Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İngiltere’de yapılan bir araştırma, MRNA Govt-19 aşısının en büyük güçlendirici etkiye sahip olduğunu buldu.

  • İngiltere’nin güçlendirici kararının arkasındaki veriler yayınlandı
  • Pfizer ve Moderna, büyük antikor, T hücre uyarıcıları sağlar
  • Geniş T hücresi yanıtları, varyans korumasında güven sağlar

Londra, 2 Aralık (Reuters) – Pfizer tarafından üretilen Covit-19 aşıları (PFE.N) ve Moderna (MRNA.O) Perşembe günü yayınlanan bir İngiliz araştırmasına göre, ikinci dozdan 10-12 hafta sonra, MRNA teknolojisinin kullanımı antikor seviyeleri için en büyük uyarıcıdır.

“COV-Boost” çalışması, İngiliz yetkililer tarafından ülkenin destek kampanyasında Pfizer ve Moderna’yı kullanmak istediklerini söylediğini aktardı, ancak veriler artık kamuya açık. devamını oku

Çalışma, yedi güçlendiriciden altısının, Pfizer-Bioentech aşısı ile ilk aşılamadan sonra bağışıklığı artırdığını, yedi güçlendiriciden yedisinin ise iki doz astrojenden sonra bağışıklık kazandırdığını buldu. (AZN.L) Aşı.

reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Southampton Üniversitesi’nde immünolog ve deneyin öncüsü olan Profesör Saul Fast, “Üçüncü doz, test ettiğimiz birçok aşı ve çeşitli kombinasyonlar için etkilidir” dedi.

Çalışma, tam doz veya yarım doz Pfizer veya tam doz Moderna’nın hem antikor hem de D hücre seviyeleri için en etkili uyarıyı sağladığını buldu.

AstraZeneca, Novavax, Johnson & Johnson ve Curevac güçlendirici olarak verildiğinde, ilk aşı için antikor seviyesini biraz artırdılar. Ancak Valneva, başlangıçta AstraZeneca ile aşılananlarda antikorları artırmasına rağmen, Pfizer’i uyarmadı.

Çalışma, güçlendirici çekimlerin, uzun vadeli korumada önemli bir rol oynayabilecek beta ve delta varyantlarına karşı daha geniş D hücresi tepkileri oluşturmaya yardımcı olduğunu buldu.

“D-hücresi (yanıt) tüm farklı suşlara karşı daha geniş görünüyor, bu da virüsün türünün, tabii ki hastaneye yatış ve ölümün, enfeksiyon önlenmezse mevcut durumunda ele alınabileceği umudunu veriyor. Aşılar, ” dedi Hızlı.

Faust, çalışmanın Omicron varyantının yaygınlığına dayandığını, ancak Omicron hakkında veri oluşturmak için İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı ile örnekleri paylaştığını söyledi.

Alistair Smout’un raporu; Bernadette Bam’ı Kurmak

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.