Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İngiltere’nin Muhafazakarları ‘güvenli’ yerlerini kaybetti, Boris Johnson’a bir darbe

Liberal Demokratlar sürpriz bir zafer ummalarına rağmen, çoğunluklarının büyüklüğü önemli ve beklenmedikti. Parti lideri Ed Davey kararı “bir dönüm noktası” olarak nitelendirerek, “milyonlarca insan dün gece seçmenler tarafından Boris Johnson ve salgın boyunca liderlik sağlayamama nedeniyle hayal kırıklığına uğradı.”

Muhafazakar Parti lideri Oliver Dowd ile yenilginin boyutunu kabul etti. BBC’ye verdiği demeçte, “Kuzey Shropshire’daki seçmenlerin yorgun olduğunu ve bizi tekmelediklerini biliyorum,” dedi ve kendisinin ve partisinin “haberleri onlardan yüksek sesle ve net bir şekilde duyduğunu” da sözlerine ekledi.

Aralık 2019 genel seçimlerinde ezici bir zafer kazandıktan iki yıl sonra, o koltuğu kaybetmeden önce, Mr.

Kıdemli Muhafazakar yasa koyucu ve Sn. Johnson’ın eleştirmeni Roger Gale, Sky News’e başbakanın tatil sezonunda yeniden bir araya gelmek için üç haftası olduğunu, ancak bunun çok daha hızlı yapılması gerektiğini söyledi. “İki grevimiz var: ilki, bu haftanın başlarında Muhafazakar Parti Avam Kamarası’nda ve şimdi bu karar.” dedi Gale. “Bir vuruş daha, sanırım dışarı çıktı.”

Güven oylamasına başlamak için Sn. Johnson milletvekillerinin elli dördü, Muhafazakar gericileri temsil eden komite başkanı Graham Brady’ye yazmalı. Bu tür mektuplar gizlidir, ancak analistler fırsatın yakın olduğuna inanmıyorlar. Parlamento şimdi tatilde, Başbakan’a kısa bir siyasi nefes verdi.

Yine de, Kuzey Shropshire Muhafazakar Parti’nin İngiltere’deki kalelerinden biri olduğu için Cuma gününün sonu Downing Caddesi’ndeki kaosu tırmandıracak gibi görünüyor. Johnson’ın belirleyici siyasi gündemi.

Avrupa yanlısı duruşlarına rağmen, 2019 genel seçimlerinde Kuzey Shropshire’daki İşçi destekli Liberal Demokratlar, kendilerini seçim bölgesindeki Muhafazakarlara karşı tek güvenilir meydan okuma olarak başarıyla sundular.

READ  İngiltere'de yapılan bir araştırma, MRNA Govt-19 aşısının en büyük güçlendirici etkiye sahip olduğunu buldu.