alacaklardır.

CNN, bu özelliği işletme başlatılmadan önce test etti; Bu doğru yönde atılmış bir adım olsa da, hala iyileştirme için yer var. Örneğin, kullanıcıların art arda bir oturum için sahnede olmaları gerekir. Banyoya koştuğunuzda uygulamalar kapanırsa veya Netflix’te kısa süre gezinirken ekran kapanırsa, zamanlayıcı sıfırlanır. Ara vermesini istedikten sonra, mesajın altındaki büyük “Bitti”ye basıp kullanmaya geri dönmek kullanıcının sorumluluğundadır.

Instagram’da güvenlik ve refah başkanı Vaishnavi J, özelliğin henüz emekleme aşamasında olduğunu ve 2022’de operasyonlarını genişleteceğini söyledi.

Instagram, gençlerin önerdiği içeriklere “sert bir yaklaşım” getireceğini ve herhangi bir içerikte uzun süre yaşamaları durumunda onları farklı konularda aktif olarak motive edeceğini söyledi. Şirket bu özelliği yakında paylaşacağını söylese de, duyurudan önce CNN Business ile paylaşılan bir ekran görüntüsü, seyahat destinasyonları, mimari ve manzara fotoğrafçılığı gibi konuların dikkatleri başka yöne çekmek için kullanılacağı açıklanmıştı. Bu özellik gelecek yıl tanıtılacak.

Bu özellikler, Instagram’daki mevcut zaman yönetimi araçlarına entegre edilmiştir; bu, insanlara Instagram’da her gün geçirmek istedikleri toplam süreye ne zaman ulaştıklarını söyler. Şirket ayrıca, insanların Instagram etkinliklerini tek bir yerden yönetmeleri için yeni bir yolu test ettiğini ve fotoğraf ve videoların yanı sıra bir sürü önceki beğeni ve yorumu silmelerine izin verdiğini söyledi.

READ  Tacoma Mall çekimleri: 1 kişi vuruldu, alışveriş yapanlar korunmaya gönderildi

Instagram başkanı Adam Mosseri bir blog yazısında, “Herkese açık olduğunda, bu aracın gençlerin Instagram’da hangi bilgileri paylaştığını, başkalarının ne bildiğini ve dijital kanallarını yönetmenin kolay bir yolunu bulmak için çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. Salı günü.

Şirket ayrıca, ebeveynlerin gençleriyle sosyal medya kullanımını tartışmalarına ve çocuklarının Instagram’da ne kadar zaman harcadıklarını ve zaman sınırlarını belirlemelerine yardımcı olacak uzman ipuçları içeren bir eğitim merkezi işletiyor.

Sosyal medyanın gençler üzerindeki etkisi konusu bu sonbahardan bu yana yeniden ilgi gördü Facebook muhbiri Francis Hazen Bazıları ortaya çıkan yüzlerce dahili belge sızdırıldı şirket biliyordu Instagram, özellikle genç kızlar arasında Zihinsel ve Fiziksel Zindeliğe Nasıl Zarar Verebilir?
Facebook defalarca Haugen’i itibarsızlaştırmaya çalıştı ve şunları söyledi: Kongrede tanıklığı Ve belgelerle ilgili raporlar şirketin faaliyetlerini yanlış yansıtıyor. Ancak Haugen’in ifşaatları şirket üzerinde baskı yarattı. Başlatmayı gözden geçirin 13 yaşından küçük çocuklar için Instagram işlemcisi.

Açıklamalar ayrıca Facebook, Dictoc ve Snapshot’ın ana şirketi Snap’in yöneticileri de dahil olmak üzere teknoloji ürünlerinin çocukları nasıl kapsadığına dair bir dizi kongre oturumunun başlatılmasına yardımcı oldu. Çarşamba günü, milletvekilleri işlemcinin genç kullanıcıların zihinsel sağlığı üzerindeki etkisini sorgularken Moseri bir Senato alt komitesinin önüne çıkacak.

Kongre üyeleri, bu konuda teknoloji şirketlerini eleştirirken nadiren iki taraf göstermiştir. Bazı milletvekilleri şimdi çocukların çevrimiçi mahremiyetini artırmak ve çeşitli sitelere bariz bağımlılığı azaltmak için yasalar öneriyor – böyle bir yasanın ne zaman yürürlüğe gireceği belirsiz olsa da.

Geçen yılın başlarında TikTok, kullanıcıların ekran başında geçirdikleri süreyi takip etmelerine olanak tanıyan yeni özellikler sunmuştu; bu, en iyi içerik oluşturucuların yayınlarda görünen videolarının kullanıcıları bir mola vermeye ve gerçek hayatta bir şeyler yapmaya teşvik edebileceği anlamına geliyor.

READ  İsrail Başbakanı, Omigran ile başa çıkmak için 60'ların üzerinde dördüncü Govt Jab'ı duyurdu