Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Illinois’deki Amazon deposu çöktü, 100 işçi içeride, ölümler doğrulandı

  • Illinois, Edwardsville’deki Amazon deposu çöktü.
  • En az 2 ölüm doğrulandı.
  • Düşüşe, Illinois eyaletini ve çevre eyaletleri vuracak olan şiddetli hava neden oldu.

Illinois, Edwardsville’deki Amazon deposunda şiddetli hava koşulları nedeniyle en az iki işçinin çöktüğü Cumartesi günü doğrulandı.

Ancak merkez üssünün Pasifik Okyanusu tabanının altında olduğu bildirildi; herhangi bir tsunami uyarısı yapılmadı.

Saat 20:33’te depodaki futbol sahasının uzun duvarı ve çatısı çöktü. Yetkililer, kurtarma ekiplerinin olay yerine gelerek enkazı kaldırdığını bildirdi.

Cumartesi günü erken saatlerde canlı bir basın toplantısında konuşan Edwardsville Polis Şefi Michael Philback, en az iki ölümün, bir hastanenin, 3o işçinin Pontoon Beach Polis Karakoluna nakledildiğini ve daha birçoğunun henüz hesaba katılmadığını doğruladı.

Edwardsville polisi olayı “aktif bir arama kurtarma” olarak nitelendirdi.

Depoyu anlatan Philback, binanın bir kısmının “tam bir felaket” tarafından “tamamen yıkıldığını” söyledi.

Binanın üzerinde uçan bir insansız hava aracından çekilen fotoğraflar, enkaz üzerinde çalışan acil durum servislerini gösteriyor.

Amazon Insider’a yaptığı açıklamada, “bölgedeki çalışanları ve ortakları” destekleyeceğini söyledi.

Bir Amazon temsilcisi, Insider’a yaptığı açıklamada, “Amazon aile üyelerimizin Edwardsville, IL’deki fırtınanın bir sonucu olarak öldüğü haberiyle derinden üzüldük” dedi.

“Düşüncelerimiz ve dualarımız kurbanlar, onların sevdikleri ve fırtınadan etkilenen herkesle birlikte. Olay yerinde denemeye devam eden tüm ilk müdahale ekiplerine teşekkür ediyoruz.”

10 Aralık 2021'de Edwardsville, Illinois, ABD'den geçen bir kasırgadan sonra 11 Aralık 201'de çekilen bir drone videosundan alınan bu fotoğraf, hasarlı Amazon.com, Inc deposuna park edilmiş Amazon Prime logolu teslimat araçlarını gösteriyor.  2021.

10 Aralık 2021’de Edwardsville, Illinois, ABD’den geçen bir kasırgadan sonra 11 Aralık 201’de çekilen bir drone videosundan alınan bu fotoğraf, hasarlı Amazon.com, Inc deposuna park edilmiş Amazon Prime logolu teslimat araçlarını gösteriyor. 2021.

Chris Phillips / Maverick Medya Grubu, LLC REUTERS aracılığıyla


Çevredeki bölgelerden 11’den fazla acil servis olay yerine akın ediyor.

Olaydan birkaç saat sonra, Yüzlerine yazCollinsville Acil Durum Yönetim Ajansı, “Dersler içeride kaldı” dedi ve olayı “büyük ölümcül olay” olarak nitelendirdi.

Fillback, KMOV-TV’ye verdiği demeçte, “Lütfen bize karşı sabırlı olun. İtfaiyecilerimiz herkesi sevdiklerine yeniden bağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.”

Ağır hasarlı Amazon Dolum Merkezi, 11 Aralık 2021 Cumartesi günü Edwardsville, Ill'de bulunacak.

Ağır hasarlı Amazon Dolum Merkezi, 11 Aralık 2021 Cumartesi günü Edwardsville, Ill’de bulunacak.

(AP Fotoğrafı / Jeff Roberson)


Edwardsville deposundaki bir içeriden biri – içeriden biri – kayıp bir kayınbiraderi ile konuştu.

Sadece ilk adıyla gitmek isteyen Kevin, ablasını ve gelinini hız sınırına izin veren hızlarda yükleyerek depoya koştuğunu anlatıyor.

Kevin, “O bölgeye vardığımızda, o yere giden tüm yollar acil servisler tarafından kapatıldı. Otoyolda üç saat oturduk ve oraya gidip onu eve götürmek için bekledik” dedi.

Daha sonra Pandoon Sahili Polis Karakoluna koştular ve orada diğer personeli de götürdüler.

“Bir saat burada oturduk. Bölgedeki hastaneleri ve polisi aradık ve onu bulmaya çalıştık. Sonra patronu ablamı yakaladı ve saymadığını söyledi.

Ondan bir cevap bekleyerek telefonunu üflemeye devam ettik. Onu 100 defa aradık. Yogası yok.”

Kevin, kızkardeşi ve gelini şimdi herhangi bir haber duymayı bekliyorlar, ancak Insider’a kayınbiraderinin öldüğüne inandığını söylüyor.

FOX2 konuştu Kayıp bir Amazon işçisinin evlatlık oğluna.

“Annemiz bu noktada çıldırıyor, neler olduğunu anlamaya çalışıyor. Çok endişeli. Biz de endişeliyiz. Bu noktada, onun incinmiş ya da daha kötüsünden çok korkmaya başlıyorum.” dedi Connor Jones.

Biri uçsuz bucaksız Midwest'te ve diğeri Illinois ortamında olmak üzere hasarlı Amazon deposunu vurgulayan iki harita

Biri uçsuz bucaksız Midwest’te ve diğeri Illinois ortamında olmak üzere hasarlı Amazon deposunu vurgulayan iki harita

İçeriden Bilgi / Google Haritalar


Reuters, sahada bir Amazon çalışanı olan kocasını depoda bekleyen Sarah Bearman ile konuştu.

Bir gazeteciye, kazadan sonra kendisinden hiçbir şey duyulmadığını söyledi.

“Haberleri duydum, Edwardsville’de yaşıyoruz; güç kaybettik. Ben de neler olup bittiğini görmek için buraya gelmeye karar verdim ve binanın kötü olduğunu bilmiyordum. Sadece endişeliyim.” dedi.

Illinois Valisi JP Britsker Bunu tweetledi O “[his] Bu gece Edwardsville halkıyla dualar var ve gerekli devlet kaynaklarını sağlamak için belediye başkanına başvurdum.”

READ  Cook County, barlar, restoranlar ve spor salonları için aşı kanıtına ihtiyaç duyan gelecek yıl Chicago'ya katıldı - NBC Chicago