Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İngiltere’de Omigron Corona virüsü vakaları artıyor ve bilim adamları büyük dalgaları izliyor

  • Omicron corona virüs varyantı vaka sayısı artıyor
  • Londra Belediye Başkanı hastanelere yardım için “büyük olay” ilan etti
  • Hükümet bilim danışmanları, birçok vakanın bildirilmediğini söylüyor

LONDRA, 18 Aralık (Reuters) – İngiltere Cumartesi günü, buzdağının görünen kısmı olabilecek Omigron korona virüs varyantı vakalarında artış olduğunu bildirdi ve Londra belediye başkanı şehrin hastaneleriyle başa çıkmak için “büyük bir olay” duyurdu .

Birleşik Krallık Sağlık Kurumu’na (UKHSA) göre, Cuma günü 1800 GMT itibariyle, ülke çapında kayıtlı Omigron vakalarının sayısı önceki 24 saatte 10.000’den fazla artarak yaklaşık 25.000’e ulaştı.

Omicron varyantına sahip olduğuna inanılan yedi kişi Perşembe günü öldü, UKHSA’nın önceki verilerinde bir ölüm Salı gününe kadar sürdü. Hastaneye kabul sayısı 65’ten 85’e yükseldi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Hükümetin Acil Durumlar Bilimsel Danışma Komitesi, her gün yüz binlerce insanın bu değişiklikten muzdarip olduğunun “neredeyse kesin” olduğunu söyledi.

Başbakan Boris Johnson, son Hükümet-19 dalgasını durdurmak için şimdiye kadar attığı adımları öne sürerek iktidardaki Muhafazakar Parti içinde ayaklanmalarla karşı karşıya kaldı.

Danışmanlar 16 Aralık’taki bir toplantıda, “Birleşik Krallık’ta hastaneye kabul edilen omigran enfeksiyonlarının sayısı şu anda gerçek sayının onda biri çünkü veriler hastane raporlarında geride kalıyor” dedi.

Omigron varyantının neden olduğu hastalığın ciddiyetini güvenilir bir şekilde değerlendirmek için çok erken olacağını söylediler, ancak COVID-19 kurallarını daha fazla sıkılaştırmadan “modelleme, Birleşik Krallık’ta günde en az 3.000 hastaneye kabul edilmek anlamına gelir.”

Geçen Ocak ayında, Birleşik Krallık’ta aşı kampanyası ivme kazanmadan önce, Birleşik Krallık’ta günlük hastaneye kabul sayısı 4.000’i aştı.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, kamu kurumları arasında daha yakın koordinasyona ve daha fazla federal hükümet desteğine izin veren “büyük bir olay” ilan etti ve bu hafta şehirdeki COVID-19 hastane kabullerini yaklaşık %30 oranında artırdı.

READ  Dünyanın en büyük kuluçka

Sağlık çalışanlarının katılımı da arttı” dedi.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, 18 Aralık 2021’de Londra, Stamford Bridge’deki Chelsea Futbol Sahasında Koronavirüs için Pop-up Aşı Merkezi’ni (COVID-19) ziyaret etti. REUTERS / David Klein

“Bu, işlerin ne kadar ciddi olduğunun bir ifadesi” dedi.

Muhalefetteki İşçi Partisi’ne mensup olan Khan, Ocak ayında artan COVID-19 vakalarının hastaneleri boğmakla tehdit ettiği büyük bir olayı duyurdu.

bu Omigron varyantı Yetkililer Cuma günü yaptığı açıklamada, Londra’da yeni COVID-19 vakalarının %80’inden fazlasına sahip olduğu tahmin ediliyor.

Acil toplantı

Johnson, hafta sonu İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’da halk sağlığı konusunda kendi yetkilerine sahip yetkili idarelerle bir acil durum komitesi toplantısına başkanlık edecekti.

The Times’ta yer alan bir haberde, yetkililerin, yürürlüğe girmesi durumunda Birleşik Krallık’ta – iş dışında – kapalı mekanda karıştırmayı yasaklayacak ve Noel’den sonra iki hafta boyunca otel ve restoranları açık havada masa servisiyle sınırlayacak taslak kurallar hazırladığını söyledi.

Gazete, insanların nehir dışında gruplar halinde toplanabileceğini ve bakanların henüz resmi olarak planları değerlendirmediğini söyledi.

Johnson Cuma günü, “İşleri kapatmıyoruz” dedi.

Bir hükümet sözcüsü, hükümetin “yayınlanan tüm verileri dikkatle izleyeceğini ve bu değişiklik hakkında daha fazla bilgi edindikçe eylemlerimizi izleyeceğini” söyledi.

Resmi verilerde kaydedilen tüm yeni COVID-19 vakalarının sayısı Cuma günü 93.000’den fazla kayıttan 90.418’e düştü, ancak hala ülkedeki en yüksek ikinci günlük sayı. Rakamlar genellikle hafta sonu düşer.

18 Aralık’a kadar geçen yedi günde vaka sayısı bir önceki haftaya göre %44,4 arttı. daha fazla oku

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Düzenleme Helen Popper ve Timothy Heritage

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.