Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Instagram çöküyor: Facebook, büyük çöküşten birkaç gün sonra sorunları onayladı

Instagram, büyük bir çöküşün ardından birkaç gün sonra Cuma günü birçok kullanıcı için tekrar çalışmadı.

Uygulamanın sahibi olan Facebook şirketinin sözcüsü şunları söyledi: Bağımsız: “Bazı kişilerin uygulamalarımıza ve ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığını biliyoruz. Bunları en kısa sürede normale döndürmek için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Çevrimiçi İnternet Monitörü Aşağı dedektörü Öğleden sonra, pek çok kişinin Twitter’daki erişim güçlüklerinden şikayet etmesiyle birlikte şikayetlerde büyük bir artış görüldü.

WhatsApp, Instagram ve Facebook altı saatten fazla çöktüğünde, çoğu Pazartesi günkü sosyal medya krizinin öncüsü olan işlemciyle ilgili hayal kırıklığını dile getirdi.

Tamamı Facebook’a ait olan ve paylaşılan altyapı üzerinde çalışan üç uygulamanın tümü, Pazartesi günü İngiltere saatiyle 17:00’den önce çalışmayı durdurdu.

Facebook’un tarihin en büyük çöküşüne yanlış bir komut neden oldu ve bu da sosyal medya şirketinin “kendi hatamız” olduğunu iddia etmesiyle sonuçlandı.

“Yetkisiz erişimi önlemek için sistemlerimizi güçlendirmek için kapsamlı bir çalışma yaptık ve kötü niyetli faaliyetlerden kaynaklanan, ancak kendi hatamızdan kaynaklanan bir arızadan kurtulmaya çalışırken bu sertleşmenin bizi nasıl yavaşlattığı ilginç”, tarafından yayınlanan bir gönderiyi okuyun. Salı günü şirket.

Facebook’un Mühendislik ve Altyapıdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Santosh Janardhan, “dünya çapında bize güvenen insanlar ve işletmelerden” özür diledi ve “şirket, bu tür etkilerin insanların yaşamları üzerindeki etkisini ve insanları bilgilendirme sorumluluğumuzu anlıyor” dedi. hizmetlerimizdeki aksaklıklar.

Gelecekte ne olduğu ve bundan nasıl kaçınılacağı hakkında daha fazla bilgi edineceğiniz kesin.

READ  Greta Thunberg, COP26 gençliğinin mücadelesi için binlerce insanı Glasgow'a götürüyor